İş Sanat ‘ ta Gitarın Ustaları buluşuyor

Gitarın iki ustasından İş Sanat’ta sıra dışı bir buluşma

john Williams John Etheridge

İş Sanat; nisan ayında biri klasik diğeri caz, iki gitaristin buluştuğu orjinal bir projeye ev sahipliği yapacak. İş Sanat izleyicileri; gitarın iki önemli ismi, besteci-aranjör John Williams ve John Etheridge birlikteliğinden ortaya çıkan renkli bir buluşmayı izleme şansı bulacak.

Klasik gitar ile çelik telli akustik gitarın  baştan çıkaran birlikteliğini her zaman keşfetme arzusu duyan ve John Williams’ın bu tutkusunu hayata geçirmek için John Etheridge ile bir araya gelmesiyle ortaya çıkan proje, 12 Nisan Perşembe akşamı İş Sanat’ta gerçekleşecek.

Bu proje ile kendi jenerasyonunda gitarın önde gelen temsilcilerinden biri olarak kabul edilen John Williams, Pat Metheny’nin “dünyanın en iyi gitaristlerinden biri” olarak nitelendirdiği John Etheridge ile aynı sahnede buluşacak.

Bir ilk olma özelliği taşıyan bu özel projede sanatseverleri; solo setler, özgün kompozisyonlar ve Afrika ile Amerika’dan müziklerin yanı sıra, İngiliz besteci Paul Hart’ın tamamen bu ikili için yeni bestelediği “Ludwig’s Horse” adlı büyük ses getiren ve teknik açıdan oldukça zorlayıcı bir süit de bekliyor.

İkili daha önce, ilk olarak Temmuz 2006’da ‘duo’  olarak çıktıkları ve Avrupa, Birleşik Devletler, Yeni Zelanda ve İngiltere’yi kapsayan “Together & Solo” adlı konser turnesinde de başarılı konserlere imza atmıştı.

John Williams’ın “tarzlarımızın karşımı” olarak adlandırdığı bu renkli projede, izleyenler gitarın farklı tınılarını  dinleme fırsatı bulacak. Klasik ve akustik gitarı muhteşem bir dengede buluşturan bu konser, hem klasik hem caz severler için unutulmaz bir deneyim olacak.

JOHN WILLIAMS & JOHN ETHERIDGE

Tarih: 12 Nisan Perşembe

Saat: 20.00

Yer: İş Sanat

 

Bilet fiyatları:

1. Kademe 50 TL    2. Kademe 45 TL    3. Kademe 35 TL      İndirimli 30 TL     Öğrenci 20 TL