Video oyunlar çıktı Hollywood’da mertlik bozuldu

GTA V ve COD:Ghosts’un salladığı video oyun dünyası, bu ay içinde satışa sunulacak Xbox One ve PlayStation 4 konsollarıyla iyice hareketlenecek. Artan oynanabilirlik ve görüntü kalitesiyle her geçen gün daha fazla ilgi toplayan video oyunları, toplam gelirde Hollywood filmlerine neredeyse 90 milyar dolar fark atmış durumda.

video oyun

Hollywood, video oyunlarının tehdidi altında. Ünlü oyuncu ve sanatçılar video oyun dünyasında yer almayı tercih ederken, elde edilen gelir açısından fark kapatılması güç bir noktaya geldi.

Mashable sitesinin haberine göre, küresel gelirler ele alındığında Hollywood yapımlarının 2013’te 10.8 milyar dolar gelir elde etmesini beklerken, video oyunları için aynı miktar tam hollywood100 milyar dolar.

Toplam 7 rekor kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren GTA V, ilk üç günde 1 milyar dolar elde ederken, oyunun Mart 2014’e kadar 25 milyon satması bekleniyor.

İlk gününde 1 milyar gelir elde eden COD:Ghosts’un reklamında ünlü aktris Megan Fox yer alırken, Emma Stone, Christopher Walken ve Snoop Dogg gibi isimler de oyunlarda seslendirme yapan diğer ünlüler arasında yer aldı.