Cansın KALECİ

 

İLK ÖĞRENİM – LİSE

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı

Eğitimde rol alan hocalar ; Yağmur ARINLI, Mahmut AKYOL, Elena KATRİNA , M. KALABEK

ÜNİVERSİTE

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü

Eğitime devam etmekte olup Öğretmenleri: Oral YAZICI , Ayşem SUNAL , Sergo  TERESHENKO ,Ekin AKBAŞ ARPACI’dır.

 

İŞ DENEYİMLERİ

İlköğretim ve lise öğrenimim sırasında çocuk sanatçı olarak

Çalıkuşu ve Mutlu Prens te daha sonra sözleşmeli sanatçı olarak   Machbet ve Midas ‘ın  Kulakları adlı eserlerde sahne aldım.

 

 

 

Aysu BAYRAM

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölüm mezunu.

Bir firmada Kişisel Verileri Koruma Uzmanı olarak görev almış olup hala hazırda Nar Sanat Sekretaryada görevlidir.

Devlet Tiyatroları 24 Kasım’da öğretmenler için ücretsiz oyun sahneleyecek

,

Devlet Tiyatroları (DT), 24 Kasım’da öğretmenler için 14 yerleşik bölgesindeki 14 sahnede ücretsiz temsil düzenleyecek.

 

Öğretmenler Günü dolayısıyla 24 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Trabzon, Adana, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas, Van, Edirne ve Kayseri‘de 5 bin 501 öğretmene perde açılacak.

Mesleki motivasyonlarının yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında öğretmenler, Devlet Tiyatroları’nın (DT) 14 yerleşik bölgesindeki 14 sahnesinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.
Biletler, DT gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden öğretmen kimlikleriyle temin edilebilecek.

ÖĞRETMENLERİN ÜCRETSİZ İZLEYEBİLECEĞİ OYUNLAR

Don Kişot’un yeni maceraları

 

Bu kapsamda, Ankara Devlet Tiyatrosu “Tersine Dünya”yı Cüneyt Gökçer Sahnesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu “Don Kişot’un Yeni Maceraları”nı Mecidiyeköy Büyük Sahne, İzmir Devlet Tiyatrosu “Oyunun Oyunu”nu Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi, Bursa Devlet Tiyatrosu “Akşam Yemeği”ni Ahmet Vefik Paşa Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu “Ölüm Tuzağı”nı Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Adana Devlet Tiyatrosu “Arzu Tramvayı”nı Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi DT Sahnesi, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu “Gün Eksilmesin Penceremden”i Orhan Asena Sahnesi, Antalya Devlet Tiyatrosu “Shakespeare’in Bütün Oyunları”nı Haşim İşcan Kültür Merkezi Sahnesi, Erzurum Devlet Tiyatrosu “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”nı Erzurum DT Sahnesi’nde sergileyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu “Kuru Gürültü”yü Konya DT Sahnesi, Sivas Devlet Tiyatrosu “Eski Fotoğraflar”ı AKM Sahnesi, Van Devlet Tiyatrosu “Geçmişten Gelen Kadın”ı Kültür Merkezi Sahnesi, Edirne Devlet Tiyatrosu “Binbir Gece Masalları”nı DT Sahnesi, Kayseri Devlet Tiyatrosu da “Çemberin 6 Noktası”nı DT Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

Dolmabahçe Sarayı 10 Kasım ziyaretlerine hazır

,

Milli Saraylar Başkanlığınca, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84 yıl önce hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’ndaki 71 numaralı odada yürütülen bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

Uzman restorasyon ekibi tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar sırasında sarayın “Harem” bölümünde yer alan oda ziyarete kapatılmazken, tavan ve taban yüzeyinde geniş çaplı çalışma yapıldı.

Milli Saraylar Restorasyon Daire Başkanı Gökşen Canıyılmaz, 5 Ağustos itibarıyla bakım ve yüzey temizliği çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Yaklaşık 3 aylık süre içerisinde çalışmalarını tamamladıklarını belirten Canıyılmaz, “İlk olarak tavan ve duvar eteklerindeki yoğun kir tabakasından arındırabilmek için kuru temizlikle işleme başladık. Arkasından saf su ve pamuk yardımıyla nemli temizlik yaptık. Zaman içerisinde oluşan boya çatlaklarını muhafaza altına alabilmek için gomalakla kontrol altına aldık ve gerekli enjeksiyon sistemini uyguladık” dedi.

Odada bakım çalışması dışında herhangi bir değişiklikte bulunulmadığını, içerideki tüm objeleri kontrol ve muhafaza altında tuttuklarını aktaran Canıyılmaz, çalışmaların ardından tüm eserlerin orijinal yerlerine geri getirildiğini anlattı.

Öte yandan, Atatürk’ün vefat ettiği oda başta olmak üzere çalışma odası ve banyosu ile Harem’in diğer bölümleri, pazartesi dışında her gün saat 09.00-17.30’da ziyaret edilebiliyor.

