Sömestr tatilini Nar Sanat ile renklendirmeye ne dersiniz ?

Çocuklar okulların tatil olmasını dört gözle bekliyor. Hatta biz yetişkinler bile bekliyoruz. Okulun verdiği o yorgunluğu ve stresi sanatla eğlenerek atmaya var mısınız ?

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak 21 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında sizler için sanat dolu eğlenceli bir program hazırladık.

Her yaş grubuna uygun, her gün farklı bir etkinlik sizleri bekliyor. Yarıyıl Sanat Atölyelerimizde eğlenmenin yanı sıra bir çok bilgi öğrenip, uygulayacaksınız.

Peki hangi atölyelerimiz var merak ediyor musunuz ?

Yaratıcı Drama, Anne Çocuk Resim buluşmalarımız ile Atık Materyal ve Kolaj Çalışması atölyelerimizle sizlere ve öğrencilerimize farklı bir sömestr programı sunuyoruz.

Farklı yaş gruplarına göre ayırdığımız gruplarımız hakkında bilgi almak ve ön kayıt için : 0212 570 80 68 ve 530 880 71 80 ‘ i arayabilirsiniz.

Sanatla kalın…

Ücretsiz Kulak ve Yetenek Testimiz sömestr tatilinde sizleri bekliyor

“Çocuğunuzun hangi sanat dalına yeteneği var” diye düşünmeyin!

Çocuğunuzun hangi sanat dalına ilgisi bulunduğunu, varsa yeteneğinin hangi yönde olduğunu ve ne gibi bir yol izlemesi gerektiğini sanat öğretmenlerimizin tavsiye ve gözlemleriyle öğrenmek ister misiniz?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak deneyimli eğitmenlerimizin size yol göstereceğine inanıyoruz. Bu destek ücretsiz olup, çocuğunuzun kurumumuza kayıt zorunluluğu da yoktur. Amacımız çocuğunuzun ilgi ve yeteneğini keşfederek geleceğinin doğru planlanmasına yardımcı olup geleceği parlak bireyler yetiştirmektir.

Veli çocuğunu bu bilgiler doğrultusunda kurumumuza veya başka kurumlara götürebilir. Önemli olan kendine yabancılaşmamış sağlıklı gençler yetiştirmektir.

Detaylı bilgi için 0212 570 80 68 – 0530 880 71 80

Nar Sanat’ta flüt öğrenmeye var mısınız?

Romantik ve mistik havasıyla hemen hemen herkesi büyüleyen flüt ile buluşmaya ne dersiniz?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak bire bir derslerimizden olan piyano, gitar, bateri, bağlama, şan, kanun, org, ud, klarnet ve çello derslerimizin yanı sıra sizleri flüt dersleriyle de buluşturuyoruz.

Genel olarak baktığımız zaman flütler üç aşamadan oluşur. Flüt nasıl tutulu ? Flüt nasıl üflenir  ve Flüt çalma notaları nelerdir? diye. Bizde Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak uzman kadromuz ile birlikte sizleri flüt öğretmeye davet ediyoruz.

Biliyoruz ki eğer daha önce nefesli bir müzik aleti çalmadı iseniz zorlanmanız olacak ama Özel Nar Sanat Eğitim Kursu sizlere kolayca ve rahatlıkla öğrenmenin garantisini veriyor.

Flütü tutuş ve duruş, üfleme tekniği, flüt öğrenmenin ilk aşamalarıdır.Bu temel tekniklerde oluşabilecek hataları daha sonra düzeltmek, oldukça uzun zaman almakta, hatta birçoğu düzeltilememektedir. Uyarıların tümünü doğru anladığınızı ve uyguladığınızı düşünseniz bile, başlangıçta bir profesyonelden alınacak yardımın, flüt öğrenimine sağlayacağı katkıyı göz ardı etmemelisiniz. Yan flüt dersi almadan flütü çalmak oldukça zordur.

0212 570 80 80 – 0212 570 80 98 ve 0530 880 71 80 numaralı telefonlarımızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz…

Coşkun Nehir: “Bir müzik duayeni: Selahattin Evcil”

Nar Sanat Eğitim Kursu’nda 4 yıldır şan, ses terapisi ve nefes eğitimleri veren İstanbul Devlet Opera ve Bale sanatçısı Coşkun NEHİR Sechaber.com’a “Bir müzik duayeni: Selahattin Evcil” başlıklı dikkat çeken bir yazıya imza attı.

