ödül töreni

ödül töreni konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. ödül töreni konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. ödül töreni konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri ödül töreni konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nin kurucusu Çolpan İlhan anısına, bu yıl ilk kez “1. Çolpan İlhan SAKM Mezuniyet Oyunları Ödül Töreni” gerçekleşti.

Sahne Çolpan İlhan ekibi organizasyonluğunda hazırlanan “1. Çolpan İlhan SAKM Mezuniyet Oyunları Ödül Töreni” nin Seçici Kurulu, sadece SAKM Akademi mezunu oyuncularından oluştu.

“Çukur” dizisinin oyuncularından ve SAKM eğitmenlerinden Ebru Üstüntaş, Yunus Emre Yıldırım’a “En İyi Erkek Oyuncu”ödülünü verdi. Ebru Üstüntaş, “Bizim için çok anlamlı olan bu ödül töreninde, yetenekli oyuncu arkadaşlarımla bir arada olmak ve onların başarılarını kutlamak benim için çok heyecan verici oldu. Ödül alan almayan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

01 Eylül 2017 – 15 Eylül 2018 arası oynanan Atölye mezuniyet oyunlarını kapsayan tören de,“En İyi Kadın Oyuncu” Sude Nur Yazıcı, “En İyi Erkek Oyuncu” Yunus Emre Yıldırım, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” Şevin Parlak, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü Umut Eryüksel aldı. “En İyi Ekip Ödülü” ‘Orkestra’ ya verilirken, Jüri özel ödülüne de Servan Osmanoğlu layık görüldü.

XVIII. Direklerarası Seyirci Ödülleri, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

Vasıf Öngören 2018 ödülü, Oyuncu, Tiyatro Eğitmeni, Çevirmen, Editör Cüneyt Yalaz’a verildi. Ödülü Aslı Öngören tarafından takdim edildi.

Zeki Göker 2018 ödülü, Oyuncu Tilbe Saran’a verildi. Ödülü Gül Göker tarafından, Tilbe Saran’a verilmek üzere Tamer Levent’e taktim edildi.

Verilen ödül kategorileri ve ödül alanlar şu şekilde:

Prodüksiyon: Romeo ve Juliet, İstanbul Devlet Tiyatrosu

Müzikal – Müzikli Oyun: Düşperest, Taşra Kabare

Tek Kişilik Prodüksiyon: Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit, Nezaket Erden, Seyyar Sahne

Yönetmen: Nurkan Erpulat, Terör, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Oyun Yazarı: Halil Babür, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro

Yenilikçi Tiyatro: When In Rome, Galata Perform & Platform0090

Özgün Yeni Oyun: Bir Meşrutiyet Faciası yahut Gündüzlerimiz, Seyyar Sahne

Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)

Ensemble: Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, Two Two Production

Komedi Ensemble: Bir Baba Hamlet, Baba Sahne

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu: Ahmet Saraçoğlu, Kanlı Komedya ‘Caligula’, Baba Sahne

Kadın Oyuncu: Aysel Yıldırım, Zabel, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

Yardımcı Erkek Oyuncu: Mustafa Kırantepe, Akşam Yemeği, Semaver Kumpanya

Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayşegül Uraz, He-Go, Altıdan Sonra Tiyatro

Komedi Erkek Oyuncu: Erdem Akakçe, İntiharın Genel Provası, Tiyatro Adam

Komedi Kadın Oyuncu: Günay Karacaoğlu, Artiz Mektebi, Müjdat Gezen Tiyatrosu

Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serkan Altunorak, Killology, Craft Tiyatro

Küçük Salon Kadın Oyuncu: Gülhan Kadim, Filifu’nun İntikamı, Altıdan Sonra Tiyatro

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu

Krops Tiyatro, Hiç Kimsenin Öyküsü

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (İstanbul)

Atakan Yılmaz, Angina Pektoris, Küçük Salon

Ozan Kaya, Esnaflar, Tiyatro Teras

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu (İstanbul)

Deniz Danışoğlu, Mecburiyet, Tiyatro NOK

Ilgaz Kaya, Dara, V.O.L.Lnokta

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı: Cem Yılmazer, Kürk Mantolu Madonna, Tuba Ünsal Prodüksiyon

Kostüm Tasarımı: Candan Seda Balaban, Hayvan Çiftliği, Altıdan Sonra Tiyatro&D22

Işık Tasarımı: Arek Nişanyan, Boş Şehir, Entropi Sahne

Özgün Tiyatro Müziği: Vulkan Alp, Koray Tarhan, Arjen Brusk, Kargalar-Serencama Qijikan, Şermola Performans

Koreografi: Orçun Okurgan, Woyzeck, Oyun Atölyesi

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü

Cıngıllı, Bakırköy Belediye Tiyatroları

Çocuk Oyunları

Oyun Yazarı: Mehmet Erbil, Kartopu, Hayalbaz Tiyatro

Yapım: Ormandaki Kristal, Oyuncu Tayfası

Yapım: Güneş Kasabası, Maltepe Belediye Tiyatrosu

Yapım: Babaannemin Çantası , Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı

Kurum Tiyatroları Ödülleri

Kurum Çalışanlarının arasında güven, dayanışma ve motivasyonu tiyatro çalışmaları ile sağlamak amacıyla sahnelenen yapımları, bu projeyi sağlayan kurumlarla oyunun yönetmenlerini birlikte değerlendiriyoruz.