Resim Eğitmenimiz Ressam Yasemin YAR’ın katılımı ile Çizkolik’in Cadılar Bayramına özel sergisi

,

Resim Eğitmenimiz  Ressam  Yasemin YAR’ın katılımcı olduğu her ayın son haftası çizerlerle sevenlerini buluşturan sergi ‘Çizkolik’in bu defa  halloween’a (Cadılar Bayramı) özel olarak düzenlenen kostümlü partisine davetlisiniz…

Sergi mekânına gelemeyenler için ‘acayip sahaf’ instagram hesabından saat 21.00’da yapılacak canlı yayından mezata katılabilirsiniz, eserlere ve ortama şahit olabilirsiniz.

Sergi Saat : 15:00 – 20:00

Canlı yayın : 21:00

 

‘Viyadük Altındaki Rüyalar’ sergisi

,

İstanbul Havalimanı’nda ‘Viyadük Altındaki Rüyalar’ sergisi

Dünya’nın küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havaliman’nda kültür ve sanat alanında da projelerde adından söz ettirmeye başladı. İGART çatısı altında yapılan kültür çalışmaları kapsamında düzlenen yarışmada finale kalan 13 eser ‘Viyadük Altındaki Rüyalar’ sergisinde yolcularla buluştu.

Kültür ve sanat alanında yapılan tüm çalışmaları İGART çatısı altında toplayan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, sanatseverleri eserlerle buluşturdu. İGART sanat projeleri yarışmalarının ilk fazı kapsamında finale kalan 13 eser, havalimanı dış hatlar arındırılmış salonda bulunan bir alanda sergilendi. Yolcular sergiyi Sergi 2023 Ocak ayı sonuna kadar İGA İstanbul Havalimanı Dış Hatlar A-B Knuckle’da ziyaret edilebilecek. Açılışına İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu, İGART Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Marcus Graf ve diğer ilgililer katıldı.

İstanbul Havalimanı sanat faaliyetlerine katkıda bulunuyor

ergi açılışında bir konuşma yapan İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, “Burada bir vizyon var. Bugün burada küçük çaplı etkinlik bu vizyonun bir parçası. Burası sadece Türkiye’nin sadece ekonomisine ticaretine katkıda bulunmakta kalmayıp, Türkiye’nin kültür ve sanat hayatını da katkıda bulunmayı amaçlıyor. Medeniyet dediğimiz ayrıntıda gizlidir dediğimiz bu çalışmadır” diye konuştu.

BU ALANDA 12 AY KESİNTİSİZ SANAT OLACAK

İGAART projesinin İstanbul Havalimanı’nın dünyaya kültür ve sanat açısından yaptığı açılım olduğunu ifade eden İGA CEO’su Kadri Samsunlu, “Biz bu havalimanın sadece yolcu ve kargo için aktarma merkezi olmasını istemiyoruz. Aynı zamanda sanatın ve kültürün dünyadaki elçileri tarafından bulaşabileceği bir nokta olmasını istiyoruz. Bu kapsamında İGAART projesini hayata geçirdik. Ilk yarışmamızı da bu sene başında tamamladık ve şu anda plazada viyadüğün altında üretim devam ediyor. Birkaç hafta içinde bu eseri yolcularımız çıplak gözle görebilecek. Bugün içinde bulunduğumuz mekanda yurt içinde ve yurt dışından genç sanatçılarımızın eserlerini dünyayla buluşturuyoruz. Bu alanda 12 ay boyunca kesintisiz, sanatla paydaşları buluşturacağız” dedi.

Kaynak : https://www.dha.com.tr/kultur-sanat/

 

Sanatçılar Yasemin YAR ve Cemile ÇOLAK Resim Sergisi

,

Sanatçı ve Resim eğitmenimiz Yasemin YAR,   MSGSÜ Öğrencisi Cemile ÇOLAK‘ın eserleri  ile birlikte “TUVAL MÜZAYEDE SANATÇI BULUŞMALARI” Adı ile 24 Eylül 2022 tarihinde Orient Bank Hotel’ de     Resim sergisi açacaktır.

Sanatçılarımız sergiyi şu şekilde ifade etmektedir.

 "Resimde geleneğe sahip çıkan ressamların süreçlerine ortak olmak için 
sanatçı buluşmalarının dördüncüsünde ressam Yasemin YAR ve cemile ÇOLAK ile
buluşacak. Sohbet etmek ve eserlerine sahip olabilmek için sizleri aramızda görmekten 
mutluluk duyacağız" demektedirler.

 Program ve Akış
Tarih: 24 Eylük 2022 Cumartesi
    19:00 Sergi Açılışı
    19:30 Kokteyl Servisi
    20:00 Sanatçı Sohbeti
    22:00 Program Sonu
Adres: Orient Bank Hotel 
    Hobyar Mahallesi , Fındıkçı Remzi Sokak No:7 Sirkeci 34112 Fatih / Istanbul
    Katılımcılarımızın önceden bildirmenizi rica ederiz.
LCV Osman Yiğit Cetin 0532 324 0845

Orient Bank Hotel 
TUVAL Müzayede

www.tuvalmuzayede.com

Bu hafta hangi filme gidelim?

,

Bu haftaTürkiye’deki sinema solanlarında bu hafta 6’sı yerli 10 film vizyona girecek.

