İş Sanat’ta yeni yıl coşkusu

İş Sanat, 2020’ye de hızlı bir şekilde giriyor. İş Sanat’ta yeni yılda klasik müzik ve klasik türküler seslendirilecek, Portekiz’in başarılı ismi Antonio Zambujo ilk kez Türkiye’ye gelecek.

İş Sanat yeni yılın ilk konseri The Johann Strauss Gala’yı kendi salonunun dışına çıkarak, 3 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da UNIQ Hall’da gerçekleştirecek. 1975’te kurulan topluluk, “The Strauss Gala” şovuyla 40 yılı aşkın süredir, izleyicisine 19. yüzyıl Viyana’sının zarafet ve romantizmini yaşatmayı amaçlıyor. The Johann Strauss Gala, orkestrası ve dansçıları ile soprano Lizzie Holmes’un renklendireceği konseri John Rigby yönetecek.

CEM ADRİAN VE FERYAL ÖNEY’DEN MUZALARIN TÜRKÜSÜ

Zeugma Antik Kenti’nde bulunan Muzalar Evi’ndeki dokuz esin perisinin resmedildiği mozaikten yola çıkarak oluşturulan Muzaların Türküsü projesinde, Cem Adrian ve Feryal Öney İş Sanat’ta bir araya geliyor. Doğu ve batının bu büyüleyici buluşmasında yörenin türküleri, yerel enstrümanlar ve yaylı sazlar orkestrası eşliğinde bir araya gelecek. Cem Adrian ve Feryal Öney ile birlikte devlet sanatçıları Asım Kuzuluk, Mehmet Demir ve Battal Sazcı da bu projede yer alıyor. Müzik direktörlüğünü Sabri Tuluğ Tırpan’ın yaptığı, yönetmenliğini Beyti Engin’in üstlendiği gösteride; ünlü oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu, yazar Özen Yula tarafından kaleme alınan Muzaların hikâyesini bizlere anlatacak. Muzaların Türküsü, 15 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleştirilecek.

UZUN İNCE BİR YOLDA AŞIK VEYSEL

Âşık geleneğinin en son temsilcilerinden Âşık Veysel, “Uzun İnce Bir Yoldayım” başlıklı şiir dinletisiyle İş Sanat’ta anılacak. Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor. Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in hikâyeleri seslendireceği bu özel dinletide bağlama sanatçısı Cengiz Özkan da şiir ve türküyü buluşturduğu performansıyla İş Sanat’ta olacak. 20 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek dinletiyi kaçırmayın. Dinleti ücretsizdir. Kapılar saat 20.00’de açılmaktadır. Seyirci kabulü salon kapasitesiyle sınırlıdır.