Yaratıcı Drama Derslerimiz Başlıyor

Hepimiz biliyoruz ki pandemi süreci biz yetişkinler ve ebeveynlerden ziyade çocuklarımızı çok daha fazla etkiledi. Arkadaşlarından okulundan ve sosyal hayatının bir an da değişip adeta evelere hapis olan çocuklarımız psikolojik ve sosyal açıdan huzursuz endişeli ve pek çok anksiyete ile karşı karşıya kalmış durumdalar.

 

Yaratıcı drama ile pozitif düşünen sağlıklı iletişim kurabilen kendini tanıyan ne istediğini bilen problemlerini anlayıp çözümler üretebilen empati kurabilen kendine güvenen bireyler olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Birlikte Başarmak

Çocuklarımız normalleşme sürecini yaratıcı drama ile daha rahat ve bir o kadar da eğlenceli geçirmelerine katkı sağlayacaktır. Hafta sonu yasakların kalması ve kademeli şekilde okulların açılması ile beraber yaratıcı drama derslerimizi yeniden programladık.

İletişim detaylı bilgi ön kayıt için öğrenci işlerini arayınız

Not: Elbette ki dersliklerimizde sınırlı sayıda öğrenci bulunacaktır.

0212 570 80 68

12.00-13.00 3-4 yaş

13.30- 14.30 5-6 yaş

15.00-16.00 7-9 yaş

16.30-17.30 10-12 yaş

18.00-19.00 13-15 yaş

Peki ama Yaratıcı Drama nedir?

Pek çok okul ve eğitimci tarafından yanlış tanımlanan ve yanlış bir içerikle sunulan Yaratıcı Drama konusunda yıllara dayanan tecrübemiz ile siz değerli ebeveynleri bilgilendirmek istedik.

Yaratıcı Drama, çocukların vazgeçilmezi oyun ile sanatı birleştiren, tiyatrodan yararlanan ancak tiyatro olmayan özel bir branştır. Özellikle altını çizmekte fayda görüyoruz ki; Yaratıcı Drama, tiyatro, dramatizasyon veya oyun oynamak değildir.

Peki ama eğlenirken öğrenmesini hedefleyen yaratıcı drama çocuklarımıza neler kazandırır?

1 – Empatiyi öğrenir
Yaratıcı Drama derslerinde her hafta ele alınan farklı konular, canlandırılan kişi, nesne ve hayvanlar çocukların hayatı ve kendilerini tanımasını, onların yerine kendini koymasını sağlar. Bu sayede çocukların empati yetenekleri gelişir.

2- Çocuklar problem çözebilir, insiyatif alabilir
Yine derslerde yer alan konular sayesinde olayları değerlendirme ve problem çözme yeteneği de gelişen çocuklar, mutlu ve insiyatif alabilen bir bireyin yetişmesi için önemli bir adım atmış olur.

3- Özgüven sahibi çocuklar Yaratıcı Drama ile mümkün

Yaratıcı Drama çocuğun kendisini tanıyıp, özgüven kazanmasını sağlar. Ayrıca derslerde yer alan oyunlar, çocuğun fiziksel olarak da aktif olma alışkanlığı kazanmasını sağlar.

4- Yaratıcı Drama takım çalışması kavramını öğretir
Okulda çocuklara edindirilmek istenen becerilerden biri takım çalışmasıdır. Ancak günlük ders programları, çocuğun öğrenmesi gereken diğer bilgiler takım çalışmasını edinmesini geciktirebilir. Burada Yaratıcı Drama derslerinin bir kez daha önemi ortaya çıkmaktadır. Farklı insanlarla uzlaşmayı ve işbirliği yapmayı hedefleyen takım çalışması yaratıcı drama dersleriyle çocuklara hızlı bir şekilde kazandırılabilir.

5- Yaratıcı Drama çocukların sanat anlayışlarını geliştirir
Tüm sanat dallarını eğitim sürecinde kullanan Yaratıcı Drama, çocukların yaratıcılıklarının ve sanat anlayışlarının gelişmesini sağlar.

Yaratıcı Drama derslerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ve ücretsiz tanışma derslerimizden yararlanmak için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.