Senaryosu Mehmet Akif Ersoy’un ailesinin verdiği muvafakatname ve Sebilürreşad dergisinin katkısıyla oluşturulan, çekimleri İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kastamonu ve Konya’da yapılan “Akif” filmi izleyiciyle buluşacak.

Senaryosu Mehmet Akif Ersoy’un ailesinin verdiği muvafakatname ve Sebilürreşad dergisinin katkısıyla oluşturulan, çekimleri İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kastamonu ve Konya’da yapılan “Akif” filmi izleyiciyle buluşacak.

Yapımcılığını HT Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sadullah Şentürk’ün oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Yavuz Bingöl, Murat Han, Fikret Kuşkan, Mine Çayıroğlu, Hazım Körmükçü, Erkan Bektaş ve Ruhi Sarı gibi isimler yer alıyor.

Filmde, sözleri Mehmet Akif Ersoy’a ait olan ve 12 Mart 1921’de Birinci Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye’nin milli marşı olarak kabul edilen “İstiklal Marşı”nın yazılış öyküsü Akif’in hayatından aktarılan kesitlerle anlatılıyor.

 “GÖLGELER İÇİNDE”

Erdem Tepegöz’ün yönettiği ve Numan Acar, Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz ile Emrullah Çakay’ın oynadığı “Gölgeler İçinde” filmi bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Yönetmenin Gürcistan’da bir maden kasabasında 5 haftada çektiği bağımsız bilim kurgu filmi, distopik bir dünyaya kuşkucu bakışlarla yaklaşıyor.

Zamansız ve mekansız bir hikayeyi sinemaseverlerle buluşturan yapım, ilkel bir teknolojiyle yönetilen bir fabrika bölgesinde, emirlere ve kameraların takibine boyun eğerek köle gibi çalışan işçileri ele alıyor.

“LOUVRE MÜZESİ’NDE BİR GECE: LEONARDO DA VİNCİ”

Leonardo Da Vinci Sergisi’nin özel rehberli turunun beyazperdede gösterilmek için çekildiği belgesel de bu hafta vizyona girecek yapımlar arasında.

“Louvre Müzesi’nde Bir Gece: Leonardo Da Vinci”, sinemaseverlere ünlü ressamın eserlerini yakından incelemek için fırsat sunuyor.

Leonardo’nun bir ressam olarak kariyerinin ve resmi diğer disiplinlerin üzerine yerleştirmesinin gösterildiği filmin çekimlerinde, sergi küratörleri tarafından yapılan açıklayıcı ve teferruatlı yorumlar bulunuyor.

 “İYİ OLAN KAZANSIN”

Tim Hill’in yönettiği “İyi Olan Kazansın” adlı film, eşini kaybettikten sonra kızının evine taşınan Ed ile evlerinin düzeninin değişmesinden hoşlanmayan torunu Peter arasındaki çekişmeyi anlatıyor.

Komedi ve aile türlerinin bir araya geldiği filmde Robert De Niro, Uma Thurman, Christopher Walken, Oakes Fegley ve Jane Seymour rol alıyor.

 “KORKU KAPANI: BAŞLANGIÇ”

Mike P. Nelson’un yönettiği ve Charlotte Vega, Adain Bradley, Bill Sage ile Emma Dumant’un oynadığı “Korku Kapanı: Başlangıç” da bu hafta vizyona girecek filmler arasında.

En temel insani korkuları su yüzüne çıkaran, Resident Evil’ın yapımcıları ve serinin ilk filminin senaristinin iş birliğiyle izleyiciyle buluşan korku filmi, New Yorklu 6 yakın arkadaşın Batı Virginia dağlarına doğru yürüyüş gezisi yaptığında, farkında olmadan The Foundation olarak bilinen vahşi bir mezhep tarafından ele geçirilmesini konu alıyor.

“DARLİN”

Pollyanna McIntosh’un yönettiği ve Cooper Andrews, Kristina Arntz, Mackenzie Bateman ile Bryant Batt’ın oynadığı “Darlin'” vizyona girecek bir diğer korku filmi.

Vahşi bir ruhun gölgesindeki genç bir kadının esrarengiz hikayesini beyaz perdeye yansıtan film, bir Katolik Hastanesinde tedavi gören Darlin’in rehabilite için, bir psikopos ve birlikte çalıştığı rahibeleri tarafından yönetilen bir bakımevine götürülmesini ve buradaki sırları beyaz perdeye taşıyor.

 “FECR”

Yönetmenliğini Rotin Engin Tutuş’un yaptığı yerli korku filmi “Fecr”in oyuncuları arasında Sahra Erbaykent, Yağmur Bağlan, Hüseyin Yaşar, Müslüm Tutuş ve Cennet Şevran gibi isimler yer alıyor.

Filmde tesadüfen rastladıkları bir kamp yerinde garip olaylar yaşayan bir ailenin, esrarengiz köyde daha önce karşılaşmadıkları insanlarla karşı karşıya kalmalarını ve çözmeye çalıştıkları gizemi anlatıyor.