İşte o yazı:

2019 yılının ilk yazısında sizlere Klasik batı müziğine çok büyük emek vermiş şu an doksan (90) yaşında olan bir müzik duayeni ve eşi müzik öğretmeni seksen yedi (87) yaşında FİKRET hanımdan bahsetmek istiyorum.

Genç jenerasyon müzik öğretmenlerinden Engin Atalay’la aldığımız randevudan sonra İstanbul-Kadıköy yakasındaki evlerine yaptığımız ziyarette bizim için özel olarak hazırlamış iki müzik abidesiyle karşılaştık. Salondaki masanın üzeri bizim için çok özel olarak hazırlanmış; Selahattin Öğretmenim bize anlatacağı bilgileri unutmamak için önündeki deftere notlar almıştı. Çok mutlu ve heyecanlıydılar. Anlatacakları bilgiler ve anılar bizim için o kadar değerli ki…

Ben ilk önce sizlere Selahattin Evcil’i kısaca tanıtayım.

1930 yılında Sivrihisar’da doğmuş. Müzikle ilk tanışması Halkevinde olmuş. Temel müzik bilgilerini bir Romen öğretmenden almış. 1947-1948 yıllarında müzik seminerinde Reşit Abet, Ferdi Ştatzer, Ekrem Zeki Ün, Halil Bedii Yönetken ve Muhittin Sadak’ın öğrencisi olmuş.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ…

Nar Sanat’la anı durdurmaya ne dersin ?

Latin dansı aşkın dansı. Beden ile ruhu bir ahenk içinde dans ettiren dans. Bir süreliğine zaman dursun sadece biz olalım dediğiniz anlar vardır ya işte latin dansı bir süreliğine zamanı durdurur. Sizde Nar Sanat Eğitim Kursu ile anı durdurmaya var mısınız ?

Günümüzde dans eğitimi almak kişisel gelişim üzerinde önemli bir etki oluşturmaktadır. Bu eğitimi alan insanlar daha sosyal olmakla birlikte, kendinden emin hareketleriyle bulundukları çevrede popüler bir yer edinmektedirler.

Dans etmek mafsalları rahatlatmak, kalpdamar sistemini güçlendirmek için de ideal bir egzersizdir. Aynı zamanda beyin de olumlu etkilenir. Kol ve bacak hareketleri arasındakı uyumu sağlamak, beynin çalışmasına yardımcı olur, dansın ritmi ise morali düzeltir.

Peki Latin Danslarının çıkışlarını ve ne anlama geldiklerini merak ediyor musunuz ?

Salsa: Salsa, İspanyolca’da kelime anlamı olarak sos ya da salça’dır. Birçok popüler müzikte olduğu gibi, salsa da Afrika kültürünün, yeni dünya’nın kozmopolit kültürüyle buluşmasıyla ortaya çıkmıştır. Salsa 1930’lu yıllarda Küba’da başlamıştır. Afrikalıların ağaç oymasından oluşan vurmalı çalgılarının temelini oluşturduğu salsa müziği 60’lı yıllarda New York’taki üflemeli jazz enstrümanlarıyla birleşerek yeni bir boyut kazanmıştır.

Hareket olarak modern Latin dans müziğini Küba kurduysa da değişik içeriklerle bu dansın transformasyonu Karayipler dışında, New York, Los Angeles ve Miami sokaklarında gerçekleşmiştir.

Bachata: Yerli Dilinde acılı aşk anlamına gelen Bachata kelimesi Dominik kökenli müzik ve dansa verilen isimdir. Bolero ve Merengue hareketlerinin karışımından oluşmuştur. Müzik türü olarak daha çok gitarın ön planda olduğu bir müziktir.

Bachata bilinen en ateşli danslardan biridir, partnerinizle tek vücut olarak müziğe kendinizi bırakırsınız. Aynı zamanda bachata aşıkların, aşkın, tutkunun dansıdır.

Cha cha cha: ChaCha İspanyolca’da çocuk bakıcısı demektir. Küba familyası danslarının diğer bir üyesi olan Cha Cha Cha, aynı zamanda sosyal Latin-Amerikan danslarının en popüler olanıdır. Cha Cha Cha’nın birçok hareketinde bu sebeble Rumba ve Mambo hareketlerinden benzerlikler vardır. En temel farklılık “Cha Cha Cha” dadır. Bu terim adını müzikteki dördüncü vuruşun, kolay yakalanabilen Cha Cha Cha ritmini vermek için bölünmesiyle oluşmuştur.

