‘Cats’ Müzikali İstanbul’a Geliyor

T.S. Eliot’ın ‘Yetenekli Kediler’ adlı şiirinden esinlenerek yazılan ‘Cats’ müzikali, ilk kez 1981’de West End’de ardından 1982’de Broadway’de gösterime girmişti.

cats-muzikaliMüziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan müzikal, set tasarımı, olağanüstü kostümleri ve mükemmel koreografisiyle ilk kez İstanbul’da olacak.

‘Cats’ müzikali, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor. Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan ‘Cats’ Broadway’de 7 kez Tony Ödülü, ‘Laurance Olivier’de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde Grammy Ödülü, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. Broadway’in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, 20′den fazla dile çevrildi. 1998’de televizyona da uyarlanan müzikal, 300’den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.

‘Memory’ şarkısını dünyaya tanıtan oyuncuları Elaine Paige ve Bettly Buckley’yi dünyaya tanıştırarak kendi fenomenlerini yaratan ‘Cats’in Londra’daki yapımı 20 yıl, Broadway’deki yapımı ise 18 yıl boyunca devam etmiştir.

21 Ocak – 2 Şubat 2013 tarihleri arasında, sadece iki hafta oynayacak efsane müzikalin bilet fiyatları 59TL ile 252TL arasında değişiyor. Programın detaylarına www.zorlucenterpsm.com adresinden ulaşılabilir ve bilet satın alınabilir.

ZETE