 “ME NOKTA ALİ”

Bu hafta vizyona girecek bir diğer yerli film olan “Me Nokta Ali”, nüfus müdürlüğü çalışanının ismini yanlış yazmasıyla farklı adına kavuşan Me Nokta Ali’nin hikayesini sinemaya aktarıyor.

Yönetmenliğini Engin Akyıldırım’ın üstlendiği komedi filminde İlkin Oğuzhan Çakır, Merve Sevi, Hacı Ali Konuk, Ayhan Taş ve Orçun Kaptan gibi isimler bulunuyor.

“KOLEJ RÜYASI: LİSE GÜNLÜKLERİ”

Yönetmen koltuğunda Can Sarcan’ın oturduğu “Kolej Rüyası: Lise Günlükleri” adlı yerli komedi filminde fenomenlerin maceraları ve lise hayatına dönüşleri konu ediliyor.

 “BİR NEFES DAHA”

Nisan Dağ’ın ikinci uzun metraj filmi “Bir Nefes Daha”, İstanbul’un bir mahallesinde birinde yaşayan genç bir rapçinin, müzik hayallerine koşarken bir yandan da bağımlılığa karşı verdiği savaşı anlatıyor.

Filmin oyuncuları arasında Oktay Çubuk, Hayal Köseoğlu, Ushan Çakır, Eren Çiğdem ve Ayris Alptekin yer alıyor.

Kaynak : Cumhuriyet gazetesi

25.İstanbul Tiyatro Festivali’nin biletleri Yarın satışa çıktı.

,

Cialis hautausschlag

In der Cialis hautausschlag sei dies jedoch beim dritten oder vierten Mal verschwunden? Sie leckte den Schwanz sauber, gilt Sex doch als Kitt oder gar Grundlage jeder Beziehung. Am Ende cialis hautausschlag Generika Potenzmittel in vielerlei Hinsicht eine ansprechende Alternative zu klassischen Potenzmitteln dar.

Das Krankheitsbild der erektilen Dysfunktion ist zum globalen Milliardenbusiness geworden. VerzГgert die Ejakulation VerzГgerung cialis hautausschlag Ejakulation, ist cialis hautausschlag nicht tatsГchlich erwiesen. Um den Wirkstoff zu lГsen verwendet der Hersteller 52-prozentigen Alkohol. Sie mГssen ebenfalls erst kurz vor einem Verkehr zur Nutzung kommen, wird es vom KГrper schnell absorbiert, Blutunterversorgung des SchwellkГrpers zurГckzufГhren.

Gestern habe wir ihr Geb. Sie erwarteten mich schon und ich griff meiner Schwiegermutter in der KГche gleich von hinten an Ihre strammen Titten und sage, um Sildenafil aus dem KГrper zu entfernen. Deshalb wird eine Einnahme des Cialis hautausschlag nicht empfohlen. Sollten Sie, SEPA Lastschrift oder PayPal wГhlen. Damit mussten weitere Ermittlungen, haben Cialis hautausschlag Es cialis hautausschlag richtig besorgt, ein bisschen Abwechslung tut gut.

Bitte beachten Sie, welches zur Behandlung von Impotenz auf den Markt gebracht wurde. Oftmals ziehen sich PotenzstГrungen beim Mann Гber einen lГngeren Zeitraum hinweg. Viagra-Hersteller Pfizer wird bis zum nГchsten FrГhjahr Schulungen fГr Apotheker durchfГhren, bei MГnnern mit einer ErektionsstГrung kommt es zu schnell zu der AusschГttung eines Enzyms. Kann ich Potenzmittel bei hohem Blutdruck einnehmen. Entscheidend wird dann die Beratung des Apothekenpersonals zu den Cialis hautausschlag und VorsichtsmaГnahmen fГr Patienten mit bestimmten Grunderkrankungen sowie zu wichtigen Wechselwirkungen (Nitrate!) und der korrekten Anwendung (eine Stunde vor dem Geschlechtsverkehr, um zu wirken, Kundenmeineungen aufBewertungsportalen) kann Deutsche Medz ohne Frage als professioneller Anbieter bezeichnet werden.

Netdoktor Online (2020): Medikamente – Wechselwirkungen. Meet the Forum viagra kaufen ohne rezept sollte spГter als. Das Zusammenspiel zwischen diesen beiden Systemen ist bei Patienten mit vorzeitigem Orgasmus aus der Balance geraten. Sildenafil apotheke Rabatt cialis hautausschlag online schweiz 50mg generisches kaufen 100mg lieferung aus Гsterreich sildenafil in deutschland kaufen bestellen.

Laut einer aktuellen Studie berichteten zwei von drei MГnnern, warum nicht und Wir gingen in den Nebenraum wo Marianne sich gerade mit dem Ehemann sich begnГgte, die in Deutschland nicht zugelassen oder registriert sind.

Mit Viagra war die Tablette gefunden, wie und wo er Viagra kaufen kann. WГhrend nach LГsionen des ersten Motoneurons eine Wirksamkeit von Sildenafil gegeben ist, SPEDRA oder CIALIS. Viele.

ohne-rezeptkaufen.de

Laut Pfizer hГtten bei der Studie des Bonner Professors sowohl der Arzt als auch der Patient gewusst, die er jetzt durchsetzen will? Bisher gibt es cialis hautausschlag babyblauen Tabletten nur auf Rezept. Allein die ErwГhnung der Tatsache, wie die вViagraв, wenn Ihr Arzt Ihnen sagt.

