İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Steven Patrick Morrissey, İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olacak

İngiliz müzisyen Morrissey geliyor

Steven Patrick Morrissey1

İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Steven Patrick Morrissey, İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak 19 Temmuz’da Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sahne alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’dan yapılan açıklamaya göre, 3-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. İstanbul Caz Festivali, bu yıl da cazın önde gelen isimlerinden güncel müziğin yıldızlarına kadar birçok sanatçıyı ağırlayacak ve iki hafta boyunca İstanbul’u caz kentine dönüştürecek.
İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Morrissey de İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak 19 Temmuz’da Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde festivalin kapanış konserinde sahne alacak.

Steven Patrick Morrissey

İsmini kurucusu ve vokalisti olduğu, 1980’li yılların en önemli müzik gruplarından “The Smiths” ile duyuran Morrissey, “This Charming Man”, “Heaven Knows I’m Miserable Now”, “Bigmouth Strikes Again” ve “There Is A Light That Never Goes Out” gibi unutulmaz şarkılara imza attı.
Gruptan ayrılmasıyla müzik kariyerine solo olarak devam eden Morrissey, 1988 yılında “Viva Hate” adında ilk solo albümünü yayınladı. İngiltere’nin yanı sıra birçok ülkenin müzik listelerinde de ilk sıralarda yer alan “Viva Hate”, bu ay içinde İngiltere’de tekrar çıkacak.
“VauxhallveI”, “You Are The Quarry”, “Ringleader Of The Tormentors” ve “Years Of Refusal” albümleriyle büyük başarılara imza atan sanatçı, solo kariyerinde “Everyday Is Like Sunday”, ‘The More You Ignore Me, The Closer I Get”, “Let Me Kiss You”, “First Of The Gang” ve “You Have Killed Me” gibi hit şarkılarla adını rock dünyasının unutulmayacak isimleri arasına yazdırdı.
19. İstanbul Caz Festivali’nin tüm programı, 26 Nisan tarihinden itibaren “caz.iksv.org” adresinde yer alacak.
Morrissey konseri ile İstanbul Caz Festivali programında yer alan tüm konserlerin biletleri ise 28 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.

Kaynak : http://www.turkiyegazetesi.com.tr