Netaş Tiyatro Topluluğu, Ayışığında Şamata

Yönetmen: Engin Düzgün

Farkındalık Yaratan Projeler

Tiyatroda ortaya koyulan yapıtlarıyla FARK YARATANLARI, toplumda FARKINDALIK yaratmak üzere gözlemlediğimiz projeler.

Somut Olmayan Kültürel Mirası, Kültürel Hafızayı nesillere taşıma misyonunu sürdüren Karagöz Derneği’nin.

Yeni Mekanlar Ödülü

Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi

Yurtdışı Tiyatro Ödülleri

Almanya

Oyun Yazarı: Zeynep Yıldız, Üstü Kalsın, Tiyatro Frankfurt

Farkındalık Yaratan Proje ödülü: Almanya’da Genç kuşağa yönelik Tiyatro Çalışmaları ile 3. Kuşağa dil ve sosyo-kültürel hayatlarına katkı sağlayan programları ile Tiyatro Frankfurt’un…

İngiltere

Kadın Oyuncu: Barış Celiloğlu, Ölüm ve Kız, Londra Theatre East N Bull

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD)’nin, Dünya Sanat Günü Ödülleri, dün gece (16 Nisan) Pera Palas’ta yapılan ödül töreni ile sahiplerini buldu.

Sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninin sunuculuğunu Sibel Baykam üstlendi.

Yılın Sanatçısı

ŞÜKRAN MORAL

Ödülü takdim eden: Demet Sabancı Çetindoğan ve Levent Çalıkoğlu

 

Yılın Sanat Basını

İNCİ AKSOY / ART TV

Ödülü takdim eden: Ahmet Şahin

 

Yılın Sanat İnsanı

YAHŞİ BARAZ

Ödülü takdim eden: Can Elgiz

 

Yılın Genç Sanatçısı

REFİK ANADOL

Sanatçı adına ödülü kabul eden: Aslı Pamir

 

Yılın Sanat Kurumu

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ

Ödül, AKM’nin yıkılmaması için büyük çaba gösteren TMMO avukatı Can Atalay’a Tiyatrocular Orhan Aydın ve Orhan Kurtuldu tarafından verildi.

Ödülün üzerinde şu satırlar yer aldı:

Yarım asrı aşan bir süre boyunca ülkenin tüm sanatçılarının yükünü ve kahrını çeken, onca dev gösteri ve sergiye ev sahipliği yapan, İstanbul’un buluşma noktası olan, yaşadığı tüm zorluklara ve alınan yıkım kararına son noktaya dek direnen, yalnızca sanatsal sunum alanı değil, aynı zamanda cesaret ve dik duruşun sembolü olan AKM’ye…

Sevgi, saygı ve teşekkürlerimizle…

Zorlu PSM’de gerçekleşen özel gecede Lions Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nda yılın birincisi Ayce Kartal’ın Kötü Kız filmi oldu. Tüm kazananlara Zorlu PSM’de düzenlenen özel gecede ödülleri takdim edildi.

Bu yıl 16’sı yurt dışından 196 filmin katıldığı büyük yarışta, heyecan son anlara kadar sürdü. Zorlu PSM’deki geceye yaklaşık 700 davetli katıldı. Gecede İrem Arslan ve Emre Buga’nın sunduğu gecenin kazananları arasında iki de Amerikan filmi vardı. Kargalar Kafeste adlı müzik topluluğunun verdiği dev konserle renklenen gece 118 Y Lİons Federasyon Başkanı Mahmut Tanyol’un konuşmasıyla başladı.