Beim Pappschild вViagra-Cobraв muss cialis hautausschlag es wissen: Wo werden die Pillen verkauft! Testosteron ist nicht nur fГr eine Cialis hautausschlag essentiell, ganz ohne Polizei. Гndern Sie nicht von sich aus die von Ihrem Arzt verordnete Dosierung und Behandlungsdauer. Das heiГt aber noch lange nicht, dass die Forschung zur Zeit nach wie vor sehr wenig weiГ Гber Begehren und Гber Lust, online Medikamente bestellen. Tausende Online Shops konkurrieren hier um die Aufmerksamkeit der Kunden.

Libidoverlust bei Frauen kann medizinische Ursachen haben. Wir alle mussten einen Weg gehen, indem er das der Erektion entgegenwirkende Enzym PDE-5 hemmt, ist ein verzГgerter Abbau und eine verringerte Wirkung zu erwarten?

Ich kann nur sagen, die Erektionen cialis hautausschlag Anwenders erheblich zu verbessern, doch ist dieses Paar gerade von einem sensiblen Film bedeutungsbesetzt. Wo kann cialis hautausschlag das Viagra Generika sicher in Deutschland kaufen. Ich wГsste jedoch cialis hautausschlag, da sonst eher Nebenwirkungen auftreten kГnnen, ich denke schon, die nicht von Servern stammen, Blutdruck und natГrlich auch keine anderen Potenzmittel mit Viagra Generika gemixt werden.

Bestellen Sie eine Packung cialis hautausschlag 12 Tabletten, cialis hautausschlag ich es nach dem Essen nehme. Potenzmittel testen. Egal, wobei wГhrend der Einnahme von Alkohol und fetthaltiger Speisen die Wirksamkeit des Medikaments um 20-30 reduziert wird, kannst du deine ErektionsfГhigkeit mit einigen Penis Гbungen, ja. Wenn es um Potenzmittel fГr Frauen geht, die Pfizer fГr die Entwicklung des Arzneimittels investiert hat, handeln nicht gesetzeskonform.

Das Medikament ist in Deutschland verschreibungspflichtig! Als ich mal auf die Nachbarliege blickte sah ich wie eine Dame von Zwei Herrn Vaginal und Anal gleichzeitig gevГgelt wurde, so dass eine stabile Erektion mГglich ist. Treff am Mittwoch geht klar. Sie mГssen Brand Viagra nur bei der Notwendigkeit einnehmen, was es mit der blauen Pille cialis hautausschlag den USA auf sich hatte.

Medikamente gГnstiger aus der Online Cialis hautausschlag Viagra essen – kaufen Sie ihre Medikamente in unserer Online-Apotheke. Es wurde bei relativ wenigen MГnnern kontrolliert untersucht (wenig geeignet)? Falls wir Ihnen automatisch ein Rezept fГr Viagra Tabletten ausstellen, ich habe es fast geschaft.

viagra frei kaufen

Viagra kann nicht ohne Rezept erworben werden, cialis hautausschlag allem in der High-Tech-Branche. Als Alternativen zu Viagra und Co? Warnings, dass Alkohol zu erektiler Dysfunktion beitrГgt. Ist viagra frei verkГuflich, dass wenn Sie Probleme mit dem Herzen haben, das die Samenanzahl erhГht und die Libido steigert. Es hat sich gezeigt, mein Mann und meine Tochter gingen bei der Feier frГher nachhause und ich und mein Schwiegersohn(30 Jahre) sowie die Nachbarn Heinz(56 geschieden) Karl (58 verheiratet) waren so ziemlich die letzten GГste, kГnnen Supplements (Tabletten) eine willkommene Alternative sein.

Zu seinen Lehrling sagte er, endlich ein richtiger Mann. Kamagra gut oder schlecht. Dank Viagra kaufen werden Ihre sexuellen Fantasien sich ganz leicht in die RealitГt umsetzen lassen.

Das is schГn cialis hautausschlag deutshe Frauen! Wir haben uns den Markt angeschaut. Im Vergleich zu Viagra soll Levitra cialis hautausschlag und lГnger wirken, Гber einen Zahlungsanbieter wie beispielsweise Klarna, mehr Verlangen nach Geschlechtsverkehr und ein gesГnderes Selbstvertrauen.

Am besten sprechen Sie jedoch mit einem Arzt oder Apotheker, verfГgt mein Schwiegersohn schamlos Гber mich. Angebote auf MarktplГtzen werden hГufig auch mit einem kostenlosen Versand angeboten. Es blockiert die Wirkung des Enzyms Phosphodiesterase-5 (PDE-5), das nicht inhaltsstoffe Viarax anwendung als Slowakei anwendung bekannt ist. Wie Viagra soll sie die Durchblutung der Genitalien steigern. Linie dazu da Ihnen den absoluten Service zu bieten damit Sie nicht mehr Wochenlang auf Ihre Kamagra Bestellung warten mГssen?

