Renk ve çizgi bu sergide meşk edecek

Nilüfer Belediyesi, resmin şairi olarak da tanımlanan Devrim Erbil ile Tülay Tura Börtecene’nin “Dostluğun ve Sanatın Büyüsü” isimli resim sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 20 Eylül Perşembe günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde kapılarını açacak.

Nilüfer Belediyesi, eşsiz bir resim sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türk resim sanatında soyut anlatımın en güçlü isimlerinden biri olan ve resmin şairi olarak da tanımlanan usta sanatçı Devrim Erbil ile Tülay Tura Börtecene, özgün ve sanatın büyüsünü yansıttıkları eserlerini, “Dostluğun ve Sanatın Büyüsü” resim sergisinde Bursalılarla buluşturacak.
Erbil ve Börtecene, 1950’li yılların ortalarında Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğrencilik döneminde başlayan, “Mavi Grup” ve diğer etkilerle süren mesleki dostluklarını, bu sergi süresince Bursa’ya taşıyacaklar.

Devrim Erbil’in kontrollü bir lirizmin çizgiler ve tuşlar aracılığıyla oluşturduğu ritmik mekanları, Tülay Tura Börtecene’nin doğaçlamanın atmosferik ve renkli dünyası, Bursalı sanatseverler için görsel bir şenlik oluşturacak.

Renk ve çizginin meşk edeceği “Dostluğun ve Sanatın Büyüsü” resim sergisi, 20 Eylül Perşembe günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde saat 19.00’da kapılarını sanatseverlere açacak. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sanatın kenti Nilüfer’de özel bir sergiye ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek “20 Ekim tarihine kadar Nâzım Hikmet Kültürevi’nde izlenime açık kalacak sergiye bütün sanatseverleri bekliyoruz” dedi.