Jimi Hendrix ve Eddie Van Halen ile birlikte en büyük isimlerinden biri olan Joe Satriani 18 Mayısta İstanbul’da

Gitar alanında ismi en önde gelen isimlerden Joe Satriani yeniden İstanbul’da olacak

Gitar tarihinin Jimi Hendrix ve Eddie Van Halen ile birlikte en büyük isimlerinden biri olan, enstrümantal rock tarihinde yeni bir yol açmış Joe Satriani altı yıl aradan sonra Kod Müzik organizasyonuyla 18 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta hayranlarıyla buluşacak.

Joe SatrianiMüzikle içli dışlı bir aileden gelen Joe Satriani müziğe davul çalarak başladığı sanat hayatını, Tony Iommi, Jimmy Page, Jeff Beck ve en çok Jimi Hendrix’i dinleyerek şekillendirdi. 1970’li yılların başında önemli caz ustaları Billy Bauer ve Lennie Tristano ile çalışan, dersler alan Satriani ardından 10 yıl süren bir öğretmenlik macerasına başladı.

Kaliforniya’daki Berklee Müzik Okulu’ndaki eğitmenliği sırasında Steve Vai, Metallica’nın gitaristi Kirk Hammett, Primus’dan Larry LaLonde, Testament’dan Alex Skolnick, Charlie Hunter gibi gitar dünyasında önemli sanatçılar öğrencisi oldu.

Kendine özgü beste anlayışı, gitar tekniği ve ‘sound’uyla tüm zamanların en değerli gitarcılarından biri olduğunu kanıtlayan Joe Satriani, 1986 yılında başlayan profesyonel müzik hayatına 10 milyonun üzerinde albüm satışı ve 14 Grammy adaylığı sığdırdı. 2008’de çıkardığı “Professor Satchafunkilus And The Musterion Of Rock” albümünde Satriani’nin doğu ritimlerine daha çok yer verdiği dikkat çekerken, Aşık Veysel’in “Kara Toprak” türküsünü de kendi üslubuyla yorumladı.

18 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta hayranlarıyla buluşacak olan sanatçının ülkemizde oldukça geniş bir hayran kitlesi bulunuyor.