İstanbul’da yapılacak etkinliklerden bir bölümü

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3-4 Ekim 2013 tarihlerinde YEM – Yapı Endüstri Merkezi’nde “GEZİ”den sonra Taksim” temalı bir toplantı düzenliyor.

gezi-buluşmasıGÜNÜN ETKİNLİĞİ: 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3-4 Ekim 2013 tarihlerinde YEM – Yapı Endüstri Merkezi’nde “GEZİ”den sonra Taksim” temalı bir toplantı düzenliyor.

GÜNLER/HAFTALAR/ANMALAR
Barış Derneği ölümünün 20. yılında Mahmut Dikerdem’i saat 13.00’te Karacaahmet’te mezarı başında anacak.

DURUŞMA/SUÇ DUYURUSU
İMECE Kadın Sendikası Kartal Anadolu Adalet Sarayı, 16. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 11:15’deki duruşmada Fatima Aldal’a adalet arayışını sürdürüyor.

GÖSTERİ/PROTESTO/YÜRÜYÜŞ/MİTİNG/GREV
Sosyal-İş Sendikası Leroy Merlin Yapı Marketlerde almış olduğu grev kararını 3 Ekim 2013 tarihinde uygulamaya koyacaktır.

BASIN TOPLANTISI/AÇIKLAMASI
DISK, KESK, TMMOB, ITO “Suriye’de Emperyalist Müdahaleye ve Tezkere’ye Hayır” demek için saat 19.00’da Taksim Galatasaray Lisesi Önünde basın açıklaması yapacak.

TOPLU ETKİNLİK/FESTİVAL
2. Uluslararasi Zeugma Film Festivali 2-6 Ekim tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştiriliyor.
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Beyoğlu Sahaf Festivali 19 Ekim 2013 akşamına kadar Tepebaşı’nda sürüyor.
23. Akbank Caz Festivali‘nin ikinci hafta konserleri farklı mekanlarda bugün de gerçekleşecek.
Egeliler Birliği (EGEBİR) 3-6 Ekim tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı‘nda “Egede Zeybek Zamanı” konseptiyle bir Ege Festivali düzenliyor.

TOPLANTI
Marksizm 2013 Güz Toplantıları 3-4-5-6 Ekim’de İstanbul Taxim Hill Otel‘de gerçekleşiyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3-4 Ekim 2013 tarihlerinde YEM – Yapı Endüstri Merkezi’nde “GEZİ”den sonra Taksim” temalı bir toplantı düzenliyor.
Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Demokratikleşme Programı 9:30’daConrad Hotel‘de “Yeni Anayasada Temel İlkeler ve Hükümet Sistemi Tercihi” başlıklı bir rapor sunumu, basın toplantısı ve panel gerçekleştirecek.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi‘nin “Başkent Dayanışması Toplantısı “ Saat 17:30’da odanın 3. kat Toplantı Salonunda gerçekleşecek.
Felsefeciler Derneği Amed Şubesi ve Mezopotamya Felsefe Platformu‘nin ortaklaşa düzenlediği “Gezi Direnişi” başlıklı panel saat 17:30’da Diyarbakır Sümerpark Cep Sineması’nda gerçekleştirilecek.

AÇILIŞ/BULUŞMA
Boğaziçinde okuyan lezbiyen, gey, biseksüel, trans (LGBT) öğrenciler ve dostlarının oluşturduğu homofobi ve transfobi karşıtı topluluk luBUnya’nın güz dönemi tanışma çayı saat 17:30’da Güney Kampüs Özger Arnas Salonunda yapılacak.
İstanbul Modern Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri: “Ahmet Polat” la sürüyor.

TİYATRO

araf-ne-taraf-broşür-sonNar Sanat Tiyatrosu “Araf ne taraf” adlı oyunla Cennet ve Cehennem’i sınava tutan tiyatro oyunu “Araf Ne Taraf?”,  8 Ekim’de KKM Gazanfer  Özcan  Sahnesi‘nde olacak.

Genco Erkal “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”ı ile 21:00’de Eminönü Ali Paşa Hanı’nda oynuyor.
Oyun Atölyesi‘nde “Nehir” ile 20:30’da sürüyor!
İkincikat Tiyatro Beyoğlu Sahnesi bu akşam 20:30’da “Barselo”yu sergiliyor.
Kumbaracı 50′de bu akşam 20:30’da Altıdan Sonra Tiyatro“Katilcilik” adlı oyunu sergileyecek.
Oyuncu Tayfası “Püf Noktası” ‘ bu gece 20:00’de Bahçelievler Belediyesi, Nurettin Topçu Kültür Merkezi, Yeni Sahne, Bahçelievler‘de sergiliyor.

FİLM FOTOĞRAF GÖSTERİMİ / SİNEMA
İstanbul Modern Sinema, 3-13 Ekim 2013 tarihleri arasında yeni Türkiye sinemasından 16 filmlik bir program sunuyor: “Biz de Varız!”
PERA Film‘in Tuhaf Filmler başlığıyla sunduğu film programında yer alan filmler bugün 17:00 ve 19:00’da müzenin sinema salonunda sergilenecek.
SETEM Akademi tarafından 30 Eylül – 4 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen“Venezuela Film Haftası” bu akşam 19:00’da “Postales de Leningrado” adlı filmin gösterimiyle sürecek.

DİNLETİ/OPERA
Ankara Devlet Opera ve Balesi 20:00’de “Bir Yaz Gecesi” adlı modern dans gösterisini sergiliyor.
Jehan Barbur bu gece 23:00’de Bios Bar‘da söylüyor.

