nar sanat

nar sanat konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. nar sanat konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. nar sanat konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri nar sanat konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

2019-2020 Eğitim dönemi için Nar Sanat ailemize katılacak, branşında iddialı eğitmenleri arıyoruz. Eğer ilanımızı görünce kalbiniz küt küt atmaya başladıysa, sömürgeci özel okullardan bıktıysanız mutlaka bizimle çalışmalısınız…

Peki ama Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak nasıl bir eğitmenle çalışmak istiyoruz?

Yeni eğitim dönemi için öncelikle (kullanılmamış veya az kullanılmış ya da en azından az yıpratılmış), TERCİHEN İNGİLİZCE BİLEN (“Hoppala!” diyor olabilirsiniz ama son yıllarda herkes İngilizce bilen eleman arıyor. Bizde o yüzden bu başlığı koyduk.) eğitmen / öğretmenler arıyoruz.

Fakat “bir dil bir insandır.” sözünden yola çıkacak olursak bir yabancı dile sahip olmanız sizin adınıza sevindirici bir nokta olacaktır. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi literatürü takip dışında yapacağınız işle net bir bağı yok İngilizce bilmenizin. Diğer sanat evlerinin de bir bildiği vardır diyerek İngilizce Bilen özelliğini eklemeye karar verdik 🙂

ARAŞTIRMACI, ÖĞRENMEYE AÇIK (Mümkün müdür ki?)
2019-2020 eğitim dönemi koşuşturmacasına içerisinde ne yazık ki ne sizi eğitecek paramız ne de zamanımız olacak. Mesleğinizle ilgili yenilikleri iş saatleriniz dışında araştırıp arkadaşlarınızla paylaşırsanız o kadar mutlu oluruz ki anlatamayız…

İNİSİYATİF SAHİBİ ve SORUMLULUK ALABİLEN ( Bu başlık altında üstlerinden habersiz iş yapacak, ancak başarısız olduğunda canına okunmasına katlanabilecek kişileri kastettiğimizi altını çizmekte fayda görüyoruz.)

SİSTEM OLUŞTURABİLEN 
Eğitim verirken kendi sistemini oluşturup geliştirebilen yeteneklere ihtiyacımız var. Sizi kağıtlara, formaliteye boğacağız. Çıldıracaksınız. (Yok yok sakın korkmayın. Aman korkup kapatırsınız ilanı çok şey kaçırırsınız…)

ERKEK ADAYLARIN ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ OLMASI (Asker selamı veremiyorsanız sanat yapamaz, eğitmen olamazsınız)
Kadınsanız askerlik yapmış olmanız gerekmiyor yani.

BİLGİSAYAR KULLANABİLEN 
En azından çıktı almayı, nota araştırmayı bilecek kadar bilgisayar kullanma yeteneği olan bir kişi arıyoruz. 🙂 Bu kesin bilgi… Gündelik yoğunluk içerisinde Öğrenci İşleri çalışanlarımızı da yormayalım değil mi 🙂

SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN 
Bu başlığı görünce “hımmmmmm” demiş olabilirsiniz, hele de evliyseniz… “O şehir senin, bu kasaba benim dolaşacaksınız” dersek inanır mısınız? Bizce inanmayın… Gerçi sanat evimize gelen telefonları ve talepleri bir bilseniz… Gecenin 3’ünde arayıp İzmir’e gitar eğitmeni isteyenlerle bile karşılaşıyoruz. Yani tüm ihtimali düşünerek seyahat engeli falan olmasın havası var dedik. Kötü mü yaptık yani?

İNSAN İLİŞKİLERİNDE BAŞARILI 
Sanat evimizde herkes birbiriyle kavgalı, kimse kimseyle geçinemiyor. Herkes bir birinin kuyusunu kazıyor. Şimdi yeni geliyorsunuz bu kişilere sizde eklenmeyin! Bir de sizle uğraşmayalım. Üst yönetimin hoşuna gidebilecek şeyleri yapabilen, yalakalık becerileri gelişmiş. Dedikodunun dibine vuran kişilere acayip ihtiyacımız var.

İKNA KABİLİYETİ OLAN 
Öğrenci ve velilerimiz kalitesiz ve seviyesiz sanat eğitimini daha pahalıya almaya razı ettikten sonra derslikte hiçbir şey yapmayıp yayılacak ve sosyal medyanın dibine vuracak hatta dersteyken yaptığı skorları veli ile paylaşacak onu bunu beğenecek, dersten çıkınca veli ve müdürü bu konuda ne kadar iyi eğitim verdiğine ikna edebilecek kadar ikna kabiliyeti şart.