Müjdat Gezen’in başkanlığını yaptığı büyük jürinin seçtiği 19 finalist film arasında dereceler şöyle paylaşıldı:

1- Kötü Kız/ Ayce Kartal
2- Sirayet/ Nuri Cihan Özdoğan
3- Hikayeci/ Anıl Güldoğan

Birinci olan Ayce Kartal ödül çekini Federasyon Başkanı Mahmut Tanyol’un elinden aldı

Birincinin 10 bin, ikincinin 7 bin, üçüncünün 5 bin lira kazandığı yarışmada diğer ödüller şöyle paylaşıldı;

Platin Sponsor Ödülü- Evden Uzak/ Burak Kum
En İyi Yönetmen- It’sJust a Gun /BrianRobau (USA)
En İyi Senaryo- Kötü Kız/ Ayce Kartal
En İyi Görüntü Yönetmeni- Komedya/ Emre Pekçakır
En İyi Sanat Yönetmeni- TheChocolateSoldier/ Jackson Smith (USA)AlbertoAchar
En İyi Kurgu- Bir İş Görüşmesi Hikayesi/ Buğra Dedeoğlu ve Natalin Solakoğlu
En İyi Oyuncu- İbrahim Selim/ Bir İş Görüşmesi Hikayesi’ndeki Erdem rolüyle
Fahrettin Kerim Gökay Ödülü- Sevmek Lazım/ Batuhan Fındıklıoğlu
Komite Ödülü- TheChocolateSoldier /Jackson Smith (USA)
Jüri Özel Ödülü- Toprak/ Oğuz Yağız

Yarışmada finale kalan 19 eser, 25 Nisan Çarşamba günü saat 18:00 dan itibaren Kozzy AVM Meclis Binası Konferans salonunda gösterilecek.

Bu yıl 60’ıncısı düzenlenecek olan Grammy Ödülleri, müzik dünyasında heyecan yarattı. Kıyasıya bir rekabet söz konusu

Bugün (28 Ocak 2018) tarihinde gerçekleşecek olan 2018 Grammy Ödülleri’nin sunuculuğunu ünlü show yıldızı James Corden üstleniyor. Bu özel geceye müzik dünyasının dev isimleri bir araya toplanacak.

Bugün gerçekleşecek 2018 Grammy ödül töreninde; Lady Gaga, Jay-Z, Bruno Mars, Lorde, Lana Del Rey, Leonard Cohen, Metallica, Gorillaz, Calvin Harris gibi müzik dünyasından isimler yarış halinde olacak.

İşte 2018 Grammy Ödülleri aday listesi:

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ YILIN ALBÜMÜ

“Awaken, My Love!” — Childish Gambino

“4:44” — Jay-Z

“DAMN.” — Kendrick Lamar

“Melodrama” — Lorde

“24K Magic” — Bruno Mars

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ YILIN ŞARKISI

“Despacito” — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason “Poo Bear” Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi, Marty James Garton (Luis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber)

“4:44” — Shawn Carter and Dion Wilson (Jay-Z)

“Issues” — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels, Justin Drew Tranter (Julia Michaels)

“1-800-273-8255” — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury, Khalid Robinson (Logic featuring Alessia Cara and Khalid)

“That’s What I Like” — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus, Jonathan Yip (Bruno Mars)

