Nerede Olursanız Olun ; 22 Ekim – 29 Ekim Arası Sanatla Olun !

sanat duyuru

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat EfendiSahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. CevahirSahneleri Salon 1’de“Ölüleri Gömün”çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de“Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” salı, çarşamba 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. ( 0212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Pırtatan Bal” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Hedda Gabler” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan İle Avcı Mehmed)” cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. ( 0212 455 39 25 )

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00,“Külhanbeyli Müzikali” pazar 15.30. ( 0212 661 38 94 )

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. ( 0212 251 18 65 )

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. ( 0216 345 39 39 )

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Beni Yeniden Sev” bugün 20.30 Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi. ( 0212 661 38 94)

■ Kumbaracı50’de “Faili Meçhul” bugün ve yarın 20.00 ( 0212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Koku Tüneli” salı, “Limonata” çarşamba 20.30. ( 0212 292 32 47)

■ Mekân Artı’da “Bizde Yok” bugün ve yarın 20.30, çarşamba 20.30. ( 0212 224 57 56 )

 ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” adlı oyun 27 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu”28 Ekim’de saat 11.00’de, “33 Varyasyon” adlı oyun 30 ve 31 Ekim ile 1 ve 2 Kasım’da saat 20.00’de, 3 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, 4 Kasım’da saat 15.00’te. ( 0312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” adlı oyun yarından itibaren 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” adlı oyun 26 Ekim’de saat 20.00’de, 28 Ekim’de saat 15.00’te, “Kerbela” adlı oyun 30 Ekim’de ve 2 Kasım’da saat 20.00’de, 4 Kasım’da saat 15.00’te. ( 0312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Aşk Hastası” adlı oyun 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

(0312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Troyalı Kadınlar/Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları” adlı oyun yarından itibaren 28 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Venedik Taciri” adlı oyun 30 ve 31 Ekim’de ve 1, 2 Kasım’da saat 20.00’de, 3 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, 4 Kasım’da da saat 20.00’de, Ayla Algan’ın yönettiği “Troyalı Kadınlar” adlı oyun 24 ve 25 Ekim’de saat 20.00’de, 27 ve 28 Ekim’de saat 15.00’te,“Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” 5 Kasım’da saat 20.00’de. ( 0312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” adlı oyun yarından itibaren 27 Ekim’e dek saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” adlı oyun 30 ve 31 Ekim ile 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 18.30’da. ( 0312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” adlı oyun 30 Ekim’de ve 2 Kasım’da saat 20.00’de, 4 Kasım’da saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun yarın ve 26 Ekim’de saat 20.00’de, 28 Ekim’de saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 24, 31 Ekim’de ve 1 Kasım’da saat 20.00’de, 27 Ekim’de ve 3 Kasım’da saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Tek Kişilik Şehir” yarından itibaren 27 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 28 Ekim’de saat 15.00’te, 4 Kasım’da saat 11.00’de, Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi 8 Ekim’de saat 20.00’de. ( 0312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı“Sakıncasız” adlı oyun 31 Ekim’de saat 20.00’de. ( 312 431 74 31)

■ ATO Congresium’da, Cem Yılmaz’ın tek kişilik gösterisi “CM101MMXI FUNDAMENTALS” 30 Kasım’da ve 1, 2 Aralık’ta saat 21.00’de. ( 0312 285 03 85)

 ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, “Ah-u Zelha” adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Pervin Okur’un yazdığı, Tayfun Erarslan’ın yönettiği oyun, perşembe günü dışında hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de yinelenecek. ( 0322 352 33 55)

■ Kaktüs Sanat Merkezi, yeni dönemin ilk oyunu “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço”adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, ekim ve kasım ayları boyunca her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullarda yinelenecek. ( 0322 459 91 59)

 Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Klasik Keyifler: ‘Ruhunda Fırtınalar’” konseri izlenebilir. ( 0216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Şenay Lambaoğlu – İçimde Aşk Var”, yarın saat 21.30’da “Ülkem Özsezen Newburry Quintet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Onur Ataman Ensemble”, perşembe günü saat 21.30’da “Ercüment Vural Band”, cuma günü saat 22.30’da“Luis Ernesto Gomez y LA DESCARGA Band” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Ece Göksu Quartet” konseri izlenebilir. ( 0212 244 63 27)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de İstanbul Kadın Müzesi yararına “İdil Biret” konseri izlenebilir. ( 0216 386 29 49)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta çarşamba günü saat 18.00’den itibaren “Enrique Iglesias” konseri izlenebilir. ( 0212 231 30 45)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Orient Expressions”, cuma günü saat 22.30’da “Sattas Reggae Band”, cumartesi günü saat 22.30’da “Vega” konseri izlenebilir. ( 0212 251 75 01)

■ ‘Babylon’da perşembe günü saat 21.30’da “Mick Harvey”, cuma günü saat 23.55’te “Rekids Night: Nina Kraviz & Nikola Gala”, cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies” konseri izlenebilir. ( 0212 292 73 68)

■ ‘Jolly Joker’de cuma günü saat 22.00’de “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Feridun Düzağaç” konseri izlenebilir. ( 0212 249 07 49)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Feridun Düzağaç konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, MFÖ konseri 27 Ekim’de saat 22.00’de, Halil Sezai konseri 2 Kasım’da saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 3 Kasım’da saat 22.00’de, Jay Jay Johanson konseri 9 Kasım’da saat 22.00’de, Pilli Bebek konseri 10 Kasım’da saat 22.00’de, Funda Arar konseri 16 Kasım’da saat 22.00’de, Duman konseri 17 Kasım’da saat 22.00’de, Gripin konseri 23 Kasım’da saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 24 Kasım’da saat 22.00’de, Haggard konseri 25 Kasım’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 29 Kasım’da saat 21.00’de, Uriah Heep konseri 30 Kasım’da saat 22.00’de. ( 0312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, DJ Himm konseri 23 Ekim’de saat 22.00’de, Zakkum konseri 25 Ekim’de saat 22.00’de, 51 Promil konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de. ( 0312 418 95 06)

■ MEB Şûra Salonu’nda, Zuhal Olcay’ın vereceği konser 17 Kasım’da saat 20.30’da, Kardeş Türküler’in vereceği konser 15 Aralık’ta saat 20.00’de. ( 0312 212 98 86)

■ Operet Sahnesi’nde, Cumhuriyet Bayramı konseri 29 Ekim’de saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Hasan Gökçe Yorgun’un (keman), Tünde Szaboki’nin (mezzo soprano) solist olarak katılacağı “Atatürk’ü Anma Konseri” 8 ve 9 Kasım’da saat 20.00’de. ( 0312 309 13 43)

■ Anıtpark’ta, Candan Erçetin’in vereceği “Cumhuriyet Bayramı Konseri”28 Ekim’de saat 20.00’de.

Sergi

İSTANBUL

■ Uyanış Anı isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Saint Joseph Lisesi’nde.

■ Taner Alakuş’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Mevlut Akyıldız’ın sergisi 23 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. ( 0212 225 23 37)

■ 29. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 23 Ekim’e kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. ( 0216 386 26 81)

■ Mubin Orhon’un sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. ( 0212 252 15 25)

■ Tam Ekran isimli sergi 24 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. ( 0212 251 55 61)

■ Hakan Özdil’in “Her şey, her zaman, her yerde” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Eksen’de. ( 0212 219 08 50)

■ Reysi Kamhi’nin “Tasvirleri Atlıyorum” isimli sergi 24 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. ( 0212 252 80 00)

■ Görünüşün Anlamı isimli sergi 25 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. ( 0212 245 02 29)

■ Gerard Caris’in “Beşgencilik” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Kuad Galeri’de.