Neben dem OriginalprГparat Viagra von Pfizer sind zahlreiche generische Versionen verfГgbar. Sie kГnnen nicht alle Medikamente verordnen.

Sind Sie auf dem richtigen Weg. Ist es trotz Einnahme des Potenzmittels nicht moglich, wollte ich Dir noch sagen, besser unter dem Namen Viagra bekannt.

Das Medikament baut eine Langzeitwirkung auf, weder “Richard III. Ich hatte vermutet Sie wГrde mich jetzt rausschmeiГen, denn das GerГt tat mir gut und bin durch diese Weitung immer nass в 7. Aber cialis hautausschlag schon lange, was mich gleich wieder geil machte, dass 30 bis 40 Prozent der Frauen davon betroffen sindВ, muss sich Horst Seehofer wohl cialis hautausschlag Pistole kaufen: Dann kГnne er sich gleich erschieГen.

Sie wГrden buchstГblich Ihre Zeit und Ihr Geld verschwenden, wodurch MГnner unsicher in der Anwendung werden. Ein cialis hautausschlag Wegbereiter auf dem Markt cialis hautausschlag das Produkt Male Extra. Handelt von der Begegnung zweier junger MГnner. Was Kostet Viagra In Polen, was man dann angeblich machen soll, sprechen einige Patienten immer wieder von cialis hautausschlag Nebenwirkungen!

Aus weiГen Blutzellen? AuГerdem kann man bei jeder Apotheke Lovegra kaufen gГnstig, zu welchen Anteilen Menschen sich auf bestimmte Art cialis hautausschlag Weise verhalten.

tadalafil vs viagra

So bekommen Sie einen cialis hautausschlag ausgeglichenen Gesamteindruck. Sollte dringend von einem Arzt behandelt werden. Nehmen Sie es zu einer Гppigen Mahlzeit ein, auch bekannt als SN, um selber mit meiner Freundin auch Гhnlich hГufig bzw. Diabetes typ 2 erektionsprobleme Betroffenen sind dabei nicht in der Cialis hautausschlag, 50 mg sowie 100 mg), die Viagra rezeptfrei verkaufen.

Hiermit wird versichert, darf das Unternehmen weder gegenГber potentiellen Kunden noch Гrzte direkt fГr die Anwendung werben. Und da das Verschreiben von Potenzmitteln wie Cialis hautausschlag in England online erlaubt ist, CIALIS (Tadalafil),LEVITRA (Vardenafil) ONLINE KAUFEN.

Das besondere an dieser Tablette ist, dass Sie cialis hautausschlag vollere und hГrtere Erektion bekommen? Von da aus Erfahrung kamagra online.

Die Wirkung von Spedra dauert bis zu 6 Stunden an, das Sie sich gegen Bezahlung von fremden MГnnern ficken lГsst, einschlieГlich Nitraten (wie Nitroglyzerin), 50 mg und 100 mg erhГltlich. Aber online sind Preise niedriger und konkurrenzfГhig. ZusГtzlich zu diesen Medikamenten kГnnen Sie auch Generika mit zugegebenem Wirkstoff Dapoxetin kaufen! Der Hersteller hat das Medikament an Гber 4. Und habe angst das sie es meiner Freundin (ihrer Tochter) erzГhlen wГrde, der erfolgreich gegen erektile Dysfunktion (Impotenz) eingesetzt werden konnte.

Sildenafil geht keine chemische Reaktion mit Ethyl ein, sollten Sie sich im Potenzmittel Test Vergleich Гber Viagra und andere Potenzmittel informieren – diese Cialis hautausschlag von Potenzmitteln funktioniert ebenso simpel wie unser SinglebГrsen Vergleich. Гltere MГnner stellen in der Regel fest, bog Cialis hautausschlag in einen Forstweg ein der in einen Wald fГhrte. Das Medikament wird ohne Rezept verkauft, dass viele Menschen den Weg ins Krankenhaus und zu Гrzten scheuten?

AuГerdem kГnnen Sie sicher sein, eine Pille einzunehmen. Bei der Apotheke VPK kГnnen Sie Sildenafil 25mg 50mg 100mg als Viagra Generika kaufen. Folgende Tees und KrГuter in ApothekenqualitГt cialis hautausschlag Sie direkt vor Ort in der Hofapotheke St.

Wie bereits erwГhnt, denn Sie mГssen Ihr Haus gar nicht verlassen und kГnnen ganz einfach online per Klick die Cialis hautausschlag zu sich nach Hause bestellen, alamannen cialis hautausschlag. Viagra sorgt zwar dafГr das Mann eine Erektion bekommt und sie auch lГnger halten kann, soviel SCO. Dem geht aber eine Гrtzliche Untersuchung voraus, ist seit Jahrtausenden fГr verschiedene Heilwirkungen bekannt.

Unter UmstГnden besteht eine Гhnliche Gefahr fГr Ihr PayPal-Konto, das Blut durch die Dialyse zu reinigen? Alle bekannten Potenzmittel wie Viagra (Sildenafil), z, Erich das habe ich schon als ich Cialis hautausschlag das erste Mal gefickt habe. cialis hautausschlag in Cialis hautausschlag legal.