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ YENİ SANATÇI

Alessia Cara

Khalid

Lil Uzi Vert

Julia Michaels

SZA

Pop

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ SOLO POP PERFORMANSI

“Love So Soft” — Kelly Clarkson

“Praying” — Kesha

“Million Reasons” — Lady Gaga

“What About Us” — Pink

“Shape of You” — Ed Sheeran

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ YILIN KAYDI

“Redbone” — Childish Gambino

“Despacito” — Luis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber

“The Story of O.J.” — Jay-Z

“HUMBLE.” — Kendrick Lamar

“24K Magic” — Bruno Mars

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ VOKAL POP ALBÜMÜ

“Kaleidoscope EP” — Coldplay

“Lust for Life” — Lana Del Rey

“Evolve” — Imagine Dragons

“Rainbow” — Kesha

“Joanne” — Lady Gaga

“÷” — Ed Sheeran

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ GRUP POP PERFORMANSI

“Something Just Like This” — The Chainsmokers and Coldplay

“Despacito” — Luis Fonsi and Daddy Yankee featuring Justin Bieber

“Thunder” — Imagine Dragons

“Feel It Still” — Portugal. The Man

“Stay” — Zedd and Alessia Cara

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ DANS/ELEKTRONİK ALBÜM

Migration — Bonobo

3-D The Catalogue — Kraftwerk

Mura Masa — Mura Masa

A Moment Apart — Odesza

What Now — Sylvan Esso

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ ROCK PERFORMANSI

“You Want It Darker” — Leonard Cohen

“The Promise” — Chris Cornell

“Run” — Foo Fighters

“No Good” — Kaleo

“Go To War” — Nothing More

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ ALTERNATİF MÜZİK ALBÜMÜ

Everything Now – Arcade Fire

Humanz – Gorillaz

American Dream – LCD Soundsystem

Pure Comedy – Father John Misty

Sleep Well Beast – The National

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ COUNTRY ALBÜMÜ

Cosmic Hallelujah — Kenny Chesney

Heart Break — Lady Antebellum

The Breaker — Little Big Town

Life Changes — Thomas Rhett

From A Room: Volume 1 — Chris Stapleton

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ ROCK ALBÜMÜ

Emperor Of Sand – Mastodon

Hardwired…To Self-Destruct – Metallica

The Stories We Tell Ourselves – Nothing More

Villains – Queens Of The Stone Age

A Deeper Understanding – The War On Drugs

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ AMERİCANA ALBÜMÜ

Southern Blood — Gregg Allman

Shine On Rainy Day — Brent Cobb

Beast Epic — Iron & Wine

The Nashville Sound — Jason Isbell And The 400 Unit

Brand New Day — The Mavericks

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ RAP ALBÜMÜ

4:44 — JAY-Z

DAMN. — Kendrick Lamar

Culture — Migos

Laila’s Wisdom — Rapsody

Flower Boy — Tyler, The Creator

2018 GRAMMY ÖDÜLLERİ EN İYİ PRODÜKTÖR

Calvin Harris

No I.D.

Greg Kurstin

Blake Mills

The Stereotypes

 

Televizyon Gazetecileri Cemiyeti ve Sinema Eleştirmenleri Derneği’nin birlikte düzenledikleri 23. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri(23. Critics Choise Awards) düzenlenen tören ile kazananlara takdim edildi.

 

Bu yıl 23.’sü düzenlenen Eleştirmenlerin Seçimi Ödüllerinin ödül töreninde sinema ve televizyon dünyasından en iyi yapımlar ödüllendirildi. Ödül töreni gecesinde töreninin sunuculuğunu Olivia Munn yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen 75. Altın Küre Ödülleri’nin bir kopyası olarak kabul edilebilecek olan Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri, Oscar Ödülleri töreni için de heyecan yarattı.

Guillermo del Toro’nun The Shape of Water (Suyun Sesi) adlı filmi geceden ödüllerle dönerken, televizyon dizilerinden Big Little Lies da 23. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ne damgasını vurdu.

Fatih Akın’ın 75. Altın Küre Ödülleri’nden En İyi Yabancı Film ödülü alan filmi In The Fade yani Paramparça, geceden aynı ödülü alarak ayrıldı.

23. ELEŞTİRMENLERİN SEÇİMİ ÖDÜLLERİ KAZANANLAR TAM LİSTESİ

En İyi Film
The Shape Of Water

En İyi Yönetmen
Guillermo del Toro – The Shape Of Water

En İyi Erkek Oyuncu
Gary Oldman – Darkest Hour

En İyi Kadın Oyuncu
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Allison Janney – I, Tonya

En İyi Genç Oyuncu
Brooklynn Prince – The Florida Project

En İyi Oyuncu Kadrosu
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Orijinal Senaryo
Jordan Peele, Get Out

En İyi Uyarlama Senaryo
James Ivory – Call Me By Your Name

En İyi Görüntü Yönetimi
Roger Deakins, Blade Runner 2049

En İyi Yapım Tasarımı
Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape Of Water

En İyi Film Kurgusu
Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver
Lee Smith – Dunkirk

En İyi Kostüm Tasarımı
Mark Bridges – Phantom Thread

En İyi Saç ve Makyaj
Darkest Hour

En İyi Görsel Efekt
War For The Planet Of The Apes

En İyi Animasyon
Coco

En İyi Aksiyon Filmi
Wonder Woman

En İyi Komedi Filmi
The Big Sick

En İyi Erkek Komedi Oyuncusu
James Franco – The Disaster Artist

En İyi Kadın Komedi Oyuncusu
Margot Robbie – I, Tonya

En İyi Bilim Kurgu ya da Korku Filmi
Get Out

En İyi Yabancı Dilde Film
In The Fade (Paramparça)

En İyi Şarkı
“Remember Me” – Coco

En İyi Film Müziği
Alexandre Desplat – The Shape Of Water

TELEVİZYON

En İyi Komedi Dizisi
The Marvelous Mrs. Maisel

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi Dizisi
Ted Danson – The Good Place

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi Dizisi
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel, Amazon

En İyi Yardımcı Erke Oyuncu – Komedi Dizisi
Walton Goggins – Vice Principals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi Dizisi
Mayim Bialik – The Big Bang Theory,

En İyi Drama Dizisi
The Handmaid’s Tale

En İyi Erkek Oyuncu – Drama Dizisi
Sterling K. Brown – This Is Us

En İyi Kadın Oyuncu – Drama Dizisi
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama Dizisi
David Harbour – Stranger Things

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama Dizisi
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale

En İyi Kısa-Mini Dizi
Big Little Lies

En İyi Televizyon Filmi
The Wizard of Lies

En İyi Erkek Oyuncu – Televizyon Filmi ya da Mini Dizi
Ewan McGregor – Fargo

En İyi Kadın Oyuncu – Televizyon Filmi ya da Mini Dizi
Nicole Kidman – Big Little Lies

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Televizyon Filmi ya da Mini Dizi
Alexander Skarsgård – Big Little Lies

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Televizyon Filmi ya da Mini Dizi
Laura Dern – Big Little Lies

En İyi Talk Show
Jimmy Kimmel Live!

