1 Mayıs-30 Ağustos tarihleri arasında ‘ Vodafone İstanbul Calling ‘ Festivaline hazır mısınız?

01 Mayıs – 30 Ağustos arasına yayılan 120 günlük bir müzik maratonu! Pozitif Live tarafından gerçekleşecek olan Vodafone İstanbul Calling, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor.

 

istanbul-calling-vodafoneDünyaca ünlü isimlerin konser vereceği ”Vodafoneİstanbul Calling” Festivali, 1 Mayıs-30 Ağustostarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalkapsamında 30 Mayıs’ta Rihanna konser verecek.

Pozitif Live’dan yapılan açıklamaya göre,Vodafone ana sponsorluğunda ve Garanti Bankası resmi sponsorluğunda düzenlenecek festival,farklı müzik türlerini buluşturacak. BJK İnönü Stadyumu ve Parkorman gibi mekanların yanı sıra Babylon, Salon İKSV, Maçka Parkı, Göztepe Parkı ve Pera Müzesi gibi mekanların da yan etkinlikler için kullanılacağı festivalde, 4 ay boyunca konserler, paneller,atölye çalışmaları, partiler ve çeşitli etkinlikler İstanbullular ile buluşacak.

Festival kapsamında, BJK İnönü Stadyumu‘nda 30 Mayıs’ta Rihanna, 7Haziran’da Tiesto, 29 Haziran’da The Prodigy, Basement Jaxx&Jaguar Skills, 7 Temmuz’da Snoop Dogg, Cee-Lo Green&Nas ve 26Temmuz’da Iron Maiden, Anthrax&Voo Doo Six konserleridüzenlenecek.

Parkorman’da 23 Haziran’da The National, 30 Haziran’da Thirty Seconds to Mars, 2 Temmuz’da Sigur Ros, 21 Temmuz’da Kesha ve 16Ağustos’ta Placebo, sahneye çıkacak.
Çok sayıda yan etkinliğin düzenleneceği festivalle ilgili ayrıntılı bilgiyewww.istanbulcalling.com” ve www.pozitiflive.com” adreslerinden ulaşılabilecek.

Onlarca dünya starı, 20’ye yakın etkinlik, şehre yayılan pek çok önemli mekanda konser, panel, atölye çalışmaları, partiler ve daha pek çok fazlası bu sene festival bünyesinde şehri ele geçirecek. Vodafone ana sponsorluğu ve Garanti Bankası resmi sponsorluğunda dört aya yayılan ve farklı müzik türlerini bünyesinde barındıracak olan festival 2013 yazında Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturmaya hazırlanıyor.

Konserler vediğer etkinlikler için TIKLAYINIZ.