Patara Antik Kenti’nde restorasyon sonrası ilk tiyatro gösterisi

,
Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti’nin restorasyonu tamamlanan tiyatrosunda “Kanlı Nigar” oyunu sahnelendi. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, tarihi mekanda 1500 yıl sonra bir tiyatro oyununun sahnelenmesinin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

2020’nin “Patara Yılı” ilan edilmesi ve antik kentte  yapılan restorasyonun ardından ilk tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Gösterime sanatseverler ilgi gösterdi.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ateş ölçümü yapılarak ve maske takma zorunluluğuyla salona alınan davetliler, Yeşilköy Halk Tiyatrosunun çeşitli meslek grubundan oyuncularının, Kaş Belediyesinin desteğiyle sahnelediği “Kanlı Nigar”ı izledi.Sadık Şendil’in yazdığı ve sinema sanatçısı Müfit Kayacan ile Ahmet Gülhan’ın yönettiği 2 perdelik oyun, 1 saat sürdü.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, yaptığı konuşmada, Yeşilköy Halk Tiyatrosu oyuncularının, Likya’nın başkenti Patara’da, dünyanın ilk demokratik meclisinin bulunduğu alanda başarılı bir oyun sahnelediğini söyledi.Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ise 1500 yıl sonra tarihi mekanda tiyatro oyununun sahnelenmesinin kendisini heyecanlandırdığını ifade etti.