Uluslararası Çoğaltım Hakları Kuruluşları Federasyonu İstanbul’da Telif haklarını konuşacak

Uluslararası Çoğaltım Hakları Kuruluşları Federasyonu 29 – 31 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapacağı 2013 yılı Dünya Kongresinde telif hakları ve korsan yayınlar tartışılacak.

telif-haklarıUluslararası Çoğaltım Hakları Kuruluşları Federasyonu (International Federation of Reproduction Rights Organisations –IFRRO ) 2013 yılı Dünya Kongresini 29 ile 31 Ekim arasında, Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kongre kapsamındaki “Telif Hakları, Kültürel Çeşitlilik ve Toplu Hak Yönetimi” başlıklı uluslararası konferansa çeşitli ülkelerden, telif hakları alanında çalışan kurum ve kuruluşlardan 200’ün üzerinde delege, temsilci ve uzman katılacak.

IFRRO üyesi Yayıncılar Meslek Birliği’nin ( YAYBİR) ev sahipliğinde toplanacak kongrede telif hakları, lisanslama, korsanla mücadele, elektronik yayıncılıkta telif hakları gibi konular, dünyadan örneklerle ve deneyimlerle konuşulacak.

Kongreyle eş zamanlı olarak, IFRRO’nun “Toplu Hak Yönetimi: Yaratıcılıktan, Kültürel ve Ekonomik Gelişmeden Yararlanmak” temalı Genel Kurulu da gerçekleştirecek.

IFRRO Başkanı Rainer Just ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ‘nın açılışını yapacağı kongrede teknoloji şirketlerinin kültür endüstrisine verdiği zararları anlatan “Free Ride” adlı kitabıyla tanınan Robert Levine de bir konuşma yapacak. (EA)

 

Kaynak : [-]