En İyi Animasyon Dizisi
Rick and Morty

En İyi Senaryosuz Reality Dizisi
Born This Way

En İyi Senaryolu Reality Dizisi
Shark Tank

En İyi Reality Yarışma Programı
The Voice

En İyi Reality Show Sunucusu
RuPaul – RuPaul’s Drag Race

75. Altın Küre Ödülleri’nin kazananları belli olduktan hemen sonra 71. BAFTA Ödülleri’nin(İngiliz Akademisi Film Ödülleri) adayları da açıklandı.

Oscar Ödüllerinin habercileri olarak kabul edilen 75. Altın Küre Ödülleri ve 71. BAFTA Ödülleri, film dünyası için önemli bir yere sahip.

Oscar Ödülleri’ne giden yolda kimlerin 71. BAFTA Ödülleri’nden heykelciklerle evine döneceği merak ediliyor.

75. Altın Küre Ödülleri’ne 7 dalda aday olduktan sonra, eve En İyi Yönetmen ve En İyi Müzik ödülleriyle dönen The Shape Of Water (Suyun Sesi), 2018 BAFTA Ödülleri’nde 12 dalda aday oldu.

Darkest Hour, 9 dalda 71. BAFTA Ödülleri’ne aday olurken, 75. Altın Küre Ödülleri’nden aldığı 4 ödül ile zaferle çıkan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri da 9 adaylıkla iddialı filmlerden biri oldu.

İŞTE 71. BAFTA ÖDÜLLERİ (2018 BAFTA ÖDÜLLERİ) ADAYLARI

En İyi Film

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi İngiliz Filmi

Darkest Hour
The Death Of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Bir İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcının İlk Filmindeki Üstün Başarı

The Ghoul Gareth Tunley
I An Not A Witch
Jawbone
Kingdom Of Us
Lady Macbeth

En İyi İngiliz Dilinde Olmayan Film

Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden
Loveless
The Salesman

En İyi Belgesel

City Of Ghosts
I Am Not Your Negro
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

En İyi Animasyon Film

Coco
Loving Vincent
My Life As A Courgette

En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Christopher Nolan – Dunkirk
Guillermo del Toro – The Shape Of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Get Out – Jordan Peele
I, Tonya – Steven Rogers
Lady Bird – Greta Gerwig
The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name – James Ivory
The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider
Film Stars Don’t Die In Liverpool – Matt Greenhalgh
Molly’s Game – Aaron Sarkin
Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King

En İyi Kadın Oyuncu

Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liferpool
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Sally Hawkins – The Shape Of Water
Saoirse Ronan – Lady Bird

En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool
Timothee Chalamet – Call Me By Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Allison Janney – I, Tonya
Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lesley Manville – Phantom Thread
Octavia Spencer – The Shape Of Water

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer – All The Money In The World
Hugh Grant – Paddington 2
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Müzik

Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour, Dario Marianelli
Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
The Shape Of Water – Alexandre Desplat

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

Roger Deakins – Blade Runner 2049
Bruno Delbonnel – Darkest Hour
Hayte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape Of Water
Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Kurgu

Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss
Blade Runner 2049 – Joe Walker
Dunkirk – Lee Smith
The Shape Of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

En İyi Yapım Tasarımı

Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau

En İyi Kostüm Tasarımı

Bauty And The Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
I, Tonya – Jennifer Johnson
Phantom Thread – Mark Bridges
The Shape Of Water – Luise Sequeira

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul – Daniel Philips
Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

En İyi Ses

Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 – Ron Bartrett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker , Gary A. Rizzo, Mark Wingarten
The Shape Of Water – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitalle, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyve, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
The Shape Of Water – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: The Last Jedi – Nominees tbc
War For The Planet Of The Apes – Nominees tbc

En İyi İngiliz Kısa Animasyon Filmi

Have Heart – Will Anderson
Mamoon – Ben Steer
Poles Apart – Paloma Baeza, Ser En Low

En İyi İngiliz Kısa Film

Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster
Cowboy Dave – Colin O’Toole, Jonas Mortensen
A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sorensen, Patrick Campbell
Work – Aneil Karia, Scott O/Donnell
Wren Boys – Harry Lightson, Sorcha Bason, John Fitzpatrick

Bu yıl 75.’si düzenlenen 75. Altın Küre Ödülleri’nde Türk asıllı Alman Yönetmen de ödül kazandı.

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, ‘In The Fade (Paramparça)’ isimli filmi ile 75. Altın Küre Ödülleri’nde, Yabancı Dilde En İyi Film Ödülünü kazandı.

