Şunun için etiket arşivi: bakırköy kanun dersi

Müzik aletleri arasında en zor hatta en kabiliyet isteyeni değil midir kanun? Sesini duymasak bile görüntüsüyle bizi mest eden adeta hayran bıraktıran. O zaman bu hayranlığı Nar Sanat’la  birleştirmeye ne dersiniz ? Hemde uzman kadromuzla.

Kanun, 24 veya 27 perdeli bir sazdır. Her bir perdedeki sesi 3 tel tınlatır. Bu yapısıyla klavsenin ses sistemine benzer. Telleri, özel olarak müzik aletleri için üretilmiş naylon teldendir. İlk evrelerinde naylon tel yerine bağırsaktan yapılan kiriş teller kullanılmıştır.

Göğüs tahtası çoğunlukla çınar ağacından, alt tabanı ıhlamur veya sıkıştırılmış kontrplaktan, burgu tahtası yumuşak bir ağaç olan ıhlamurdan, burgular gül, şimşir veya abanoz gibi sert ağaçlardan yapılır. Üç telden oluşan her perdede diyez, bemol ve koma sesleri ayarlayabilen mandallar vardır.

Kanun kullanım amacına göre 24-25-26 sesli olarak yapılır. Bunun karşılığı 3.5-4 oktavdır. İnsan sesiyle birlikte icra edilen tüm sazlar bu aralıktadır. Zaman zaman 36 sesli Arap Kanunu diye anılan sazlar yapılmış olsa da hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamamıştır.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak yoğun istek üzerine kursumuzda kanun derslerine de yer vermekteyiz. Kanun tarihçesi, nota ve ritim bilgileri, Kanun çalım teknikleri aktarılmaktadır.

Öğrencilerin seviyesine bağlı olarak oluşturulan program ile iyi bir kanun eğitimi verilen kurumumuzun ders işleyişi hakkında bilgi almak ve eğitmenimizle tanışmak için 10-15 dakikalık ücretsiz tanışma dersine de katılım sağlayabilirsiniz.

Kanun derslerimiz haftada bir gün 45 dakika bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Kanun derslerimiz özel ders olduğu için dersin gün ve saatini sizin ve eğitmenimizin programına göre ayarlamaktayız. Kanun dersi aldığınız sürece nota bilgisi yani solfej derslerimizden de yararlanabiliyorsunuz. Bu derslerde haftada bir gün grup dersi şeklinde gerçekleşmektedir.

Ayrıca kursumuzda Konservatuar, Eğitim Fakültelerinin Müzik Bölümleri, Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri programlarının sınavlarına girmek isteyen öğrencilerimiz için düzenli ve sistemli bir çalışma programı uygulamaktadır.

10 yaştan itibaren her yaşa yönelik eğitim programı uygulanmaktadır.

Özel derslerde derse gelemediğiniz durumlarda ( bir dönem içinde 3 kez olmak şartıyla) en geç 1 gün önce haber vermek kaydıyla dersinizi iptal edebilirsiniz haber verdiğiniz takdirde ders hakkınızı kaybetmezsiniz. Dersin telafisi size ve hocamıza uygun gün ve saatte yapılır.

Eğitimlerde M.E.B. talim terbiye kurulunun onayladığı programları öğrencinin yaş ve seviyesi göz önüne alarak uygulamaktayız, programımız 40 haftalık yani 10 aylık dönemler şeklinde devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kursumuzda keman, piyano, gitar, bateri, bağlama ve org gibi enstrüman derslerimizin yanı sıra kanun eğitimimizde bulunmaktadır.

Tıpkı diğer enstrüman derslerimizde olduğu gibi kanun dersimizde de aynı prensiple çalışmaktayız. Kanun derslerimiz haftada bir gün 45 dakika bire bir özel ders şeklinde gerçekleşmektedir. Derslerimiz özel ders olduğu için dersin gün ve saatini sizin ve eğitmenimizin programına göre ayarlamaya çalışmaktayız.

Kurumumuzda kanun dersi aldığınız sürece solfej yani nota bilgisi derslerimize de ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabiliyorsunuz. Solfej eğitimimizde mümkün olduğunca gruplar yaşlara ve seviyeye göre ayrılmaktadır. Kanun derslerimiz haftada bir gün 40 dakika grup dersi şeklinde uygulanmaktadır.

Derslerimizde kanun tarihçesi, nota ve ritim bilgileri, kanun çalım teknikleri anlatılmaktadır. Öğrencilerin seviyesine uygun olarak eğitmenimiz Kanun Eğitim programına devam etmektedir. Belli bir seviyeye gelen öğrencilerimiz çalmayı hayal ettikleri şarkıyı çalabilmektedir.

Eğer sizde kurumumuzda kanun dersi almak istiyorsanız, öncelikli olarak kurumumuzun ücretsiz kanun tanışma dersine katılım sağlayabilirsiniz. Tanışma dersimiz 10-15 dakika devam etmekte ve eğitmenimiz bu ders sırasında sizlere kulak ve ritim testleri uygulamaktadır.

Eğitimlerde M.E.B. talim terbiye kurulunun onayladığı programları öğrencinin yaş ve seviyesi göz önüne alarak uygulamaktayız, programımız 40 haftalık yani 10 aylık dönemler şeklinde devam etmektedir.

Kayıt yaptırmak için lütfen linki tıklayınız.

Blgi için : 0212 570 80 68

Şunun için etiket arşivi: bakırköy kanun dersi