“Bir baba Hamlet” Kartal’da sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Bir Baba Hamlet” adlı tiyatro oyununu, Kartallı seyircisiyle buluşturdu.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve 120 dakika süren 2 perdelik oyuna Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Feyyaz Kaynak, Cengiz Türkmen, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar ve çok sayıda Kartallı sanatsever katıldı. Sebastian Siedel’in yazdığı Emrah Eren’in yönettiği ve Baba Sahne oyuncuları Şevket Çoruh ile Murat Akkoyunlu’nun rol aldığı oyun, izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşattı. Oyuncular; Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu, sergiledikleri başarılı performansla katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Oyunun sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Baba Sahne oyuncularına teşekkür ederek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına plaket takdiminde bulundu. Plaket töreninin ardından konuşma yapan oyuncu Şevket Çoruh, “Ben de bu bölgede büyüdüm. 87 senesinde ilk defa bu sahneye çıkmıştım. İlk profesyonel oyunda ekmek parası kazandığım sahne burasıydı… Yıllar önce bana çok büyük gelen salon, sizlerin sayesinde bugün bana çok küçük geldi. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e ve sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.