■ Yusuf Sevinçli’nin “Post” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Elipsis Galeri’de. ( 0212 249 48 92)

■ Anna Lechner’in “ARA” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.

■ Cahide Erel’in sergisi 28 Ekim’e kadar Tophane-i Amire’de.

■ Ahmet Nejat’ın “Aşk Hali” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Nişantaşı artgalerim’de.

■ Coşkun Demirok’un “Nefes Nefese” isimli sergisi 29 Ekim’e kadar Mina Sanat Galerisi’nde. ( 0212 232 38 13)

■ Bir Zamanlar İzmir’de isimli sergi 29 Ekim’e kadar İstanbul Cezayir Toplantı Salonu’nda.

■ Serkan Şen’in “Kalabalık Ama Mutlu” sergisi 30 Ekim’e kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. ( 0212 241 04 58)

■ Aydın Erkmen’in “Antik Kentler, Antik Hikayeler” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. ( 0212 249 92 26)

■ Brand It isimli sanatta markalaştırılmaya ve ticarileştirilmeye karşı protest karma sergi 30 Ekim’e kadar rh+ gallery’de.

■ Dominique Barreau’nun “İstanbul’da Randevu” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Mithat Şen’in sergisi 31 Ekim’e kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35)

■ Çağdaş Ustalardan Sergi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Proje Odaları fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Proje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Allan Sekula: Birleşmeyen Filmler 1997-2012 sergisi 31 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta.

■ 1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması Sergisi 31 Ekim’e kadar Maslak’ta Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galeri Işık İstanbul’da.

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” adlı sergisi 31 Ekim’e kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.

■ Remzi İren’in sergisi 2 Kasım’a kadar Teşvikiye Galeri Oda’da. ( 0212 259 22 08)

■ Seydi Murat Koç’un “Vertigo” isimli sergisi 2 Kasım’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. ( 0212 291 37 91)

■ Yılmaz Merzifonlu ve Julide’nin sergisi 2 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 362 18 26)

■ Filiz Pelit’in “Düş Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Vakıfbank Genel Müdürlük Fuaye’de. ( 0212 316 70 70)

■ Sevim Sancaktar’ın “Self” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar C.A.M Gallery’de. ( ,0212 245 79 75)

■ 3 Boyutlu Buluşmalar isimli sergi 3 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. ( 0212 252 81 31)

■ Esrâ Sirman’ın sergisi 3 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60)

■ Murat Pulat’ın sergisi 3 Kasım’a kadar ALAN İstanbul’da.

■ Lokman isimli sergi 3 Kasım’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76)

■ Şükran Eker’in “Çiçek Gözüyle” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. ( 0216 414 22 39)

■ Melike Taşçıoğlu’nun “Sudan Seyyareler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. ( 0212 241 31 00)

■ Özdemir Altan’ın “Don Kişot’un Soyağaçları” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar 44a Sanat Galerisi’nde. ( 0212 233 33 80)

■ Nesren Jake’nin “über alles” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar GaleriBu’da.

■ Ressam Nurcan Çağlar, ressam Deniz Sabuncu ve heykeltıraş Demet Kaya Güngörür’ün “3 Boyutlu Buluşmalar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. ( 0212 252 81 31)

■ Halim Al Karim’in “Hidden Goddess” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de.

■ Nurdan İskender’in “Çizginin dışından içeri yolculuklar” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri/Miz’de. ( 0212 241 76 66)

■ Tüzüm Kızılcan ve Ömür Tokgöz’ün “Bitmeyen Yolculuk” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Galeri 5’te.

■ Cenk Akaltun’un sergisi 9 Kasım’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Ercan Arslan’ın “Öteki” isimli sergisi 9 Kasım’a kadar Galatea Art’da. ( 0212 245 80 38)

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 10 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da.

