Tüm öğrencilerin dört gözle beklediği tatil geldi çattı. Eğer çocuğunuzun yorgunluğu sanatla eğlenerek atmasını sağlamak istiyorsanız tam size göre programlar hazırladık.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak 18 Ocak – 31 Ocak tarihleri arasında her yaş grubuna uygun, her gün farklı bir etkinlik ile sizleri buluşturacağız.

Peki hangi atölyelerimiz var merak ediyor musunuz ?

Beden perküsyonu, Hikaye resimleştirme, Yaratıcı Drama, Anne Çocuk Resim buluşmalarımız ile Atık Materyal ve Kolaj Çalışması atölyelerimizle sizlere ve öğrencilerimize farklı bir sömestr programı sunuyoruz.

Farklı yaş gruplarına göre ayırdığımız gruplarımız hakkında bilgi almak ve ön kayıt için : 0212 570 80 68 ve 530 880 71 80 ‘ i arayabilirsiniz.

Sanatla kalın…

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak Yaratıcı Drama derslerine devam ediyoruz. Siz değerli velilerimizden gelen yoğun istek üzerine cumartesi gününe de 8 -11 yaş grubu drama sınıfı açmaya karar verdik.

Peki ama Yaratıcı Drama’nın çocuklar üzerindeki etkileri neler?

1 – Empatiyi öğrenir
Yaratıcı Drama derslerinde her hafta ele alınan farklı konular, canlandırılan kişi, nesne ve hayvanlar çocukların hayatı ve kendilerini tanımasını, onların yerine kendini koymasını sağlar. Bu sayede çocukların empati yetenekleri gelişir.

2- Çocuklar problem çözebilir, insiyatif alabilir
Yine derslerde yer alan konular sayesinde olayları değerlendirme ve problem çözme yeteneği de gelişen çocuklar, mutlu ve insiyatif alabilen bir bireyin yetişmesi için önemli bir adım atmış olur.

3- Özgüven sahibi çocuklar Yaratıcı Drama ile mümkün

Yaratıcı Drama çocuğun kendisini tanıyıp, özgüven kazanmasını sağlar. Ayrıca derslerde yer alan oyunlar, çocuğun fiziksel olarak da aktif olma alışkanlığı kazanmasını sağlar.

4- Yaratıcı Drama takım çalışması kavramını öğretir
Okulda çocuklara edindirilmek istenen becerilerden biri takım çalışmasıdır. Ancak günlük ders programları, çocuğun öğrenmesi gereken diğer bilgiler takım çalışmasını edinmesini geciktirebilir. Burada Yaratıcı Drama derslerinin bir kez daha önemi ortaya çıkmaktadır. Farklı insanlarla uzlaşmayı ve işbirliği yapmayı hedefleyen takım çalışması yaratıcı drama dersleriyle çocuklara hızlı bir şekilde kazandırılabilir.

5- Yaratıcı Drama çocukların sanat anlayışlarını geliştirir
Tüm sanat dallarını eğitim sürecinde kullanan Yaratıcı Drama, çocukların yaratıcılıklarının ve sanat anlayışlarının gelişmesini sağlar.

Yaratıcı Drama derslerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ve ücretsiz tanışma derslerimizden yararlanmak için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Erken çocukluktan itibaren tiyatral havası, estetik duruşu, müzikleri ve kuvvetli duygusu ile mutlaka çocuklarımızın hayatında olması gereken sanatlardan biri olan baleyi 3,5 – 5,5 yaş grubu öğrencilerimizle olduğu gibi 7-9 yaş grubu öğrencilerimizle de buluşturmaya devam ediyoruz.

Çocuklarınızın yaratıcılığını ön plana çıkaracak, estetik duygusunun gelişmesini ve bedensel gelişimini sağlayacak bale derslerimiz ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve ön kayıt yaptırmak için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, 2020 yılının arifesinde siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimizle bir arada olacağımız bir etkinliğe imza atıyoruz.

30 Aralık 2019 akşamı saat 19.00’da gerçekleşecek olan öğrenci ve eğitmen etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten ve yeni yılı birlikte karşılamaktan onur duyarız.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun kurucularından olan Resim ve Heykel sanatçısı, aynı zamanda Resim ve Heykel Eğitmenimiz Hale Şakar Ürkmezgil’in ilk mezunlarından olan Ayşad AKINCI’nın ‘’Küçük İşler-1’’ isimli 2’nci kişisel resim sergisi sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

14 Aralık’taİstanbul Bakırköy’de bulunan Özel Nar Sanat Eğitim Kursu bünyesinde bulunan Nar Sanat Galeri’sinde sergilenmeye başlayan Ayşad AKINCI’nın 2’nci kişisel resim sergisi, 8 Mart’a kadar gezilebileceği gibi bu özel resimleri dostlarınıza hediye olarak da alabiliyorsunuz.

