Kartal Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, açılış konserine hazırlanıyor

Açıldığı günden bu yana adından söz ettiren Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin, bünyesine yeni kazandırdığı Gençlik Senfoni Orkestrası, ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Ünlü keman virtüözü, besteci ve akademisyen Cihat Aşkın’ın müzik direktörlüğünü yaptığı Gençlik Senfoni Orkestrası, ilk konserini 20 Aralık Cuma günü saat 20.00’da, Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde veriyor.

Hakan Şensoy’un şefliğinde solistler; Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Piyanist Cana Gürmen ve keman virtüözü Cihat Aşkın’ın yer alacağı konserde Nevit Kodallı, Mozart ve Vivaldi’nin eserleri, dinleyenleri büyülü bir klasik müzik yolculuğuna çıkaracak. Konserde ayrıca; Sanat Akademisi öğrencileri, öğrenci korosu ve uluslararası ödüllü perküsyon grubu da yeteneklerini sergileyecek.

Sanatın ışığında artı değer kazanacak bir Kartal için Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin çalışmalarının oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yeni kurulan Gençlik Senfoni Orkestrası’nın açılış konserine tüm komşuları davet etti.