Merengue: Dominik Cumhuriyetinin ulusal dansı, komşuları Haiti ve etrafındaki adalarda yapılan danstır. Adını şeker ve yumurtanın beyazından yapılan bir şekerlemeden almıştır. 19. yy’da Merengue Dominik Cumhuriyetinde çok popüler oldu. Sadece, ülkede yapılan her kutlamada dans edildiği için değil, Karayipler ve Güney Amerika’da da popüler ve latin Amerikan danslarından biri olduğu içindir.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Nar Sanat hem kurtlarınızı döktürüyor hem öğretiyor

Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. Dansın dünya’da bilinen genel adı ‘Belly Dance’ iken, Mısır’da ‘Raks Sharki’, Fransa’da ‘dance du ventre’ (göbek dansı demektir), Yunanistan’da ‘Çifte telli’, Ortadoğu ülkelerinde ise ‘danse oriantale’ yada ‘Oryantal’ adları ile tanımlanır. Bu dansı diğer danslardan ayıran belli başlı özellikleri vardır.

Geleneksel olarak yalın ayak yapılan bir danstır. Bu kriter, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesi kriteridir.

Oryantal dans, tabii ki folklordan da etkilenmiştir ama solo yapılan bir dans olduğundan daha profesyonel bir eğitim ve sıkı çalışma gerektirir. Grup danslarında bireylerin yapacağı hatalar göze batmazken, solo dans olan Oryantalde dansçının tüm figürleri kusursuzca yapması beklenir. Solo dans olan Oryantal bu nedenle de bir trans dansıdır. Tüm dans boyunca derin konsantrasyon ve dikkat ister.

Ne dersiniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ile beraber hem kurtlarınızı döküp hem de öğrenmek ister misiniz ?

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Nar Sanat kanun aşkınızı tazeliyor

Müzik aletleri arasında en zor hatta en kabiliyet isteyeni değil midir kanun? Sesini duymasak bile görüntüsüyle bizi mest eden adeta hayran bıraktıran. O zaman bu hayranlığı Nar Sanat’la  birleştirmeye ne dersiniz ? Hemde uzman kadromuzla.

Kanun, 24 veya 27 perdeli bir sazdır. Her bir perdedeki sesi 3 tel tınlatır. Bu yapısıyla klavsenin ses sistemine benzer. Telleri, özel olarak müzik aletleri için üretilmiş naylon teldendir. İlk evrelerinde naylon tel yerine bağırsaktan yapılan kiriş teller kullanılmıştır.

Göğüs tahtası çoğunlukla çınar ağacından, alt tabanı ıhlamur veya sıkıştırılmış kontrplaktan, burgu tahtası yumuşak bir ağaç olan ıhlamurdan, burgular gül, şimşir veya abanoz gibi sert ağaçlardan yapılır. Üç telden oluşan her perdede diyez, bemol ve koma sesleri ayarlayabilen mandallar vardır.

Kanun kullanım amacına göre 24-25-26 sesli olarak yapılır. Bunun karşılığı 3.5-4 oktavdır. İnsan sesiyle birlikte icra edilen tüm sazlar bu aralıktadır. Zaman zaman 36 sesli Arap Kanunu diye anılan sazlar yapılmış olsa da hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamamıştır.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Yeni yıl konserimize davetlisiniz

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, 2019’i siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte karşılamak amacıyla 30 Aralık’ta keyifli bir etkinliğe imza atıyoruz.

30 Aralık 2018 Pazar akşamı saat 19.00’da öğrencilerimizin yer alacağı konserde aramızda sizleri de görmekten onur duyarız.

Öğrencimiz Yağmur GÜVERCİN TRT Gençlik Korosu’nu kazandı

Bir yıldır Nar Sanat Eğitim Kursu’nda ders alan öğrencimiz Yağmur GÜVERCİN TRT Gençlik Korosu’nu kazandı.

GÜVERCİN’in bu başarısında önemli yeri bulunan; Nar Sanat Eğitim Kursu’nda 4 yıldır şan, ses terapisi ve nefes eğitimleri veren İstanbul Devlet Opera ve Bale sanatçısı Coşkun NEHİR ile kurumumuzda piyano, keman ve Müziksel İşitme Okuma Yazma (MİOY) eğitmenliği yapan İrem AYDOĞDU’ya teşekkürlerimizi sunuyor, öğrencimiz Yağmur GÜVERCİN’e başarılarının devamını diliyoruz.