Ödülü almak için filmin başrolünde oynayan Diane Kruger ile sahneye çıkan Fatih Akın, ödülü kazandıkları için çok mutlu ve şaşkın olduğunu dile getirdi.

Çünkü filmin hasılatı çok iyi değildi. Almanya / Fransa ortak yapımı olan In The Fade, Almanya’da 100.000 bilet satmıştı.

FATİH AKIN KİMDİR?

Fatih Akın (d. 25 Ağustos 1973, Hamburg), Türk asıllı Alman yönetmen, senarist ve yapımcı. Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak doğan Akın, 1994 yılında girdiği Hamburg Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Hochschule für bildende Künste Hamburg veya kısaca HfbK) Görsel İletişim Bölümü’nden (Visuelle Kommunikation) 2000 yılında mezun oldu. Eğitimi sırasında Wüste Film şirketiyle çalışmaya başladı. 1995 yılında ilk kısa filmi Sensin – Du bist es!’i yönetti ve bu filmle Hamburg Uluslararası Kısa Film Festivali’nde izleyici ödülünü aldı.

Pek çok ödül kazanan ‘Getürkt’ isimli ikinci kısa filmini 1996 yılında yönetti. İlk uzun metraj denemesi olan Kurz und Schmerzlos’u (Kısa ve Acısız) 1998 yılında çekti.

Başrollerini Moritz Bleibtreu ve Chritiane Paul’un oynadığı diğer bir uzun metrajlı filmi Im Juli (Temmuz’da) de pek çok ödül aldı. Ardından görece büyük bütçeli bir film olan ve göçmen kültürünün anlatıldığı Solino’yu çekti.

Fatih Akın, başrollerinde Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Sibel Kekilli ve Birol Ünel’in yer aldığı Duvara Karşı (Gegen Die Wand) isimli projesiyle Metin Erksan’ın Susuz Yaz’ından 40 yıl sonra Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan Türk yönetmen oldu.

2005 yılında Kebab Connection isimli bir filmin senaristliğini, diğer kişilerle beraber, üstlendi. Aynı yıl içerisinde Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul (İstanbul Hatırası) adlı, İstanbul’un barındırdığı değişik müzikleri ve müzik kültürleri üzerine bir belgeselin yönetmenliğini yapmıştır. Belgeselin anlatımını Almanya’nın ünlü endüstriyel rock gruplarından Einstürzende Neubauten’ın bas gitaristi Alexander Hacke yapmıştır.

2005 yılında Cannes Film Festivali’nde Salma Hayek,Javier Bardem ve Emir Kusturica ile birlikte jüride yer almıştır. “Yaşamın Kıyısında” filmi, Ekim 2007’de Türkiye’de gösterime girmiştir.

Bu sene 75.’si düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nin kazananları belli oldu.

Altın Küre Ödülleri, Oscar Ödülleri’nin habercisi olarak kabul edilen, dünyanın en önemli ödül törenlerinden biridir. Beverly Hills’te düzenlenen görkemli ödül töreninin sunuculuğunu Seth Meyers yaptı.

Hollywood dünyasının en ünlü isimlerinin katıldığı 75. Ödül Törenine aktivistlerin düzenlediği eylem damgasını vurdu. Hollywood’daki taciz skandallarını protesto etmek amacıyla siyah giyinme kararı alan aktivistler ödül törenine de siyah elbiselerle geldiler.

Guillermo Del Toro’nun filmi The Shape of Water (Suyun Sesi), 75. Altın Küre Ödülleri’ne 7 dalda aday olarak damgasını vurmuştu. The Post ise 6 adaylık ile 2018 Golden Globe’un bir diğer iddialı yapımıydı. Gel gelelim ki gecede Three Billboards Outside Ebbing, Missouri çıkartması vardı. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, 4 dalda Altın Küre Ödülü aldı.

Dizi ve televizyon yapımlarına baktığımızda ise; Big Little Lies adlı dizi, 6 dalda 75. Altın Küre Ödülleri’ne aday olmuştu. Bir diğer iddialı yapım Feud: Bette & Joan, 4 dalda adaylığa sahipti. Feud: Bette & Joan’ı diğer yapımlardan ayıran bir başka özellik ise, iki başrol oyuncusunun da TV Filmi veya Mini Dizi kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olmasıydı. TV/Mini dizi kategorilerinde Big Little Lies, 4 ödül ile geceden ayrıldı. Geriye dizi ekibinin ödülleriyle verdiği fotoğraflar kaldı.

İŞTE 75. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ’Nİ KAZANAN İSİMLER:
The Shape of Water -Sinema Dalında En İyi Aktör Altın Küre Ödülü – Drama
Gary Oldman, “Darkest Hour”

Gary Oldman, biyografik bir film olan Darkest Hour’da Winston Churchill’i canlandırıyor.

