28. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne büyük ilgi

28 yıldır düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne bu yıl rekor sayıda katılım oldu.

12 Eylül’de başlayan ve dört gün devam eden festival, konserler, söyleşiler, sergiler ile Kırklarelili vatandaşlar ve festivali ziyarete gelen konuklara 4 günü dolu dolu yaşattı. Bir birinden ünlü isimlerin yer aldığı festival vatandaşlardan tam not aldı. Şehir içi ve şehir dışından yaklaşık 200 bin kişinin izlediği festival geçmiş yılların da rekorunu kırdı.

BAŞKAN KESİMOĞLU FESTİVALİN TASARLANMASINDAN BİTİMİNE TÜM SÜREÇLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Rekor bir katılımın gerçekleştiği festivalde Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu misafirlerini tek tek ağırlamasının yanı sıra nerdeyse organizasyonun tamamına yakınında yer alması dikkat çekti.

Kırklareli Festival alanı dahil olmak üzere dört farklı yerde art arda gelen organizasyonlarda Başkan Kesimoğlu sanatçılarla bir araya geldi ve Kırklareli’yi bir kez daha Türkiye gündemine taşıdı.

KAKAVA’DA FİNALİ MFÖ YAPTI
Dört gün boyunca gerçekleşen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde Türkiye’nin gündemin de yer alan birçok sanatçı boy gösterirken final gününde Mazhar- Fuat-Özkan (MFÖ)üçlüsü festival alanında sahne aldı.

Mehmet Erdem, Kibariye, Funda Arar, Faruk Demir, Ali Altay, Ömür Gedik gibi sanatçıların sahne aldığı festivalin finali yine festivale yakışır bir biçimde son buldu.

Festival alanını tıklım tıklım dolduran vatandaşlar MFÖ grubunun neredeyse tüm şarkılarına eşlik ederken muhteşem bir görüntü oluşturdu. Konser bitimi MFÖ grubuna plaketlerini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu verdi.

Kesimoğlu “Böylesine efsane bir grubu Kırklareli’de ağırlayabilmenin mutluluğunu yaşadık. Kırklareli’ye geldiğiniz ve bizlere böylesine muhteşem bir konser sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca gördüğüm manzara karşısında bir kez daha iyi ki Kırklareli halkının belediye başkanıyım ve sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Önümüzdeki yıllarda da bir araya gelerek çok daha güzel işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum” dedi.