İBB ve MEB’den 2071’de İstanbul Konulu Hikaye Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ve Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayabileceği Çocuk Yazarlar Hikaye Yarışması’nın bu yıl dördüncüsü gerçekleştiriliyor.

Yarışmanın bu yıl ki teması 2071’oe İstanbul seçilirken, küçük yazarlardan 2071 yılına bir yolculuğa çıkmaları ve karşılaştıkları İstanbul’u anlatmaları isteniyor.

Çocuk Yazarlar Hikaye Yarışması’nın yanı sıra bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Genç Yazarlar Hikaye Yarışması’nın da teması aynı. Genç Yazarlar Hikaye Yarışmasına 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri başvurabilecek.

Başvuruların 6 Şubat’ta sona ereceğini işaret eden Milli Eğitim Bakanlığı, yarışma sonunda dereceye giren tüm hikayelerin bir kitapta toplanacağının altını çiziyor.

Hikayelerin Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto ile yazılmış en az 2 en fazla 3 A4 kağıdını geçmeyecek uzunlukta olması gerektiğini paylaşan Milli Eğitim Bakanlığı, ilk dörde girenlere dikkat çekici ödüllerin yanı sıra madalya ve plakette takdim edileceğini paylaştı.