İşte balenin faydaları

Nar Sanat sahnelerinde çocuğunuzun kuğu gibi süzülmesine var mısınız?

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, bale derslerimizle çocuğunuzun fiziksel, duygusal ve akademik gelişimini sağlıyoruz.  Baleyi dünya üzerindeki en estetik dans olarak tanımlayabiliriz. Parmak ucunda tıpkı bir kuğu gibi süzülür çocuğunuz.

Bale önce aşkla başlar sonra acıya bırakır yerini ama tatlı bir acıdır bu. Sonu mutluluğa bağlanan.

Bale’nin fiziksel faydaları

Bütün dans formları gibi bale de fiziksel açıdan yoğun hareketlere sahiptir. Bale, kas kuvvetini, esnekliğini ve hareket ağırlığını geliştirdiğine işaret ediyor. Bale eğitimi aynı zamanda vücut dengesini de geliştirir. Atlama ve sıçramayı içeren kombinasyonlar kalp atışını ve dayanıklılığını arttırır.

Genel kalp sağlını geliştirir. Dansın diğer biçimleri gibi bale, beden farkındalığını ve fiziksel olarak geliştirmeyi, kendini kontrol etmeyi sağlar.

Bale’nin duygusal faydaları

Bale’nin fiziksel faydalarının yanı sıra çocukların zihinsel ve duygusal sağlığını geliştirmeye de yardımcı oluyor. Klasik bale eğitiminin benlik saygısını arttırabilecek, gurur ve başarı duygusu uyandırdığı iddia edilir.

Çocuklar daha zorlu hareket kombinasyonlarını iyileştirdikçe kendilerine daha fazla güveniyor; bu da hayatlarının diğer alanlarına yansıyor.

Dans eğitimi, aşırı enerjiyi okuldan sonra verimli bir şekilde kullanmanın en harika yoludur.

Bale’nin akademik faydaları

Bale ayrıca belirli eğitimsel veya bilişsel yararlarda sunmaktadır. Bale eğitimi, öğrencileri, hareket, müzik ve performans  gibi kombinasyonuna dair bilgi vermektedir. Bu etki ile çocukların duyu bilinci, dikkat, hafıza ve öğrenme içeren genel bilinci geliştirdiğine iddia ediliyor.

Eğer sizde çocuğunuzu Bakırköy Nar Sanat sahnesinde herkesi büyülerken görmek istiyorsanız iletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.