Sınav kaygısına Nar Sanat ile ‘dur’ diyoruz!

Öğrencilerin tabiri yerindeyse geleceğini belirleyen sınavlarla olan mücadeleleri okula başladıkları andan itibaren hem öğrencilerde hem de ailelerde endişe ve kaygıya neden oluyor. Ancak özellikle liseye ve üniversiteye geçiş sınavları öncesinde bu endişe ve kaygı durumu had safhaya ulaşıyor. Eğer sizinde çocuğunuz bu yıl sınava girecekse mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

Hemen hemen tüm öğrencilerde stres, endişe ve kaygı duygularının oluşmasına neden olan sınavlar, çocuğunuzun rutin hayatını etkiliyorsa dikkatli olmanız gerekiyor.

Eğitim hayatının 10. yılında Nar Sanat, olarak böylesine zorlu bir dönemde çocuğunuzun stresini ikiye katlayan bir ebeveyn olmaktansa çocuğunuza sanatla veya spor ile destek vermenizi tavsiye ediyoruz.

Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen araştırmalar, herhangi bir sanat dalı ile uğraşmanın veya  müzik aleti çalmanın inanılmaz nörolojik etkileri olduğunu ortaya koyarken, hiç bir enstrüman çalmayan ama düzenli olarak iki yıl boyunca müzik derslerine katılan (müzik dinleyen) çocukların konuşma ve yazma niteliklerinin benzerlerine göre belirgin bir şekilde arttığını da gösteriyor.

Sınava hazırlanan çocuğunuzda huzursuzluk, endişe, tedirginlik, sıkıntı, başarısızlık korkusu, çalışmaya isteksizlik, mide bulantısı, taşikardi, titreme, ağız kuruluğu, iç sıkıntısı, terleme, uyku düzeninde bozukluklar, karın ağrıları vs. bedensel yakınmalar, dikkat ve konsantrasyonda bozulma, kendine güvende azalma, kendini yetersiz ve değersiz görme, ders çalışmayı erteleme ve bırakma veya sınavı yarım bırakma,sınava girmeme gibi belirtiler bulunuyorsa mutlaka sanatın herhangi bir dalına mutlaka yönlendirmeniz gerekiyor.

Nar Sanat Eğitim Kursu’ndaki derslerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.