Öğrencilerimize özel ücretsiz solfej gruplarımız eğitime başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimize bu eğitimin temelinde bulunması gereken solfeji yani nota bilgisini ücretsiz derslerimizle sunuyoruz.

Bakırköy’de bulunan kursumuzda özel ders olarak piyano, keman, çello, gitar, bağlama, bateri, akordeon, flüt, kanun, saksafon, ud, klarnet ve şan eğitimleri verilirken, öğrencilerimizin müzik temellerinin de sağlam olması hedeflenmektedir.

Bu nedenle de kursumuzda müzik eğitimi alan öğrencilerimiz solfej gruplarımızda hem nota bilgisiyle ilgili bir adım daha öne geçebilme hem de öğrendiklerini pekiştirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Neden solfej eğitimi bu kadar önemli?

Solfegirovanie – her nota denen şarkı söyleme. Onları intonal ve ritmik olarak doğru bir şekilde telaffuz etmek          önemlidir.

Müzikal dikteler. Bunların yerine getirilmesinin ilkesi, okuldaki yazım kurallarına benzerdir, sadece harflerin yerine müzikal işaretleri düzeltmek gerekir. Öğretmen bir klavye enstrümanı üzerinde bir melodi (bir dizi ses) çalar ve öğrenciler müzik notaları (sesler arasında kopmalar) yanı sıra boylarını ve sürelerini gözlemlerken, her şeyi notlarla kaydeder.

İşitsel analiz. Her müzisyen duydum müzik, onun ruh hali, tempo, ritmik özellikleri ve yapısı işitme doğasını belirlemek edebilmek için çok önemlidir.

İşte Özel Nar Sanat Eğitim Kursu solfej gruplarının gün ve saatleri:

  • Okul öncesi grubu Salı günleri saat 18.00
  • Yetişkin grubu Çarşamba saat 18.00
  • İlk-ortaokul grubu Pazar saat 18.15.