■ Alev Gözonar’ın “Yol” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Mabeyn Gallery’de. ( 0212 261 60 60)

■ Füsun Onur’un “Tekir’e Ağıt” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Pilevneli Project’te.

■ Nevin Çokay’ın sergisi 10 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0 216 418 38 06)

■ Ann Wolff’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar Mim Art Sanat Galerisi’nde. ( 0212 291 18 48)

■ Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar SODA’da.

■ Merve Çanakçı’nın “o hal” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar .artSümer’de. ( 0 212 249 1035)

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “anlatmak için yaşamak” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Artisan’da. ( 0212 247 90 81)

■ Cahide Erel’in “Essence” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Dr. Sadık Ahmed Cad. ( 0212 521 54 43)

■ Üç Kuşak Çağdaş Türk Sanatı başlıklı sergi 11 Kasım’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. ( 0212 247 62 83)

■ Ercüment Tarhan’ın sergisi 11 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216 553 21 67)

■ Birim Aksüfyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de. ( 0212 251 16 22)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar isimli sergi 15 Kasım’a kadar Güler Sanat’ta.

■ Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. ( 0216 385 12 03)

■ Ten ve Tin sergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. ( 0212 334 11 04)

■ Nüzhet Kutluğ’un “Dönemlerden Kesitler” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Şile Kampusu Galeri Işık’ta . ( 0216 712 14 60)

■ Zekeriya Sarıbatur’un “Mutlak Sonsuzluk” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Kare Art Gallery’de. ( 0212 240 44 48)

■ Neda İsmail Atar’ın “Endüstriyel Form” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Dirimart’ta. ( 0212 291 34 34)

■ Ali Elmacı’nın “Ateşinle Koru Beni” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Galeri x-ist’te. ( 0212 291 77 84)

■ İlhan Koman’ın “Sonsuzluk-Eksi-Bir Serisi” sergisi 17 Kasım’a kadar Egeran Galeri’de. ( 0212 251 1 251)

■ GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri G-art’da. ( 0212 296 08 76)

■ Hamle isimli sergi 18 Kasım’a kadar ARTER’de. ( 0212 243 37 67)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get-Me-Art Galleriy’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. ( 0212 252 1896)

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 38 51)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet-i Ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. ( 0212 245 40 87)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. ( 0212 245 40 87)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. ( 0212 297 31 15)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. ( 0212 282 69 65)

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Yerellikten evrenselliğe yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. ( 0212 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53)

■ Altın Çocuklar – 16.-19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış-Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Burhan Özer – resim – 24 Ekim’e dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. ( 0312 441 26 34)

■ Koleksiyondan – karma resim – 27 Ekim’e de k – Galeri Polart’ta. ( 0312 439 14 80)

■ Cemal Güvenç&Cemile Lakert – karma resim – 30 Ekim’e dek – Medya Sanat Galerisi’nde. ( 0312 428 39 55)

■ Monad Balkan – resim – 31 Ekim’e dek – ASO Resim Galerisi’nde. ( 0312 417 12 00)

■ İzlenimyorum/Karadeniz – resim – 31 Ekim’e dek – Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70)

■ Güz Karması – resim, heykel – 31 Ekim’e dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. ( 0312 418 02 53)

■ Onur Karaalioğlu & Ahmet Kolburan & Zafer Malkoç & Ümit Türk – resim – 31 Ekim’e dek – Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70)

■ Komşuluk X.O – medya sanatı sergisi – 3 Kasım’a dek – Goethe Institut Ankara’da. ( 0312 419 52 83)

■ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – karma resim – 3 Kasım’a dek – Krea Sanat Galerisi’nde. ( 0312 240 33 39)

■ Aile İçi Şiddet – resim – 3 Kasım’a dek – Türk-İngiliz Kültür Derneği Sanat Galerisi’nde. ( 0312 419 18 44)

■ Fatih Mika – resim – 7 Kasım’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0312 290 12 44)

