Yazılar

İşte balenin faydaları

Nar Sanat sahnelerinde çocuğunuzun kuğu gibi süzülmesine var mısınız?

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, bale derslerimizle çocuğunuzun fiziksel, duygusal ve akademik gelişimini sağlıyoruz.  Baleyi dünya üzerindeki en estetik dans olarak tanımlayabiliriz. Parmak ucunda tıpkı bir kuğu gibi süzülür çocuğunuz.

Bale önce aşkla başlar sonra acıya bırakır yerini ama tatlı bir acıdır bu. Sonu mutluluğa bağlanan.

Bale’nin fiziksel faydaları

Bütün dans formları gibi bale de fiziksel açıdan yoğun hareketlere sahiptir. Bale, kas kuvvetini, esnekliğini ve hareket ağırlığını geliştirdiğine işaret ediyor. Bale eğitimi aynı zamanda vücut dengesini de geliştirir. Atlama ve sıçramayı içeren kombinasyonlar kalp atışını ve dayanıklılığını arttırır.

Genel kalp sağlını geliştirir. Dansın diğer biçimleri gibi bale, beden farkındalığını ve fiziksel olarak geliştirmeyi, kendini kontrol etmeyi sağlar.

Bale’nin duygusal faydaları

Bale’nin fiziksel faydalarının yanı sıra çocukların zihinsel ve duygusal sağlığını geliştirmeye de yardımcı oluyor. Klasik bale eğitiminin benlik saygısını arttırabilecek, gurur ve başarı duygusu uyandırdığı iddia edilir.

Çocuklar daha zorlu hareket kombinasyonlarını iyileştirdikçe kendilerine daha fazla güveniyor; bu da hayatlarının diğer alanlarına yansıyor.

Dans eğitimi, aşırı enerjiyi okuldan sonra verimli bir şekilde kullanmanın en harika yoludur.

Bale’nin akademik faydaları

Bale ayrıca belirli eğitimsel veya bilişsel yararlarda sunmaktadır. Bale eğitimi, öğrencileri, hareket, müzik ve performans  gibi kombinasyonuna dair bilgi vermektedir. Bu etki ile çocukların duyu bilinci, dikkat, hafıza ve öğrenme içeren genel bilinci geliştirdiğine iddia ediliyor.

Eğer sizde çocuğunuzu Bakırköy Nar Sanat sahnesinde herkesi büyülerken görmek istiyorsanız iletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Bale için doğru adres: Nar Sanat

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ‘nda bale derslerimizi kursumuzun Bale ve dans eğitim koordinatörü Naz Kurtuluş‘un değerlendirmesi sonucunda yaş ve eğitim seviyelerine göre ayrılan öğrencilerimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Bale derslerimize 3,5 yaştan itibaren öğrenci kabul edebiliyoruz.

Bale derslerimizin hafta sonları gerçekleşmektedir. Cumartesi günleri 3,5 – 5,5 yaş grubu için derslerimiz saat 11.00, 6-9 yaş grubu için 12.15, pazar günleri 6-9 yaş grubu için saat 11-00, 3,5-5,5 yaş grubu için ise 12.15’te başlamaktadır.

Öğrencilerimizin dikkat toplama süreleri ve bedensel yapabilirlikleri düşünülerek haftada bir gün yarımşar saatlik iki ders saati şeklinde uygulanan bale derslerimizde başarılı olan öğrencilerimiz “M.E.B. Kurs Bitirme Sertifikası” almaya hak kazanır.

Bu sertifika ile öğrencilerimiz bale öğretmenliği yetkisi ile üniversitede öğrenim gördükleri branşların yanında ikinci bir meslek edinmiş olur.

Kayıt yaptırmak için lütfen linki tıklayınız.

Blgi için : 0212 570 80 68

Bale Eğitiminin Çocuklara Faydaları Neler?

Hem zihni hem de fiziksel disiplin gerektiren günümüz evrensel sanatlarından bale, çocukların hayatını değiştirebilecek noktaları içinde barındırıyor.

Baleye erken yaşta başlanması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, bu disiplinle yoğrulan çocukların hayatın her alanında bir adım öne çıkacağını vurguluyor.

Müzik eşliğinde yapılan bale, çocukların kulak gelişimini sağlarken, hayal gücünü canlandırma etkisine de sahip.

Çocukların el, kol ve bacak koordinasyonu kurmasına yardımcı olan bale, içe basma, taban düşüklüğü, hafif ölçüde taban eğriliği gibi hastalıkların tedavisinde de destekleyici unsurlardan biri olarak görülüyor.

Uzmanlar bale eğitimi alan çocukların diğer yaşıtlarına oranla daha özgüven sahibi olduğunu ve hayatları boyunca kendilerini daha iyi ifade edebildiğini belirtirken, çocukların aldığı disiplin sayesinde sağlıklı beslenme kokusunda da titiz davranacağını vurguluyor.

Eğer sizde çocuğunuzun balenin bu faydalarından yararlanmasını istiyorsanız mutlaka Uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler için Nar Sanat Eğitim Kursu’nu aramalısınız.

Nar Sanat Eğitim Kursu’nda Eylül ayından itibaren çocuklarınızı  bale ile buluşturabilirsiniz.

 

İletişim ve adres için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Not: Yetişkinler için bale derslerinimizin hazırlıkları devam etmektedir.

Bale Kurslarımız Devam Ediyor!

bale-vertikalGünümüzde evrensel bir sanat dalı olan bale herkesçe anlaşılıp kavranabilir.Gerekli  ortam sağlandığında bale eğitimi her yaş ve kültürel düzeyde, yeterli fiziksel becerisi olan kişilere ulaşabilir. Bu sanata ilgili ve istekli olanlara bu eğitimi vermek gerektiği düşüncesindeyiz.

bale-Milli Eğitim Bakanlığı onaylı müfredat programımızda başlangıç seviyeleri (mini grup ve hazırlık grupları) için İngiliz Bale Eğitim metodu pedagojik bir yaklaşımla uygulanır.

Bale 1’den Bale 9’a tüm seviyeler  “RAD”, “Checcetti”  ve Rus “Vagonova” metodlarıyla desteklenir.

Klasik bale derslerimizde ritim, solfej, mimik, doğaçlama, karakter dansları (Macar, Rus ve Polonya), ayakların anatomik gelişimine paralel olarak Pointe (parmak ucu) çalışmaları yapılır. 12 yaş ve üzeri bale öğrencilerine bu dersler dışında modern dans, jazz dans, salon dansları gibi disiplinlerde verilir.
Öğrencilerimiz, her eğitim ve öğretim yılı sonunda girdikleri teknik ve uygulamalı sınavlarla “kurumumuzun sınıf  geçme belgesi”ni almaya hak kazanır.Yaklaşık 12 yıl süren eğitim sonunda başarılı oldukları taktirde “M.E.B. Kurs Bitirme Sertifikası” alır. Bunun sağladığı bale öğretmenliği yetkisiyle üniversite de öğretim gördükleri branşları dışında ikinci bir meslek daha edinmiş olurlar.

Bale okulumuzda; Derslerimiz haftada bir gün 2 ders saati şeklinde yapılmaktadır.

Sayfalar