SÜREN ETKİNLİKLER:
1-11 Ekim 2013 Mimarlık ve Kent Şenliği IX 
Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Akademisi’nin (EADV) tarafından düzenlenen Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Kongresi 2-6 Ekim tarihleri arasında Harbiye’de İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyunlarını farklı sahnelerde sürdürüyor.

Etkinliklerin ayrıntılarını ve son dakikada bize ulaşan etkinlikleri Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz.


SERGİLER

22 Aralık 2012 – 21 Aralık 2013 Adalar Müzesi “Göç Bağlantıları Sergisi”   Adalar Müzesi Hangar Müze Alanı, Aya Nikola Mevkii Büyükada-Adalar/İstanbul (Müze bir yıl açık kalacaktır.)

3 Ekim – 16 Kasım 2013 Galeri Manâ “Anlamlanan Bedenler / Küratör: Rebecca Heald”   Ali Paşa Değirmeni Sokak, No 16–18, Karaköy-Beyoğlu/İstanbul (Salı-Cumartesi günleri 11:00 – 18:00 arası ziyarete açıktır.)

3 Ekim – 10 Kasım 2013 Galeri İlayda “Barış Cihanoğlu / Kendini Bul”   Hüsrev Gerede Cad. No: 37 Teşvikiye-Beşiktaş/İstanbul (Pazar günleri hariç, her gün 10.00 ile 19.00 arasında açıktır.)

9 Mayıs- 27 Ekim 2013 İstanbul Modern “Yakın Menzil”   İstanbul Modern, Antrepo-Fındıklı/İstanbul

1 – 31 Ekim 2013 Midtown   “Ayşe Hinnerkopf / Kadın Halleri” Resim Sergisi   Kemer Mevkii Ortakent, Bodrum/Muğla

2 – 30 Ekim 2013 Bilgi Üniversitesi   “Çağdaş Şili Mimarisi Fotoğraf Sergisi / Eriata Attali”  İstanbul Bilgi Üniversitesi, Santral Kampüsü Çağdaş Sanatlar Müzesi, Eyüp/İstanbul

1 – 19 Ekim 2013 Planet of Art Galeri   “Ercan Akçetin / Kaostan Doğan Düzen””   Vali Konağı Caddesi Polat Apartmanı No:77/1 Nişantaşı-Şişli/İstanbul

1 – 14 Ekim 2013 Arkeopera   “Derya Bardakçı / İstanbul’un Psikolojisi” Resim Sergisi  Yeniçarşı Cad. Petek Han No: 16/A, Galatasaray-Beyoğlu/İstanbul

1 – 10 Ekim 2013 Art 212   “Ceylan İnsel / Doğa Kutsaldır” Resim Sergisi   Kadırgalar Caddesi 8B Nişantaşı-Şişli/İstanbul


KÜLTÜR MERKEZLERİ:   Akbank Sanat  /  Barış Manço Kültür Merkezi  /  Caddebostan Kültür Merkezi  /  Enka Sanat  /  Galata Perform  /  garajistanbul  /  İş Sanat  /  Nazım Hikmet KM  / Ankara NHKM  /  OldCity Comedy Club  /  Önder Babat Kültür Merkezi  /  SALT Beyoğlu  / Halis Kurtça Kültür Merkezi  /  Aynalıgeçit Etkinlik Merkezi
SİNEMA SALONLARI:   “Beyoğlu Sineması”  /  “Pera Sineması”  /  “Yeşilçam Sineması”  / “TZT Sineması”  /
TİYATRO SALONLARI:   Kumbaracı 50  /  Maya Sahnesi  /  İkinci Kat  /  Şermola Performans /  Talimhane Tiyatrosu  /  Terminal Sahnesi  /  Mekan Artı  /  Seyri Mesel  /  Cihangir Sahne /  Sahnehal  /   /  Çevre Tiyatrosu
TİYATRO TOPLULUKLARI:   Nar Sanat TiyatrosuTiyatro Boğaziçi  /  Tiyatro Boyalıkuş  /  Ankara Sanat Tiyatrosu /  Dostlar Tiyatrosu  /  Duru Tiyatro  /  İstanbul Halk Tiyatrosu  /  Kenter Tiyatrosu  /  Oyun Atölyesi  /  Oyuncu Tayfası  /  Tiyatrokare  /  Tiyatro Kedi  /  Tiyatro Pera  /  Semaver Kumpanya  /  Tiyatro Açıkça  /  Tiyatro BeReZe  /  Atölye Tiyatro Topluluğu  /  Tiyatro Komedya  /  Tiyatro Oyunbaz  /  Merve Ergin  /  Nü Kollektif  /  Tiyatro Karnaval  /  Tiyatro Adam  /  Tiyatro Kulübesi  /  İBB Şehir Tiyatroları Kasım 2012 Programı 
KONSER SALONLARI:   “60 Metrekare”  /  “Babylon”  /  “Borusan Müzik Evi”  /  “Borusan Kültür Sanat”  /  “Bios Bar”  /  “Cemal Reşit Rey”  /  Enka sanat, Sadi Gülçelik Spor Sitesi  / “Gitarcafe”  /  “Kooperatif”  /  “Ghetto”  /  “Kumbara Kafe”  /  “Radio Live”  /  “Nardis Jazz Club” /  “Salon İKSV”  /  “Süreyya Operası”  /


Mustafa SÜTLAŞ II

Kaynak :[-]

 

Benzer Kategoriler