17 Ağustos Depremi “Kayıp Sabah” Filmi ile Beyaz Perdede

17-agustos-1999“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 17 Ağustos Depremi beyaz perdeye aktarılıyor. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Gölcük olan depremin, “Kayıp Sabah” adlı filmle anlatılacağı belirtildi.

Marmara Depreminin ele alınacağı sinema filminin Kocaeli’nde çekileceği vurgulanan açıklamada, senaristliğini Ali Bayraktar’ın yaptığı filmin yapımcılığını Ferhat Tosun’un üstlendiği, yönetmenliğini ise Gölcüklü yönetmen İlker Özkap’ın yapacağı belirtildi. Ayrıca “Suskunlar” ve “Yirmi Dakika” dizilerinin görüntü yönetmeni Yon Thomas ve görüntü yönetmeni Ekrem Ak’ın da film ekibinde yer alacağı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projeyi hayata geçirmeye hazırlanan ekip, Değirmendere, Gölcük ve Kocaeli’nin bazı bölgelerinde film çekimi için incelemelerde bulundu. Türkiye’de bu konuyu anlatacak olan ilk film olma özelliğini taşıyan film projesinde, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Atölyesi’nden Halil Doğan ve Emre Duman’ın yanı sıra birçok iletişim fakültesi öğrencisi de yer alacak. Çekimlerin bu yaz ortalarında başlayacağı sinema filmi için 130 kişilik teknik ekip görev alacak. Filmde yer alacak deprem anı, Rus Visual Effect ekibi tarafından gerçekleştirilecek.”

Kaynak: Medya