Nilüfer Müzik Festivali İle Müzik Ormandan Şehre Yayıldı

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa’da ‘birliktegüzel’ sloganıyla gerçekleştirdiği Nilüfer Müzik Festivali, rekor katılımla 10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği ve Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali, ‘birliktegüzel’ sloganıyla, her türden müzikal beğeniye hitap eden zengin sanatçı listesiyle on binlerce kişiyi ağırladı.

Festival kapsamında Cihan Mürtezaoğlu, In Hoodies, Gaye Su Akyol, Adamlar, Bubituzak, Flört, Gevende, Duman, Sattas, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Akın Sevgör, Jakuzi, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, İlhan Erşahin, Kaan Düzarat, Hey! Douglas gibi son dönem Türk sanatçı ve grupların yanı sıra dünyadan Erik Truffaz, Txarango, Men With a Plan, La Caravane Passe, Dubioza Kolektiv ft. Dzambo Agusev, Maximo Park gibi isimler de Türkiye’nin dört bir yanından gelen müzikseverlerle buluştu.

Avrupa Festivaller Birliği “YOUROPE”a Türkiye’den üye olan tek kamplı festival olan Nilüfer Müzik Festivali aynı zamanda Türkiye’de bir kamu kurumu tarafından düzenlenen en büyük festival olma özelliğini taşıyor. 3 farklı sahnede müziğin aralıksız olarak devam ettiği festivalde, müziğin yanı sıra gerçekleştirilen atölyeler, oyun alanı, tasarım stantları, farklı ve yerel yeme-içme durakları katılımcılara farklı deneyimler yaşattı. ‘birliktegüzel’ sloganıyla 260 dönümlük ormanlık alanda gerçekleştirilen festivale kamplı ve kombine toplam 100 bin kişi katıldı.