ANALİTİK DÜŞÜNEBİLEN 
Ne bütçeyi tutturabiliyoruz, ne de muhasebe hesaplarını. Her şey arap saçına döndü. Biri bizi bu durumdan kurtarsın. Bu da olsa olsa sanat eğitmenleridir zaten hadi şimdi analitik düşünelim.

TERCİHEN YÜKSEK LİSANS MEZUNU, İNGİLİZCEYİ ANA DİLİ GİBİ KONUŞABİLEN, KONUSUNDA EN AZ ON YIL DENEYİMLİ, ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ, 30 YAŞINI AŞMAMIŞ.”  (Süperman neredesin?)
Oha demeyin! Aslında ne istediğimizi biz de tam bilmiyoruz, bu özelliklere sahip aday bulabilir miyiz onu da bilmiyoruz. Ama müdürümüz yazın havası olur “dedi. Ama bak vallahi  ilan havalı oluyor. Yalan mı ha yalan mı?

B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE SAHİP (neyi nerenize süreceksiniz vallahi bizde bilmiyoruz!) 

Size araba vereceğiz ama şoför veremeyeceğiz en kötü ihtimalle araba lastiği veririz (Yani bunu da hatırınız için veririz sanat eğitimiyle araba isteğiniz yan yana şık durmaz mı?). Uzun yola alışıksınızdır umarız. Malum kurum dışında önümüze gelene sanat eğitimi veriyoruz, bakkala falan gönderiyoruz. Olur mu olur!

Şimdi bunları niye istiyoruz diye bir sorun hele! Çekinmeyin sorun yaa! Sizi tam olarak nerede kullanacağımızı veya bunları neden istiyoruz muhasebe ne alaka bizde bilmiyoruz. Ne kadar çok vasfınız olursa o kadar iyi… Hele bir siz işe başlayın. Gerisini sonra düşünürüz. Ha unutmadan büro makinelerini ve inşaat makinelerini da kullanırsa bi dalda biz alırız yani! 🙂

Daha yazardık ama yer kalmadı şimdilik bunlarla idare edelim.

 

Haydi bakalım bu şartlar dahilinde

  • Sahne sanatları
  • Görsel sanatlar
  • Müzik dallarında

Öğretmen/Eğitmenlik için hemen başvurun ama sadece lütfen e-mail ile. 

Mail adresimiz: narsanatistanbul@gmail.com

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Bayramınız kutlu olsun!

Kursumuz dans eğitmenlerinden Hatice Sibel Aytan’ın da rol aldığı Alper Mestçi imzalı başarılı korku filmi serisi Siccin, serinin 6. filmiyle bir kez daha korkutmaya geliyor.

En büyük korkuların gün yüzüne çıkacağı, “Nefes Almakta Zorlanacaksınız” sloganıyla tanıtılan Siccin 6’nın oyuncu kadrosunda; Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş, Gönül Ürer, Deniz Kiziroğlu, Cemre Kiziroğlu, Ergin Kılıkçıer ve Kurtuluş Şakirağaoğlu gibi isimler yer alıyor.

Serinin her filmi başarılı gişe rakamlarına imza atarken Siccin 5, 633.391 biletli seyirci tarafından izlenerek kendi rekorunu kırmıştı. Siccin serisi, otuz altı orijinal korku sahnesinin gerçek bir hikayeyle birleştiği altıncı filmiyle birlikte son bulacak. Yazın tüm zamanların en çok izlenen yerli film rekoruna da sahip Siccin serisi, altıncı filmiyle kendi mevsiminde, kendi ayında, 9 Ağustos Cuma günü vizyonda olacak.

2007 yılından beri yayın hayatına devam eden, eğitim ve eğitimle ilgili tüm konuları sayfalarına taşıyan
Öğretmenim Dergisi, Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’na Mayıs sayısında yer verdi.

Öğretmenim Dergisi Bakırköy Temsilcisi Hilal Erkmen Yaşa’nın sorularını yanıtlayan Nar Sanat Eğitim Kursu kurucularından Naci Özcan ile Genel Koordinatör ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Mehtap Dörtköşe Nar Sanat’ın 7’den 70’e herkesi sanatla buluşturduğunun altını çizdi.

Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ve Nar Anaokulu,  Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 29 – 30 Haziran’da 10. Nar Çiçekleri Festivali’ne imza atıyor.

10. NAR ÇİÇEKLERİ FESTİVALİ ETKİNLİK PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

10. Nar Çiçekleri Festivali’nde Genel Sanat Yönetmenliği’ni Halis BAYRAKTAROĞLU’nun, yönetmenliğini ise Alara LOKUM’un üstlendiği 2 perdelik KOMİK AYNALAR oyunu sizlerle buluşacak.

Müge KELEŞ, Gülhan Işıl BAYIR, Aynur ÖZCAN, Emre KAPUCU, Ali ÖZCOŞKUN, Ramazan ÇERDİK’in rol aldığı KOMİK AYNALAR oyunumuzun biletlerine Nar Sanat’tan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun Hobi Resim Sınıfı öğrencilerinin resimlerinden  oluşan sergimizin açılışı 2 Haziran 2019 Pazar Günü sizleri bekliyor.

Siz değerli sanatseverleri ücretsiz olan resim sergimizi gezmeye davet ediyoruz.

Tarih: 2 Haziran 2019 Pazar

Saat: 17:00

Yer:
 Özel Nar Sanat Eğitim Kursu Sergi Salonu

Adres:
 İncirli cad. Kartaltepe mah. Kıbrıs Sok. Okan apt. No:6/1 ( Eski Town Center’in -Şuan Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin karşısı-, Yaşar Hastanesi’nin yanındaki sokak)

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu tarafından çıkacak olan kitap ezber bozacak nitelikte. Türkiye’de davul dersleriyle ilgili  eğitim metotlarından farklı olarak farklı konular ilk defa ele alınmış. Davul kurulumundan, baget ve ped seçimine, dünya müziği ritimlerine ve Türkiye’de ilk defa “Türk müziği ritimlerini bateriye uygulanması ve  müzisyen rahatsızlıklarını” ele alan ilk ve tek kitap özelliğini taşıyor . Kitabı daha kapsamlı ve anlaşılır kılması için çekilicek olan DVD Türkiye’nin önde gelen  stüdyolarından Drum Clinic ile beraber  hazırlanacak. Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen davulcularının da imzasını taşıyan kitap yakın zamanda raflarda ki yerini almaya hazırlanıyor.

Devamı  Davul eğitmeni Hüseyin Man’ın hazırladığı kitapta…

Eğitim bilimleri, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyal hizmetle, sokak çocukları, işitme-görme-zihinsel-konuşma-otistik engelli çocukların eğitimlerinde, kültürler arası çalışmalarda, ev kadınlarına yönelik çalışmalarda vb. alanlarda kullanılan Yaratıcı Drama Liderliği, İnsanın insanla etkileşimde bulunduğu her alan uygulanabilir.

Asla oyun oynama, tiyatro ve dramatizasyon olarak tanımlanmaması gereken bu özel çalışma alanının hedefleri arasında, yaratıcılık gelişimini sağlama, eleştirel yeteneği, sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi ile iletişim becerisini geliştirme, sanat anlayışı ve ruhu kazandırma ve empati becerisi geliştirme olarak özetlenebilir.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak Yaratıcı Drama Liderliği derslerini sizlerle buluşturuyoruz.

6 aşamadan oluşan Yaratıcı Drama Liderliği derslerimizde sınırlı kontenjanımız bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve ön kayıt 0212 570 80 68

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Ülkemizde 1981 yılından beri kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, bu yılda her yıl olduğu gibi Nar Sanat Eğitim Kursu’nda özel bir etkinlikle kutlanacak.

Nar Sanat Eğitim Kursu olarak 25 Kasım Pazar günü saat 19.00’da öğrenci, öğretmen ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirilecek bu etkinlikte sizi de aramızda görmekten onur duyarız.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimize bu eğitimin temelinde bulunması gereken solfeji yani nota bilgisini ücretsiz derslerimizle sunuyoruz.

Bakırköy’de bulunan kursumuzda özel ders olarak piyano, keman, çello, gitar, bağlama, bateri, akordeon, flüt, kanun, saksafon, ud, klarnet ve şan eğitimleri verilirken, öğrencilerimizin müzik temellerinin de sağlam olması hedeflenmektedir.

