Öğrenci ve Velilerimize önemli açıklama

,

Sayın veli ve öğrencilerimiz. Video ile yaptığımız açıklamanın tam anlaşılmadığını üzülerek görmekteyiz. Dolaysıyla yanlış anlaşılmama adına aşağıdaki açıklamayı yapmak bir zorunluluk haline gelmiştir. Güven ve anlayışınıza sığınarak bizleri anlayacağınızı düşünüyoruz.

Öncelikle kurumumuz bir dernek kuruluşu olup; bugüne kadar kurucular dışında hiç bir kurum, kuruluş ve siyasi bir partiden maddi destek istemedi kendi çabaları ile 11 yılı geride bıraktı. Destek olanlar sadece siz velilerimizdi.

Sıra ile açıklamaya çalışalım.

1-Online dersler hiç bir suretle herhangi bir ÜCRETE TABİİ DEĞİLDİR (ÜCRETSİZDİR)  amaç öğrencilerimizin bu zor günlerinde eğitimden uzak kalmamaları ve azda olsa moral verebilmek ve yalnız olmadıklarını hissettirmektir.

2-Devletin öngördüğü işverene tanına ÜCRETSİZ İZİN konusunda vicdanen iş yerimiz bu uygulamayı desteklememektedir ve onaylamamaktadır, dolasıyla çalışanlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışmaktadır.

3-Ne kurum olarak nede eğitmenler olarak kimseden para dilenmedik veya ima etmedik destek ve dilenme arasındaki farkı kavrayabilecek veli ve öğrencilerimiz olduğuna inanıyoruz.

4-Tam tersine kaydını sildirse dahi ücret ödemekte zorlanan veli ve öğrencilerimizin, online derslere devam edebileceğini, arayan velilere özel olarak ilettik ve  ödeme yapmasına gerek olmadığını söyledik, çünkü herkesin zor durumda olduğunu farkettiğimiz için özellikle bunu belirtip imkanı olanlar diye ifade ettik.

5-Yasal olarak eğitim sezonunun %10 ‘luk (1 aylık) kısmını talep etme hakkımız olmasına rağmen isteyen veya istemeyen herkesin kaydını dondurduk ve kendi isterse ücret aldık.

6-Veli ve öğrencilerimiz ödeme yaptıysa; salgın ortadan kalkmasının hemen ardından muhakkak telafisinin yapılacağı hem video hem de arayanlara sözlü olarak ilettik.

7-Elbetteki deneyimli ve tecrübeli velilerimizin (!) her türlü fikrine açık olmakla birlikte eğitmenlerin motivasyonunu bozmak ve kuruma karşı güvensizlik oluşturacak biçimde kurum hakkında bir fikre sahip olmadıkları halde eğitmenlere kurumu karalarcasına diyaloğa girmeye kalkmadığına da EMİNİZ!

8- Eğitim dışında kursumuzla ilgili her türlü sorununuz için 13:00-18:00 arası kurum telefonları veya maille iletişme geçmek için lütfen tereddüt etmeyiniz.

Siz tüm veli ve öğrencilerimizi seviyor ve bir an önce rutin derslerimize dönüp hepinizi sağlıklı şekilde kucaklama arzusuyla sağlıklı ve neşeli günler diliyoruz.

Nar Sanat Ailesi.

Not: Amacımız kimseyi kırmak veya rencide etmek değil elbette fakat hiç bir  eğitmen veya çalışanımız veya kurumumuzun da rencide edilmesine hoş görü gösteremeyiz. Anlayışınız ve hoş görünüz için çok teşekkür ederiz.