Turhan Selçuk Trabzon’da

Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği ve yarın başlayacak olan 4. Sanat Günleri’nde, Türk mizahı ve karikatürünün büyük ustalarından Turhan Selçuk’un çalışmalarını yansıtan iki de sergi açılacak

Turhan Selçuk

Sanat Günleri’nde resim, heykel, karikatür, fotoğraf, el sanatları sergisi, belgesel, sinema etkinlikleri, tiyatro, Türk Halk ve Türk Sanat Müziği konserleri, müzik dinletileri, söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları, imza günleri ve folklor gösterileri sunulacak.

Tüm profesyonel sanatçı, sanat grupları ve derneklere açık olan etkinlik yarın saat 18.00’de Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin gösterisiyle başlayacak. Gösterinin ardından saat 18.30’da da ressam-heykeltıraş Hasan Fehmi Hızal’ın hazırladığı “Turhan Selçuk Çizgi Kahramanları Heykel Sergisi” ile Mizah Sanatı Derneği’nin hazırladığı “Turhan SelçukÖzgün Baskı Karikatür Sergisi” açılışı yapılacak.

Karikatür ve heykel sergisi, Turhan Selçuk’un kızı Aslı Selçuk, Belgesel film yönetmeni-İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Yönetmeni Hilmi Etikan ve Yıldız Etikan, Yunanlı Görüntü Yönetmeni Andreas Sinanos’un katılımlarıyla gerçekleşiyor. Etkinlik 10 Haziran’a dek sürecek.

 Kaynak : [-]