Yazılar

Rock’n Coke Istanbul 2013’de geri sayım başladı

Coca-Cola tarafından ilk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu sene 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava müzik festivali Rock’n Coke, bu sene de sürpriz yenilikleri ve eşsiz atmosferi ile yine festivalseverlere unutulmaz bir haftasonu yaşatacak.

rock-n-coke-213

Ses getirecek festival programının detaylarını www.rockncoke.com üzerinden açıklayan Rock’n Coke, bu sene artan sahne sayısı ile bir çok farklı müzik türüne ve yenilenmiş festival alanı ile müzik dışı özel performanslara da ev sahipliği yapacak.

Dünyaca ünlü birçok grubun sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Coca-Cola Zero Sahnesi; bu yıl ilk kez kesintisiz dans ve elektronik müzikle dolu olacak, dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinden taze ve çizgi dışı müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Yabancı sanatçı organizasyonu Sziget, yerli sanatçı seçimi ve festival organizasyonu ise showhow tarafından gerçekleştirilen Rock’n Coke İstanbul 2013 ile ilgili detayları www.rockncoke.com ‘dan öğrenebilirsiniz!

18 yaşından küçük katılımcılar, yanında bir ebeveyni ile birlikte festivale katılabilirler.18 yaşından küçük katılımcıların beraberindeki anne ve/veya babası, festival alanı girişinde “Festival boyunca 18yaşından küçük katılımcısına refakat edeceğini” belirten bir taahhütnameyi imzalayarak, 18 yaşından küçük katılımcıyla festivale giriş yapabilecektir. 18 yaşından küçük katılımcılar; bileklikleri olsa dahi festival alanına giriş yapabilmek için anne ve/veya babası ile birlikte olmalıdırlar.18 yaşından küçük katılımcılara refakat eden ebeveynler de kendi biletlerini ibraz etmek zorundadırlar.

 Rock’n Coke Istanbul 2013 

06 Eylül 2013 18:00
Hezarfen Havaalanı, İstanbul

 

 

İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Steven Patrick Morrissey, İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olacak

İngiliz müzisyen Morrissey geliyor

Steven Patrick Morrissey1

İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Steven Patrick Morrissey, İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak 19 Temmuz’da Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sahne alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’dan yapılan açıklamaya göre, 3-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. İstanbul Caz Festivali, bu yıl da cazın önde gelen isimlerinden güncel müziğin yıldızlarına kadar birçok sanatçıyı ağırlayacak ve iki hafta boyunca İstanbul’u caz kentine dönüştürecek.
İngiliz alternatif rock müziğinin efsane ismi Morrissey de İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olarak 19 Temmuz’da Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde festivalin kapanış konserinde sahne alacak.

Steven Patrick Morrissey

İsmini kurucusu ve vokalisti olduğu, 1980’li yılların en önemli müzik gruplarından “The Smiths” ile duyuran Morrissey, “This Charming Man”, “Heaven Knows I’m Miserable Now”, “Bigmouth Strikes Again” ve “There Is A Light That Never Goes Out” gibi unutulmaz şarkılara imza attı.
Gruptan ayrılmasıyla müzik kariyerine solo olarak devam eden Morrissey, 1988 yılında “Viva Hate” adında ilk solo albümünü yayınladı. İngiltere’nin yanı sıra birçok ülkenin müzik listelerinde de ilk sıralarda yer alan “Viva Hate”, bu ay içinde İngiltere’de tekrar çıkacak.
“VauxhallveI”, “You Are The Quarry”, “Ringleader Of The Tormentors” ve “Years Of Refusal” albümleriyle büyük başarılara imza atan sanatçı, solo kariyerinde “Everyday Is Like Sunday”, ‘The More You Ignore Me, The Closer I Get”, “Let Me Kiss You”, “First Of The Gang” ve “You Have Killed Me” gibi hit şarkılarla adını rock dünyasının unutulmayacak isimleri arasına yazdırdı.
19. İstanbul Caz Festivali’nin tüm programı, 26 Nisan tarihinden itibaren “caz.iksv.org” adresinde yer alacak.
Morrissey konseri ile İstanbul Caz Festivali programında yer alan tüm konserlerin biletleri ise 28 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.

Kaynak : http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Sayfalar

Müzik Eğitimleri