Ayşad AKINCI’nın ‘’ Küçük İşler-1’’ isimli 2’nci kişisel resim sergisine gelecek olan sanatseverler, sevdiklerine, ailelerine, yakınlarına hiç unutulmayacak usta bir elden çıkmış eserleri dilerlerse satın alıp hediye edebilirler.

Etrafımızı saran küçük nesneler… Bakıp da göremediğimiz küçük detaylar… Ne kadar özel olduğunu fark edemediğimiz küçük zaman dilimleri…

Sanat olmasa anlamını, değerini yeterince hissedemeyeceğimiz, hayatın o basit, sıradan ve eşsiz güzellikleri.
Ayşad AKINCI’nın pastel natürmort sergisi “Küçük İşler – 1” günlük hayatın durağanlığını renk ve ışıkla harekete geçiriyor. Küçük nesne ve alanlara odaklanarak güzellikleri büyütüyor.

Özellikle çocukların özgüveninin arttıran, aynı müzikte toplu halde aynı hareketleri yaparak, aynı komutta hareket etmelerini, bütünleşmelerini sağlayan halk oyunları her eğitim öğretim döneminde okullarda mutlaka öne çıkan faaliyet dalları arasında yer alıyor.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN BEYİN VE KAS KOORDİNASYON GELİŞİMİ İÇİN ŞART
Halk oyunları sayesinde erken çocukluk dönemi içindeki çocuklar; sağ ayak, sol ayak, sağa dönüş, sola dönüş kavramını, sayı sayarak ayak hareketlerini yapmayı öğrenir. Bütün bunları oturttuktan sonra hem sayan, hem hareketi yapan hem de şekil yapan çocukların beyin ve kas koordinasyonlarının gelişimi daha çabuk tamamlamaktalar.

Yalnızca erken çocukluk döneminde değil, çocukluk, ergenlik ve yetişkinlikte de halk oyunları derslerinin yeri büyük. Disiplin, sorumluluk bilincini geliştiren halk oyunları, yapılan grup çalışmalarıyla da içine kapanık veya dikkat sıkıntısı yaşayan bireylerin de sosyalleşmesini sağlıyor.

Ülkemiz halk oyunları bakımından hem zengin kültürümüzün hem de coğrafi konumumuzun etkisiyle çeşitlilik göstermekte. Karşılama, horon, zeybek, halay, bar, kaşıklı karşılamalar gibi pek çok yöresel oyunumuz mevcut. Bu çeşitliliği gelecek nesillere aktarmak Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği olarak bizim görevlerimizden biri.

Gerek velilerin gerekse de okulların bu konuda duyarlı davranıp mutlaka halk oyunları derslerini arttırmaları gerekiyor. Eğer sizde halk oyunları derslerimizden yararlanmak istiyorsanız mutlaka bizi arayarak eğitim programları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim: Deniz İME 0553 465 50 36

Uluslararası geçerliliği bulunan ünlü sertifika programı London College of Music kısa adı ile LCM’ye öğrencilerimizi hazırlamaya devam ediyoruz.

MEB’e bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun uzman kadrosu, uluslararası kalite kriterleri ve eğitim standartlarına uygun olarak belirlediği metotlarla LCM’yi korkulu rüya olmaktan çıkartıyor.

Her yıl düzenli olarak İngiltere’den gelen sınav komisyonu karşısında gerçekleşen uluslararası geçerliliği bulunan  LCM, için başvuru tarihleri belli oldu.

Eğer sizde uluslararası geçerliliği olan LCM sınavına katılabilmek ve LCM’nin İngiltere’de sağlayacağı fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında LCM yetkili sınav merkezlerine başvurunuzu mutlaka gerçekleştirmelisiniz.

LCM sınav içeriği
Eğitmenlerimiz LCM’nin yalnızca enstrüman hakimiyetinin üzerine gerçekleşen bir sınav olmadığını işaret ederken, hazırlık aşamalarında adaylara sadece enstrümanından ve basit düzeyde müzik bilgisinden sorumlu olduğunu belirtiyor. Ancak Grade seviyelerinde adayların başarılı olabilmesi için enstrüman performansının dışında müzik bilgisi sorularına, ileri düzeylerde müzik tarihi ve armoni sorularına, müzik ve ritm kulağı sorularına tabi tutulduğunu da dile getiriyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için 0212 570 80 68.

İstanbul 25 – 26 Ocak 2020 tarihlerinde efsane isimleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Dans tutkunları için; Gürcistan Sukhishvili Ulusal Bale Topluluğu solistleri Muro Gagoshidze ve Mariami Matiashvili, Ensemble Rustavi Dans Topluluğu Solisti Beqa Kapanadze, Erisioni Dansçı Salome Giauri, Erisioni Doli Kaxa Gongadze, Rustavi Doli Gia Tavshavadze ve Garmon Sanatçıları bir araya geliyor.

Düzenlenecek Masterclass Workshop’ta tüm katılımcılara katılım belgesi verilirken, o anların ölümsüzleştirilmesi için de profesyonel kamera çekimleri gerçekleşecek.