Nar Sanat’ta Yaratıcı Drama Liderliği derslerimiz başladı

Eğitim bilimleri, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyal hizmetle, sokak çocukları, işitme-görme-zihinsel-konuşma-otistik engelli çocukların eğitimlerinde, kültürler arası çalışmalarda, ev kadınlarına yönelik çalışmalarda vb. alanlarda kullanılan Yaratıcı Drama Liderliği, İnsanın insanla etkileşimde bulunduğu her alan uygulanabilir.

Asla oyun oynama, tiyatro ve dramatizasyon olarak tanımlanmaması gereken bu özel çalışma alanının hedefleri arasında, yaratıcılık gelişimini sağlama, eleştirel yeteneği, sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi ile iletişim becerisini geliştirme, sanat anlayışı ve ruhu kazandırma ve empati becerisi geliştirme olarak özetlenebilir.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak Yaratıcı Drama Liderliği derslerini sizlerle buluşturuyoruz.

6 aşamadan oluşan Yaratıcı Drama Liderliği derslerimizde sınırlı kontenjanımız bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve ön kayıt 0212 570 80 68

4-7 yaş grubu çocuk dans dersleri başlıyor

Yapılan araştırmalar sanatla büyüyen çocukların hem akademik hem de sosyal hayatlarında başarılı olduğunu ortaya koyuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, hem çocukların hem de yetişkinlerin sanat ile iç içe olabilmeleri adına pek çok kursu sizlerle buluşturuyoruz.

Son zamanlarda sizlerden gelen 4-7 yaş grubu çocuklarımızı balenin dışında bir dans ile buluşturma talepleri üzerine bu yaş grubu için bünyemizde ÇOCUK DANS kursu açmaya karar verdik.

Eğitmenimiz Deniz Baydar‘ın yönetimindeki ÇOCUK DANS sınıfımıza katılan öğrencilerimiz; sosyalleşip arkadaş edinirken, hem vücutları forma girecek hem de esneklik kazanacak. Bu derslere katılan öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin de artacağını ve yaratıcılıklarının gelişeceğini belirtmekte fayda var.

Haftada 1 gün 2 ders saati şeklinde gerçekleşecek kurslarımız hakkında detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Robotik Kodlama Dersleri Nar Sanat’ta Başlıyor

Bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan birçok mühendislik disiplinin bir araya gelmesiyle beraber ortaya çıkan Robotik, bu alandaki yatırım teşvikleriyle birlikte gelişti. Geleceğin teknolojisi olarak görülen Robotik konusunda hem devletler hem de kurumsal firmalar önemli çalışmalara imza atarken, Türkiye’de son yıllarda robotik konusunda dikkat çeken atılımlar gerçekleşiyor. Özellikle geçtiğimiz yıl itibariyle bazı okullar kodlama ve robotik eğitimleri vermeye başladı.

Bizde Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, geleceğin teknolojisini sizlerle buluşturmaya hazırız.

Dünya genelinde Sience (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerini baş harflerinin oluşturduğu STEM kelimesiyle anılan geleceğin teknolojisini çocuklarla buluşturan eğitim programı artık Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda…

Neden Kodlama Eğitimi?
Çocukluk döneminde öğrenilen bilgilerin yada edinilen yeteneklerin daha kalıcı olduğu yadsınmaz bir gerçek. Kodlamanın ileri yaşlarda bizlere kattıkları düşünüldüğünde çocuk yaşta bu kazanımları edinmenin ne kadar değerli olduğunun altını çizmekte fayda görüyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda 5-7 ve 8-11 yaş grubu öğrencilerin geleceğin teknolojisiyle buluşmalarını sağlayacak STEM kodlama eğitimi başlıyor.

Çocukların analitik düşünme yeteneklerini geliştirecek ve bu alanlara daha fazla ilgi duymalarını sağlayacak STEM eğitimi ayrıca matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

NEDEN KODLAMA ÖĞRENİLMELİ?

Günümüzde tüm dünyada, artık kodlama bilgisayar programcılığı eğitimi çok büyük önem kazanıyor.

Çünkü analitik düşünme, eleştirel düşünme, problem çözebilme, tasarım odaklı düşünme gibi yeni becerilerin, farklı uygulamaların eğitim sistemine, çocuklarımızın gelişimine dahil edilmesi gerekiyor. Öyleyse; Kodlama için öğren, öğrenmek için KODLA!