Nar Sanat’ta “İtinayla Zeybek Yetiştirilir”

Oyun (dans) uygarlıklardan önce , insanın var olması ile oluşmuştur. Dansın Anadolu’da ilk toplu ve yerleşik hayata geçildiği zamanlarda var olduğunu , yapılan arkeolojik kazılarda doğrulamaktadır.

Türk Halk Oyunları 

İnsanımızın duygularının gelenek ve göreneklerinden köklenerek hayat arzını yansıtması sonucunda ortaya çıkan oyunlardır. Yörelerimize ait oyunlarımızdan olan Erzurum’da “Bar”, Doğu ve Güneydoğu’da “Halay”, Trakya’da “Hora”, Karadeniz’de “Horon”, Konya’da ve çevresinde “Kaşık oyunları”, Kars ve Ardahan’da “Lezginka” bunların en bilinen örnekleridir.

İşte Özel Nar Sanat Eğitim Kursumuzda ki uzman kadromuzda yer alan  Halk Oyunları Eğitmenimiz Murat TAVŞAN ‘ın ‘İtinayla Zeybek Yetiştirilir’ videosu:

Bakırköy’ de bulunan ve birçok alanda eğitim veren Özel Nar Sanat Eğitim Kursumuzda bilimsel ve sanatsal ortamlarda araştırmak, incelemek, değerlendirmek, yaşatmak, sergilemek ve tanıtımını sağlamak üzere Halk Oyunları Kursumuzdan eğitim alabilirsiniz.

Peki ya kurslara gelmek istiyorum ama ulaşım konusunda sıkıntı yaşarım diye düşünüyorsanız, kursumuz Bakırköy’ün merkezindedir. Otobüs duraklarına 5 dakika minibüslere ise 1 dakika mesafede olması açısından sizleri yormayacak ve kolay ulaşabileceğiniz bir sanat merkezi konumundadır.

Örneğin Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Halkalı toplu konutlar, Sefaköy, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Cennet Mahallesi, Avcılar, Başakşehir, Bahçeşehir gibi semtlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.