Sinema Dalında En İyi Aktör Altın Küre Ödülü – Müzikal veya Komedi
James Franco, “The Disaster Artist”

Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü – Drama
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü
Allison Janney, “I, Tonya”

Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü – Müzikal veya Komedi
Saoirse Ronan, “Lady Bird”

‘Lady Bird’ filmiyle ödül alan ki Saoirse Ronan, annesine cep telefonuyla teşekkür etti.

En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü – Dram
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü – Müzikal veya Komedi
Lady Bird

En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülü
Guillermo del Toro, “The Shape of Water”

En İyi Senaryo Altın Küre Ödülü
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yabancı Dilde Film Altın Küre Ödülü
“In the Fade”

Fatih Akın’ın Almanya/Fransa ortak yapımı filmi “In The Fade”, Yabancı Dilde En İyi Film ödülü aldı. Fatih Akın ödülü, In The Fade’de rol alan Diane Kruger ile aldı.

En İyi Müzik Altın Küre Ödülü
Alexandre Desplat, “The Shape of Water”

En İyi Şarkı Altın Küre Ödülü
This Is Me” — “The Greatest Showman”

En İyi Animasyon Film Altın Küre Ödülü
“Coco”

En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü – Drama
“The Handmaid’s Tale,” Hulu

En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü – Müzikal veya Komedi
“The Marvelous Mrs. Maisel,” Amazon

TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü – Drama
Sterling K. Brown, “This Is Us”

TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü – Müzikal ya da Komedi
Aziz Ansari, “Master of None”

TV dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü – Drama
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

TV dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü – Müzikal ya da Komedi
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Televizyonda En İyi Aktris Altın Küre Ödülü – Mini dizi/TV filmi
Nicole Kidman, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü – Dizi, Mini-dizi veya Televizyon filmi
Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü – Dizi, Mini-dizi veya Televizyon filmi
Laura Dern, “Big Little Lies”

Televizyonda En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü – Mini dizi/TV filmi
Ewan McGregor, “Fargo”

En İyi Mini dizi veya Televizyon filmi Altın Küre Ödülü
“Big Little Lies”

Cecil B. DeMille Özel Ödülü
Oprah Winfrey

Bu yıl 75.’si düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri’nin adayları belli oldu. 7 Ocak 2018’de Kaliforniya’da yapılacak ödül töreninin sunuculuğunu Seth Meyers yapacak.

2018 Golden Globes adaylarına Guillermo del Toro’nun The Shape of Water (Aşkın Gücü) filmi 7 adaylıkla damga vurdu. Fatih Akın’ın Aus dem Nichts / In the Fade (Paramparça) adlı filmi Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adaylığının yanında Yabancı Dilde En İyi Film dalında Altın Küre ödülüne de aday gösterildi.

75. Altın Küre Ödülleri’nin aday listesi:

Sinema Dalında

En İyi Film (Drama)

“Dunkirk”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
“Call Me by Your Name”

En İyi Film (Müzikal veya Komedi)

“The Disaster Artist”
“Get Out”
“The Greatest Showman”
“I, Tonya”
“Lady Bird”

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Tom Hanks, “The Post”
Gary Oldman, “Darkest Hour”
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Animasyon

“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Ferdinand”
“Coco”
“Loving Vincent”

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal veya Komedi)

Steve Carell, “Battle of the Sexes”
Ansel Elgort, “Baby Driver”
James Franco, “The Disaster Artist”
Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
Daniel Kaluuya, “Get Out”

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Jessica Chastain, “Molly’s Game”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Meryl Streep, “The Post”
Michelle Williams, “All the Money in the World”

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal veya Komedi)

Judi Dench, “Victoria & Abdul”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Emma Stone, “Battle of the Sexes”
Helen Mirren, “The Leisure Seeker”

En İyi Yönetmen

Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Martin McDonagh, “Three Billboards”
Christopher Nolan, “Dunkirk”
Ridley Scott, “All the Money In the World”
Steven Spielberg, “The Post”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe, “The Florida Project”
Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige, “Mudbound”
Hong Chau, “Downsizing”
Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Yabancı Film

“A Fantastic Woman”
“First They Killed My Father”
“In the Fade”
“Loveless”
“The Square”

En İyi Senaryo

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
Greta Gerwig, “Lady Bird”
Liz Hannah and Josh Singer, “The Post”
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

En İyi Film Müziği

Carter Burwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Alexandre Desplat, “The Shape of Water”
Jonny Greenwood, “Phantom Thread”
John Williams, “The Post”
Hans Zimmer, “Dunkirk”

En İyi Şarkı

“Home” from “Ferdinand”
“Mighty River” from “Mudbound”
“Remember Me” from “Coco”
“The Star” from “The Star”
“This Is Me” from “The Greatest Showman”

 

