Ödüllü prodüksiyonlar sahnede

Baba Sahne, ödüllü oyunlar ‘Kanlı Komedya Caligula’ ile ‘Aşk Ölsün’ü sahnelemek için gün sayıyor. Baba Sahne’nin ödüllü prodüksiyonları ‘Kanlı Komedya Caligula’ ve ‘Aşk Ölsün’ yeni sezonun ilk oyunlarıyla tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.

Roma İmparatoru Caligula’nın hikâyesiyle, halkın özgürlük ve demokrasi çağrısına eleştirel ve trajikomik bir yaklaşım getiren ‘Kanlı Komedya Caligula’ 20 Ekim’de Günay Karacaoğlu’nun rol aldığı tek kişilik ‘AşkÖlsün’ ise 21 Ekim’de Baba Sahne’de sezonu açıyor.

Bulgar yazar Stefan Tsanev’in yazdığı, Ragıp Yavuz’un rejisörlüğünü ettiğini ‘Kanlı Komedya Caligula’nun oyuncuları Ahmet Saraçoğlu, 18’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu, Ecem Üstündağ ise 23’üncü Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödüllerini kazanmıştı.

Kanlı Komedya ‘Caligula’, sanata ve edebiyata katkılarıyla olduğu kadar, halkına ve çevresine yaşattığı zorbalık, vahşet ve sapkınlıklarıyla da tanınan Roma İmparatoru Caligula’nın hikâyesi üzerinden, halkın özgürlük ve demokrasi arayışına eleştirel ve trajikomik bir yaklaşım sunuyor.