XVIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu

XVIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

Vasıf Öngören 2018 ödülü, Oyuncu, Tiyatro Eğitmeni, Çevirmen, Editör Cüneyt Yalaz’a verildi. Ödülü Aslı Öngören tarafından takdim edildi.

Zeki Göker 2018 ödülü, Oyuncu Tilbe Saran’a verildi. Ödülü Gül Göker tarafından, Tilbe Saran’a verilmek üzere Tamer Levent’e taktim edildi.

Verilen ödül kategorileri ve ödül alanlar şu şekilde:

Prodüksiyon: Romeo ve Juliet, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Müzikal – Müzikli Oyun: Düşperest, Taşra Kabare

Tek Kişilik Prodüksiyon: Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Nezaket Erden, Seyyar Sahne

Yönetmen: Nurkan Erpulat, Terör, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Oyun Yazarı: Halil Babür, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro

Yenilikçi Tiyatro: When In Rome, Galata Perform & Platform0090

Özgün Yeni Oyun: Bir Meşrutiyet Faciası yahut Gündüzlerimiz, Seyyar Sahne

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)

Ensemble: Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, Two Two Production

Komedi Ensemble: Bir Baba Hamlet, Baba Sahne

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Ahmet Saraçoğlu, Kanlı Komedya ‘Caligula’, Baba Sahne

Kadın Oyuncu: Aysel Yıldırım, Zabel, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

Yardımcı Erkek Oyuncu: Mustafa Kırantepe, Akşam Yemeği, Semaver Kumpanya

Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayşegül Uraz, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro

Komedi Erkek Oyuncu: Erdem Akakçe, İntiharın Genel Provası, Tiyatro Adam

Komedi Kadın Oyuncu: Günay Karacaoğlu, Artiz Mektebi, Müjdat Gezen Tiyatrosu

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serkan Altunorak, Killology, Craft Tiyatro

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Gülhan Kadim, Filifu’nun İntikamı, Altıdan Sonra Tiyatro

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu

Krops Tiyatro, Hiç Kimsenin Öyküsü

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (İstanbul)

Atakan Yılmaz, Angina Pektoris, Küçük Salon

Ozan Kaya, Esnaflar, Tiyatro Teras

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu (İstanbul)

Deniz Danışoğlu, Mecburiyet, Tiyatro NOK

Ilgaz Kaya, Dara, V.O.L.Lnokta

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı: Cem Yılmazer, Kürk Mantolu Madonna, Tuba Ünsal Prodüksiyon

Kostüm Tasarımı: Candan Seda Balaban, Hayvan Çiftliği, Altıdan Sonra Tiyatro&D22

Işık Tasarımı: Arek Nişanyan, Boş Şehir, Entropi Sahne

Özgün Tiyatro Müziği: Vulkan Alp, Koray Tarhan, Arjen Brusk, Kargalar-Serencama Qijikan, Şermola Performans

Koreografi: Orçun Okurgan, Woyzeck, Oyun Atölyesi

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Cıngıllı, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Çocuk Oyunları

Oyun Yazarı: Mehmet Erbil, Kartopu, Hayalbaz Tiyatro

Yapım: Ormandaki Kristal, Oyuncu Tayfası

Yapım: Güneş Kasabası, Maltepe Belediye Tiyatrosu

Yapım: Babaannemin Çantası , Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı

Kurum Tiyatroları Ödülleri

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımları, bu projeyi sağlayan kurumlarla oyunun yönetmenlerini birlikte değerlendiriyoruz.

Netaş Tiyatro Topluluğu, Ayışığında Şamata

Yönetmen: Engin Düzgün

Farkındalık Yaratan Projeler

Tiyatroda ortaya koyulan yapıtlarıyla FARK YARATANLARI, toplumda FARKINDALIK yaratmak üzere gözlemlediğimiz projeler.

Somut Olmayan Kültürel Mirası, Kültürel Hafızayı nesillere taşıma misyonunu sürdüren Karagöz Derneği’nin.

Yeni Mekanlar Ödülü

Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi

Yurtdışı Tiyatro Ödülleri

Almanya

Oyun Yazarı: Zeynep Yıldız, Üstü Kalsın, Tiyatro Frankfurt

Farkındalık Yaratan Proje ödülü: Almanya’da Genç kuşağa yönelik Tiyatro Çalışmaları ile 3. Kuşağa dil ve sosyo-kültürel hayatlarına katkı sağlayan programları ile Tiyatro Frankfurt’un…

İngiltere

Kadın Oyuncu: Barış Celiloğlu, Ölüm ve Kız, Londra Theatre East N Bull

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Benzer Kategoriler