‘Altın Bamya’ sahibine kavuşuyor

Kadınlarla alakalı yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada bir kez daha yorumlanıp üretilmesini ve cinsiyet ayrımcılığının normal kılınmasını eleştirmek için organize edilen Altın Bamya ödüllerinin bu seneki adayları duyuruldu.

altın bamya

Ezgi Mola, Fikret Kuşkan, Selma Ergeç, Ezgi Asaroğlu, Ali Poyrazoğlu, Tayanç Ayaydın ve Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı karakterler aday listesinde.

Adaylıklarda ‘Aşk Kırmızı’, ‘Celal ile Ceren’ ve ‘Erkek’ler filmleri dikkat çekerken, ‘Senin Hikayen’ filminde canlandırdığı Esra karakteriyle Selma Ergeç de listede yer aldı. Diğer kadın oyuncular ise ‘Aşk Kırmızı’da Zeynep olarak izlediğimiz Ezgi Asaroğlu ve ‘Celan ile Ceren’in başrol oyuncusu Ezgi Mola. Erkek oyuncu kategorisinde ise ‘Celal ile Ceren’ ile Şahan Gökbakar, ‘Aşk Kırmızı’ ile Tayanç Ayaydın, ve ‘Erkekler’ filminin başrol oyuncuları Fikret Kuşkan- Ali Poyrazoğlu ikilisi.

Jüri oylamasının neticesi kategorisinde en çok oyu alanlara ödülleri, izleyici ve jüri özel ödülleriyle birlikte 24 Mart akşamı İsveç Konsolosluğu’nda düzenlenecek 6. Altın Bamya Ödül Töreni’ndetakdim edilecek.

Adaylar

Erkek Karakter: Aşk Kırmızı (Ferhat)

Celal ile Ceren (Celal ve arkadaşları)

Erkekler (Adem ve Nazım)

Kadın Karakter: Aşk Kırmızı (Zeynep)

Celal ile Ceren (Ceren ve arkadaşları)

Senin Hikayen (Meral ve Esra)

Senaryo:

Aşk Kırmızı

Celal ile Ceren

Erkekler

Film: Aşk Kırmızı

Celal ile Ceren

Erkekler