İnternet ortamından galerilere! Fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da dünya çapında ün kazanan Mustafa Seven’in fotograf sergisi “Tek”, 7 Mart’ta Galeri Eksen’de…

Fotoğraflarını uzun yıllar gazete ve dergilerde görmeye alıştığımız Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf  sergisi yaşamın içinden farklı anları içeren ve Seven’in fotoğrafik dilinin ipuçlarını barındıran fotoğrafları biraraya getiriyor.

Mustafa Seven, uzun yıllar fotoğrafın birçok alanında üretim yapmış ve bunları farklı mecralarda bizlere sunmuş bir fotoğrafçı.

Seven’in son yılardaki yayın mecrası ise Instagram. Instagram kullancıları arasında Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip Seven’in fotoğrafları dünyanın birçok yerindeki hayran kitlesi tarafından da takip ediliyor.

Mustafa Seven’in 7 Mart’tan itibaren Nişantaşı Galeri Eksen’de izleyicilerle buluşacak “Tek” fotoğraf sergisi, Seven’in son dönem çalışmalarının içinden bir seçkiyi barındırıyor.

Foto-muhabirliğinden reklam fotoğrafçılığına dek geniş bir yelpazede üretim yapan Seven’in son yıllarda ticari işler dışında ürettiği ve takipçileriyle paylaştığı fotoğraflardan yapılan seçki aynı zamanda Instagram’da paylaşılan kare formatların kimilerinin tam kadrajlarını barındırıyor.

Sergi, 7-28 Mart 2013 tarihleri arasında pazar günleri hariç her gün 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Mustafa Seven kimdir?

1974 yılında Sivas’da doğan Seven, 1995 yılında Sabah Gazetesi Dergi Grubu’nda başladığı foto-muhabirliğini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak da fotoğraf editörü olarak Akşam Gazetesi’nde sürdürdü.

Foto-muhabirliği yıllarından sonra 2006 yılında GİF’i (Güzel İşler Fotoğrafhanesi) kuran Seven, çalışmalarını reklam alanında ve özel projeler ile GİF çatısı altında yürütüyor.