Bu nedenle de kursumuzda müzik eğitimi alan öğrencilerimiz solfej gruplarımızda hem nota bilgisiyle ilgili bir adım daha öne geçebilme hem de öğrendiklerini pekiştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Neden solfej eğitimi bu kadar önemli?

Solfegirovanie – her nota denen şarkı söyleme. Onları intonal ve ritmik olarak doğru bir şekilde telaffuz etmek          önemlidir.

Müzikal dikteler. Bunların yerine getirilmesinin ilkesi, okuldaki yazım kurallarına benzerdir, sadece harflerin yerine müzikal işaretleri düzeltmek gerekir. Öğretmen bir klavye enstrümanı üzerinde bir melodi (bir dizi ses) çalar ve öğrenciler müzik notaları (sesler arasında kopmalar) yanı sıra boylarını ve sürelerini gözlemlerken, her şeyi notlarla kaydeder.

İşitsel analiz. Her müzisyen duydum müzik, onun ruh hali, tempo, ritmik özellikleri ve yapısı işitme doğasını belirlemek edebilmek için çok önemlidir.

İşte Özel Nar Sanat Eğitim Kursu solfej gruplarının gün ve saatleri:

  • Okul öncesi grubu Salı günleri saat 18.00
  • Yetişkin grubu Çarşamba saat 18.00
  • İlk-ortaokul grubu Pazar saat 18.15.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu, eğitim hayatına başladığı günden bu yana çocukların sanat eğitimine verdiği önem ve destek ile dikkat çekmeye devam ederken bu yıl misyonuna bir yenisini daha ekliyor.

Velilerimizden gelen yoğun istek üzerine çocuklarımızın yabancı dili edinmesini sağlamayı hedefleri arasına alan kursumuz, okul öncesi çocuklarımız için yabancı dil eğitimine başlıyor.

NASIL BİR EĞİTİM?

İngilizce eğitiminde hedefimiz, öğrencilerimizin kendi konuştukları anadili dışında başka bir yabancı dilin ve kültürün varlığını fark ettirme ve İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmaktır.

Erken yaşta yabancı dil öğretiminde amaç, çocukların farklı kültürlere olan bakış açılarını zenginleştirmek, yabancı dil öğrenmeye olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve İngilizce seviyelerini ilerleyen yıllarda da devam ettirmelerini sağlamaktır.

İngilizce dili, İngilizce öğretmenlerimiz yönetiminde, kelimeler, kavramlar, günlük hayatta sık kullanılan basit cümleler, oyunlar, şarkılar, yarışmalar ve değişik faaliyetlerle desteklenerek, yaşayarak çocukların dili “edinmesini” sağlamak amaçlı programlanmıştır.

Bilimsel Araştırmalar, kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda ikinci bir dil bilmenin önemini göstermektedir. İkinci bir dili kullanmaya başlayan çocukların, geleceğe güven duyguları gelişmiş olarak hazırlandıkları gözlemlenmiştir.

Derslerimizde, çocuk anadilinde kurduğu, bildiği yapıları bir başka dil ile ilişkilendirip öğrenme fırsatını yakalayacaktır. Her ünite oyunlar, şarkılar, tekerlemeler, görsel-işitsel materyaller ile desteklenecektir. Çocuklarımız eğlenirken öğrenecekler.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Bugün Nar Sanat, 10. yılını doldurdu. Bizde 10. yaşımızı siz değerli takipçilerimiz ve ailemizle paylaşalım istedik.

Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu, tıpkı ilk günkü gibi 10. yılında da sanat eğitiminde yenilikçi ve yaratıcı çözüm ve teknikler ile öğrenci, veli ve tüm ülkemiz vatandaşlarına üst düzeyde sanatsal değer katarak sanat eğitiminde lider olmayı hedeflemeye devam ediyor.

7’den 77’ye tüm yaş gruplarına sanatı sevdirmeyi, yeni değerler kazandırmayı, kişisel yetenekler ve becerileri ortaya çıkarmayı ve sanatın ahlaksal ve dürüstlük ile kaliteden taviz vermeyen yanını, verdiği eğitime dahil eden bir eğitim kurumu olmayı amaçlayan Nar Sanat’ta sizlerle birlikte daha nice güzel ve sanat dolu yıl geçirmek dileğiyle…

İyi ki varsınız. Nice siz’li yıllara…