Otantik Evler Fotoğrafçıların İlgisini Çekiyor

Manisa’nın Kargınışıklar Mahallesi’nde ahşap ve kerpiçten yapılan evler, dikkat çeken mimarisiyle fotoğraf tutkunlarının ortak buluşma noktası oldu.

1200 nüfuslu mahallede, özellikle hafta sonları ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Mahallede kayalık arazideki bitişik ahşap evleri fotoğraflamak isteyenlerin ilgisi yörede yaşayanları memnun ediyor.

Mahalle sakinlerinden Osman Altun, yaptığı açıklamada, ziyaretçilerin ilgisini çeken evlerin yaklaşık 300 yıllık olduğunu belirterek, “Burada kendi halinde yaşayan aileler var. Yıllar önce bu evler zamanın imkanları ile yapılmış. Bu görüntü gelen misafirlerin çok ilgisini çekiyor.” dedi.

Bölgede halıcılık ve çiftçilik yapıldığını aktaran Altun, “Köyümüz için ‘antik şehri andırıyor’ diyen de ‘Nepal ve Pakistan’daki evleri andırıyor’ diyen de var. Burada yaşayanlar hayatlarından memnun. Buranın koruma altına alınarak restore edilip ve daha güzel bir görünüm oluşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Yıldız ise ziyaretçilerin çektiği fotoğrafları internette paylaşmasıyla mahalleye ilginin arttığını dile getirerek, “İnternetten görenler merak edip buraya geliyor.” diye konuştu.