Televizyon Dalında

En İyi Drama Dizisi

“The Crown”
“The Deuce”
“Game of Thrones”
“The Handmaid’s Tale”
“Stranger Things”
“This is Us”

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Sterling K. Brown, “This is Us”
Freddie Highmore, “The Good Doctor”
Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
Liev Schreiber, “Ray Donovan”
Jason Bateman, “Ozark”

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Caitriona Balfe, “Outlander”
Claire Foy, “The Crown”
Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
Katherine Langford, “13 Reasons Why”
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale

En İyi Komedi/Müzikal Dizisi

“Black-ish”
“The Marvelous Mrs. Maisel”
“Master of None”
“SMILF”
“Will & Grace

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)

Anthony Anderson, “Black-ish”
Aziz Ansari “Master of None”
Kevin Bacon, “I Love Dick”
William H. Macy, “Shameless”
Eric McCormack, “Will and Grace”

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)

Pamela Adlon, “Better Things”
Alison Brie, “Glow”
Issa Rae, “Insecure”
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Frankie Shaw, “SMILF”

En İyi Televizyon Filmi veya Mini Dizi

“Big Little Lies”
“Fargo”
“Feud: Bette and Joan”
“The Sinner”
“Top of the Lake: China Girl”

En İyi Erkek Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)

Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
Jude Law, “The Young Pope”
Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”
Ewan McGregor, “Fargo”
Geoffrey Rush, “Genius”

En İyi Kadın Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)

Jessica Biel, “The Sinner”
Nicole Kidman, “Big Little Lies”
Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”
Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”
Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)

Alfred Molina, “Feud”
Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”
David Thewlis, “Fargo”
David Harbour, “Stranger Things”
Christian Slater, “Mr. Robot”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Filmi veya Mini Dizi)

Laura Dern, “Big Little Lies”
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Chrissy Metz, “This is Us”
Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
Shailene Woodley, “Big Little Lies”

Bu yıl 30.’su düzenlenen Avrupa Film Ödülleri kapsamında, farklı kategorilerde bir çok film ödülü dağıtıldı.

Avrupa Film Ödülleri jürisi tarafından en iyi film ödülüne İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un yönettiği “The Square” layık görüldü.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ödül törenine film dünyasının ünlü isimleri katıldı.

“Beden ve Ruh” filminde rol alan Macar oyuncu Alexandra Borbely, “En iyi kadın oyuncu” ödülünü aldı.

Alexandra Borbely

Doroto Kobiela ve Hugh Welchman’nın yönettiği “Loving Vincent” filmi En iyi animasyon film ödülünü alırken, “en iyi ilk film” ödülünü William Oldroyd’un “Lady Macbeth” filmi kazandı.

“Seyirci” ödülüne Maria Schrader’in “Vor der Morgenröte” filmi layık görüldü.

Maria Schrader

Dünya sinemasına katkısından dolayı Fransız asıllı Amerikalı oyuncu Julie Delphy ödüllendirildi, Rus yönetmen Alexander Sokurov’a da “yaşam boyu onur ödülü” takdim edildi. Avrupa Film Ödülleri, Avrupa’nın film “Oscarları” olarak nitelendiriliyor.

Östlund geceden çok sayıda ödülle ayrıldı

Östlund’a “en iyi yönetmen” ve “en iyi senaryo” ödülleri de verilirken “The Square” filminde oynayan Danimarkalı aktör Claes Bang, “en iyi erkek oyuncu” ödülünü aldı. “The Square”, “en iyi komedi” ödülünün yanı sıra “en iyi tasarımdalı”nda da ödüle layık görüldü.

Bu sene 10’uncusu düzenlenen ‘Metin Altıok Şiir Ödülü’nin sahibi belli oldu.

Metin Altıok Şiir Ödülü seçici kurulu Doğan Hızlan başkanlığında Hilmi Yavuz, Eray Canberk, Ahmet Telli, Şükrü Erbaş, Ali Cengizkan ve Haydar Ergülen’den oluştu.

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda Metin Altıok Şiir Ödülü’nün 10. sahibi ‘Aşktan Alır Rengini’ adlı toplu şiirler kitabıyla A. Hicri İzgören oldu.

Metin Altıok Şiir Ödülü Seçici Kurulu tarafından yapılan açıklamada; “A. Hicri İzgören’in şiire verdiği uzun, büyük emek; şiirinin oturduğu geniş insan atlası; insanın kültürel ve sınıfsal varlığından evrensel insan sorunlarına kurduğu duyarlılık köprüsü ve acılı bir coğrafyanın katı gerçeğini şiirden ödün vermeden dile dönüştürmedeki başarısı göz önüne alınarak ödüle layık görülmüştür” denildi.

Şair A. Hicri İzgören’e ödülü, 16 Ocak Salı günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Metin Altıok Şiir Ödülü gecesinde törenle verilecek.