■ Mutluluk Fabrikaları – ticari yapılar üzerine sergi – 9 Kasım’a dek – TSMD Mimarlık Merkezi’nde. ( 0312 428 39 55)

■ Devrim Erbil & Süleyman Saim Tekcan & Hayati Misman – baskı resim – 10 Kasım’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0312 468 86 70)

■ Kadir Öztoprak – resim – 11 Kasım’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0312 285 89 98)

■ Asya’nın İki Yasası – resim – 12 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. ( 0312 433 12 35)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar – resim – 15 Kasım’a dek – Güler Sanat’ta. ( 0312 236 21 22)

■ Karma Sergi – resim – 15 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. ( 0312 440 43 24)

■ Zekiye Sarıkartal – resim – 16 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. ( 0312 468 59 04)

■ Tülin Demir – resim – 1-19 Kasım tarihleri arasında – Gözde Sanat Galerisi’nde. ( 0312 442 11 31)

■ Karma Resim – resim – 30 Kasım’a dek – Mart Koleksiyon’da. ( 0312 447 42 52)

■ Mehmet Güleryüz – resim – 30 Kasım’a dek – m1886’da. ( 0312 286 00 74)

■ 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalar – resim – 30 Kasım’a dek – Peker Sanat’ta. ( 0312 439 30 03)

■ Van Gogh/Alive – dijital sanat – 3 Ocak’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0312 310 00 00)

 

ADANA

■ Resim öğretmeni Önder Sayar’ın, ‘Konusal Kurguculuk’ adlı sergisi sürüyor. Sayar’ın 5. kişisel sergisinde, 5 yıllık çalışmanın ürünleri yer alıyor. 75. Yıl Sanat Galerisi’ndeki sergi 23 Ekim’e dek izlenebilecek. ( 0322 455 38 87)

■ “89. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-3” adlı sergi, 31 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında Adana’da Galeri Altan’da, 12 – 30 Kasım tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sarayı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere sunulacak. Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı sergide Adana, Mersin, Osmaniye, Nevşehir, Şanlıurfa’dan gelen 30 sanatçının eserleri yer alıyor. ( 0322 459 34 58)

 

MERSİN

■ Sanatçı Gülen Kesova’nın, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı sergi MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 238 95 00)

 

İZMİR

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ Bahadır Elmacı resim sergisi, 24 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde izlenimde.

■ Aphrodisias Sanat Merkezi, 30 Ekim’e dek Yıldız-Halim ŞİMA çiftinin resim, seramik, heykel, özgün baskı, fotoğraf koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

■ Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği’nin “1. Uluslararası Renklerin Kardeşliği” başlıklı karma sergisi, İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde 29 Ekim’e dek görülebilecek.

■ Konak Belediyesi İzmir Mask Müzesi’ndeki ressam Özlem Aliyazıoğlu’nun “MASKE-siz-İZ” konulu sergisi 25 Kasım’a dek izlenimde.

■ Derviş Ergün’ün “Masa” adlı heykel sergisi Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 17 Kasım’a dek sanatseverlerle buluşacak.

 

Opera Bale

 İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve çarşamba günleri saat 20.00’de “Hürrem Sultan” balesi, pazar günü saat 11.00 ve 14.00’te“Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. ( 0212 252 11 11)

 

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “V. Murad/bale” bugün ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” yarın saat 20.00’de, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 24 Ekim’de saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Evlilik Senedi/komik opera” 28 Ekim’de saat 14.00’te, “Seslerle Anadolu/müzikli oyun” 30 Ekim’de saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Uyuyan Güzel/müzikli çocuk oyunu” 28 Ekim’de saat 14.00’te. ( 0312 324 68 01)

 

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Çardaş Prensesi” adlı opera 22 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu” adlı müzikli oyun 27 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de AKM Büyük Sahne’de sahnelenecek. ( 0362 431 50 00)

 

Benzer Kategoriler