Malatya Uluslararası Film Festivali’nde geri sayım

Malatya Uluslararası Film Festivali’nde, bir filme Kemal Sunal Halk Ödülü verileceği bildirildi.

4-malatya-film-festivaliMalatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ünlü oyuncu Kemal Sunal, Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfının bu yıl 15-21 Kasım tarihlerinde dördüncüsünü gerçekleştireceği Malatya Uluslararası Film Festivali’nde anılacak.

Kemal Sunal anısına, Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yer alan filmler, halk oylamasına sunulacak. Oylama sonucunda ödüle değer görülen filme Kemal Sunal Halk Ödülü Sunal ailesi tarafından takdim edilecek.

Kemal Sunal etkinlikleri kapsamında, eşi Gül Sunal’ın hazırladığı, oyuncunun filmlerinde giydiği elbiselerden ve kullandığı aksesuarlardan oluşan sergi, festival haftası boyunca Malatya Park AVM’de sinemaseverlerle buluşacak. Sunal ailesinin katılımıyla malatya-film-festivali-afişMalatya Park AVM’de bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Hababam Sınıfı adlı filmde öğrencileri canlandıran sinema oyuncularının, “İnek Şaban”ı anlatmak için bir araya geleceği festivalde, Kemal Sunal’ın Tosun Paşa ve Propoganda filmleri gösterilecek.

Festivalde, sinema yazarı ve araştırmacı Ali Can Sekmeç’in, Sunal’ın röportajlarını derlediği Kahkaha Kralı kitabı sinemaseverlere hediye edilecek. Sekmeç’in özel arşivinden derlenen Kemal Sunal Sergisi de festival boyunca gezilebilecek.

Kaynak: [-]