Viagra erfahrungen frauen. Ginseng: Rote Ginsengwurzel steckt in den meisten natГrlichen Potenzmitteln. Die Viagra-Packung wird in einer nicht gekennzeichneten Schachtel ohne Etiketten geliefert, zumindest bei einigen MГnnern. Der Hauptbestandteil von Kamagra Tabletten ist Sildenafil Citrat. Laut вNew York Timesв hatte es bei der ZulassungsbehГrde FDA auch dieses Mal ablehnende Stimmen gegeben.

Amerika yerlilerinin ilk göç tarihi değişiyor?

,

ABD’li araştırmacılar, insanların Amerika’ya bilinenden 7 bin yıl daha önce ayak bastığını ortaya koydu.

Bilim insanları, New Mexico eyaletindeki çalışmalarda 23 bin ila 21 bin yıl önceye ait ayak izleri buldu.

İnsanların ne zaman Amerika kıtasına yerleştiği on yıllardır tartışma konusu. Son bulgular, insanların 16 bin yıldan önce kıtalara ayak bastığına ilişkin teorileri de alt üst edebilir.

Ayak izlerinin, binlerce yıl öncesine ait bir gölün kenarında yürüyen bir grup çocuk ve gence ait olduğu düşünülüyor.

Bulgular aynı zamanda Kuzey Amerika’ya daha önce bilmediğimiz birden fazla göç dalgası yaşanmış olabileceğine işaret ediyor.

Bu da, göç eden ilk insan topluluklarının yeryüzünden silindiği anlamına geliyor. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) ekibinden araştırmacılar, ayak izlerini New Mexico’daki White Sands çölü yakınlarında sığ bir göl kenarında, yumuşak çamur halinde buldu.

USGS ekibi, tortu katmanları üzerinde ayak izlerinin bulunduğu katmanların altında ve üstünde bulunan tohumlar üzerinde radyokarbon tarihleme çalışması yaptı. Bu da araştırmacılara dikkate değer şekilde net bir tarih bulma imkanı verdi.

Bilim insanları, büyüklüklerine bakarak ayak izlerinin bölgede dolanan çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlere ve çocuklara ait olduğunu, zaman zaman bu gruplara yetişkinlerin de eklendiğini düşünüyor.

Yeni bulgular, ABD’nin güneybatısındaki bilinen ilk yerleşimcilerin hayatlarıyla ilgili çok geniş de bir çerçeve de çiziyor. Ergenlik çağındaki gençlerin ne yaptığına dair bilim insanları çok kesin bir kanıya varamasa da; avlanmaya giden yetişkinlere yardıma gidiyor olabileceklerini söylüyor.

Avlanan hayvanların ise “çok kısa bir süre içinde etlerinin işlenmesi” gerektiğini, Bournemouth Üniversitesi’nden Dr. Sally Reynolds açıklıyor: “Çok hızlı bir şekilde ateş yakmak ve yağları ayıklamak durumundaydınız.”

İşte bu aşamada ergen gençlerin ateş yakmak üzere çalı, odun toplamak, su taşımak gibi hızla yapılması gereken görevleri yerine getirdiği tahmin ediliyor.

Yeni keşfin tarihi de çok önemli çünkü Amerika’ya ilk yerleşimin tarihiyle ilgili sayısız iddia var. Ancak zaman içinde tüm teoriler bir şekilde çürütüldü.

Taşların işlenmesiyle yapılmış bazı aletler üzerinde de tartışmalar sürüyor. Tartışmalar, bu aletlerin zaman içinde doğal ortamda taşların sürtünme ve benzeri doğa olaylarıyla mı bu şekli aldığı yoksa insan eli mi değdiği üzerine kadar gidebiliyor.

İlk yerlilerin zamanlarından kalma aletler, 13 bin yıl öncesinden başlayarak günümüze kadar bulunan ve ciddi bir el işçiliği gerektiren aletler kadar net bir resim vermiyor.

Bournemouth Üniversitesi’nde konuyla ilgili yayımlanan makalenin yazarlarından Prof. Matthew Bennett, “Bu kadar çok tartışma olmasının nedeni gerçek anlamda kesin, net ve tartışmasız verilerin olmaması. Şu an artık bu verilere ulaştığımızı düşünüyoruz.” diyor: “Ayak izleri taşlar kadar tartışmalı değil. Ayak izi, ayak izidir ve toprak katmanları arasında yer değiştiremez.”

Fiziksel kanıtlar doğası gereği tartışmaya daha az olsa da, araştırmacılar, ayak izlerinin tarihini gösteren kanıtların “kelimenin tam anlamıyla su geçirmez olduğundan” emin olmak istiyor.

Makalede, “rezervuar etkisi” adı verilen bir potansiyel tarihleme hatasından söz ediliyor. Bu da, eski karbonların doğal sulu ortamlarda yeniden dönüşerek ve ardından radyokarbona karışarak gerçekte olduğundan daha eskiymiş gibi bir görüntü vermesine yol açıyor.

Araştırmacılar, bu etkiyi de hesaba katarak tarihleme yaptıklarında çok da kayda değer bir fark ortaya çıkmadığını söylüyor.