4 ayrı seviyede dans çalışmaları gerçekleştirecek bu sanatçılarla bir arada olmak ve Masterclass’ta sizde yerinizi almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ön kayıt için mutlaka bizi arayın.

İletişim: Deniz İme 05534655036

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ…

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Bakırköy Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda Yaratıcı Drama Liderliği programı yeni sınıfı ile sizlerle buluşuyor.

MEB onaylı sertifika programımız “Dikkatli ol”, “Grupla birlikte hareket et”, “Uyumu yakala”, “Kordinasyonu arttır” tüm bunları yaparken “Eğlenirken öğren” prensibine dayalı olarak ilerler.

Bütün bunların yanı sıra Liderlik eğitiminde ritim aynı anda hem fiziksel hem de zihinsel olarak müziği hissetmeye, beden uyumunu yakalamaya yardımcı olur.

Neden Yaratıcı Drama Liderliği ?

“Eğitimde Yaratıcı Drama“ bilimsel çalışma disiplini olarak çok yeni bir alan olmasına karşın, çağdaş insanın gereksinimini karşılamada ve yaratıcı bireyi yetiştirmede etkili olabilecek bir yöntem olması yaratıcı drama liderliği ihtiyacını artırmıştır.

Yaratıcı drama liderliği eğitiminde var olan ihtiyacın karşılanması için elimizden geldiğince eğitimin ve teknolojinin tüm imkanlarıyla sizlerin yanınızda olmaya çalışıyoruz.

Pazar günü başlayacak olan yeni sınıfımız için Cumartesi gününe kadar ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kontenjan sınırlıdır.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için: 0212 570 80 68

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun kurucularından olan Resim ve Heykel sanatçısı, aynı zamanda Resim ve Heykel Eğitmenimiz Hale Şakar Ürkmezgil’in ilk mezunlarından olan Ayşad AKINCI’nın ‘’Küçük İşler-1’’ isimli 2’nci kişisel resim sergisi 14 Aralık-8 Mart tarihleri arasında sanatseverler ile buluşacak.

Ayşad AKINCI’nın 2’nci kişisel resim sergisi , 14 Aralık tarihinde İstanbul Bakırköy’de bulunan Özel Nar Sanat Eğitim Kursu bünyesinde bulunan Nar Sanat Galeri’sinde açılış yapacak, 8 Mart’a kadar gezilebilecek.

Ayşad AKINCI’nın ‘’ Küçük İşler-1’’ isimli 2’nci kişisel resim sergisine gelecek olan sanatseverler, sevdiklerine, ailelerine, yakınlarına hiç unutulmayacak usta bir elden çıkmış eserleri dilerlerse satın alıp hediye edebilirler.

Etrafımızı saran küçük nesneler… Bakıp da göremediğimiz küçük detaylar… Ne kadar özel olduğunu fark edemediğimiz küçük zaman dilimleri…

Sanat olmasa anlamını, değerini yeterince hissedemeyeceğimiz, hayatın o basit, sıradan ve eşsiz güzellikleri.
Ayşad AKINCI’nın pastel natürmort sergisi “Küçük İşler – 1” günlük hayatın durağanlığını renk ve ışıkla harekete geçiriyor. Küçük nesne ve alanlara odaklanarak güzellikleri büyütüyor.

Street Jazz derslerimiz ile 4-7 yaş grubu minik dansçılarımız ile bir aradayız.

Coşkulu ve enerjik ritmleri ile hem eğlendirecek hem de miniklerimizin zihinsel ve bedensel aktivitelerini pekiştirecek ve sosyalleşmelerine büyük katkı sağlayacak. Enerjilerini dolu dolu harcayabilecekleri ve fayda görebilecekleri bir dans türü Street Jazz.

Minik dansçılarımızı Nar Sanat Eğitim Kursu’na bekliyoruz. 4-7 yaş grubunda Street Jazz ile yerimizde duramayacağız.

Detaylı bilgi ve iletişim için 02125708068’i arayabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun kurucularından olan Resim ve Heykel sanatçısı, aynı zamanda Resim ve Heykel Eğitmenimiz Hale Şakar Ürkmezgil’in Heykel Sergisi 28 Kasım’da açılacak.

Hale Şakar Ürkmezgil’in 22’nci sergisi, 28 Kasım’da İstanbul Teşvikiye’de bulunan Doku Sanat Galerisi’nde açılışı yapılacak, 17 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Türkiye’nin en iyi heykeltraşlarından olan Hale Şakar Ürkmezgil’in heykel sergisini kaçırmak istemeyenler 28 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında Doku Sanat Galerisi’nde sergiyi gezebilirler.

 

Sergi Türü: Heykel Sergisi
Tarih: Açılış 28 Kasım – Kapanış 17 Aralık
Yer: Doku Sanat Galerisi
Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sok. (Ihlamur Teşvikiye Yolu ) No:10/10D, Teşvikiye İstanbul Türkiye