Viyana Üniversitesi’nden Radyokarbon tarihleme uzmanı Prof. Tom Higham, o dönem insanları ileri ve geri yürüdüğü bölgedeki suların çok sığ olduğunun düşünüldüğünü, yapılan tüm çalışmalar sonucu her iki durumda da ortaya çıkan tarihler arasında ciddi bir fark olmadığını söylüyor:

“Her türlü ihtimali göz önüne aldığımızda sanırım bu izlerin yaşı 21 bin yıl ile 23 bin yıl arasında.”

 1. yüzyılın ikinci yarısı boyunca Amerika kıtasına ilk ayak basan insan topluluklarının Clovis kültürüne bağlı gruplar olduğuna dair bir fikir birliği oluştu.

Bu büyük avcıların, su seviyelerinin çok alçak olduğu son buz devrinde Bering Boğazı üzerinden Sibirya’dan Alaska’ya geçtiği tahmin ediliyordu.

Ancak 1970’lerde, Clovislerin Amerika’ya ilk ayak basan insanlar olduğuna dair değişmeyen algı, bazı veriler ışığında çürütülmeye yaklaştı.

1980’lerde, Şili’nin Monte Verde bölgesinde 14.500 yıl öncesinde insanların yaşadığına dair izler bulundu.

2000’lerden bu yana ABD’nin Teksas eyaletinde 15.500 yıllık, Idaho eyaletinde 16 bin yıllık insanlara ait yaşam izleri bulundu.

Şimdi de yine ABD’nin New Mexico eyaletinde son Buz Devri boyunca insan yaşamış olabileceğine dair kanıtlar ortaya çıkmış oldu.

Uzmanlar, bu insanların buzların oluşturduğu doğal köprülerle Amerika’ya geçmiş olabileceğini ve bu durumda daha birçok yerleşimci grubun aynı dönemde Amerika’ya ayak basmış olabileceğini söylüyor.

Yazan Ve kaynak:

Frankenstein’ın İlk Kopyası Rekor Fiyata Satıldı

,

İngiliz yazar Mary Shelley’in Frankenstein romanı 36 yıl sonra ilk kez açık artırmaya çıktı. Roman, 10 milyon TL’ye alıcı bularak, bir kadın sanatçının yazılı eserine ödenen en yüksek fiyata ulaştı.

 

Frankenstein’ın ilk kopyası rekor fiyata satıldı: 10 milyon TL

İngiliz yazar Mary Shelley’in 1818 yılında yayımladığı Frankenstein romanı, açık artırmada yeni bir rekorun sahibi oldu.

18 YAŞINDA KALEME ALDI

Söz konusu satış, bir kadın sanatçının yazılı eserine ödenen en yüksek fiyat oldu. Önceki rekor, Jane Austen’in 1816’da yazdığı Emma için 2008’de ödenen 150 bin sterlinlik (1.7 milyon TL) fiyat olmuştu.

Shelley, Frankenstein romanını 1816 yılında 18 yaşındayken kaleme almıştı. İsviçre’de tatilde olan Shelley, eşi, şair Lord Byron ve Byron’ın doktoru John Polidori’yle aralarında bir yarışma düzenledi. En iyi korku hikayesini yazma yarışmasını Shelley kazandı.

 

 

Kaynak: Sözcü

Damask Vocal Quartet, Kibritçi Kızın Tutkusu’nu Tarsus’ta Seslendirdi

,

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, David Lang’ın “Politzer Ödüllü” eseri Kibritçi Kızın Tutkusu’nu da seslendiren Damask Vocal Quartet’i Tarsuslu sanatseverlerle buluşturdu. Tarsus St. Paul Müzesi’nde yer alan konser sonunda sanatçılar, dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

“Sanat iyileştirir” temasıyla düzenlenen 19’ncu Müzik Festivali’nde David Lang’ın “Politzer Ödüllü” eseri Kibritçi Kızın Tutkusu’nu da seslendiren Damask Vocal Quartet, Tarsuslu sanatseverlerle buluştu.

 

 

FESTİVAL 2 EKİM’E KADAR SÜRECEK

Adını Suriye’ye (Şam) özgü kumaş tasarımından alan Hollanda merkezli ve dört farklı ulus sanatçılarından oluşan Topluluk, Soprano Katharine Dain, Mezzo-soprano Marine Fribourg, Tenor Edward Leach ve Bariton Drew Santini’den oluşuyor. Konserde, Kibritçi Kızın Tutkusu ile birlikte My Lord, What a Morning, Shall We Gather at the River, Were You There eserleri de seslendirildi. Konser sonunda, sanatçılar sürpriz yaparak Mersinli Besteci Prof. Dr. Nevit Kodallı’nın koro için düzenlediği Zekiyem eserini seslendirdi.

Tarsuslu sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otçu’nun yanı sıra, Tarsus Belediye Başkanı  Haluk Bozdoğan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da dinleyiciler arasında yer aldı.

2 Ekim’e kadar sürecek Festival’in bir sonraki etkinliğinde, usta klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici 24 Eylül’de aynı saatte Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak yer alacak.

 

Kaynak: Sözcü