Yazılar

Anneler Günü Etkinliğimize Davetlisiniz

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ve Özel Nar Sanat Anaokulu öğrencilerinin katılımıyla 13 Mayıs 2018 saat 18:00’da önemli bir etkinliğe imza atıyoruz.

Anneler Günü etkinliğimizde Özel Nar Sanat Anaokulu öğrencilerinin anneleriyle birlikte hazırladığı geri dönüşüm malzemelerinden yapılan kıyafetlerin sergileneceği defile, Özel Nar Sanat Eğitim Kursu Yaratıcı Drama öğrencilerinin okuyacağı şiirler ve yine Yaratıcı Drama öğrencisi Zeynep Sağlam söyleyeceği şarkı herkesi mest edecek.

Tarih: 13 Mayıs 2018

Saat: 18:00

Yer: Nar Sanat Eğitim Kursu

Okul öncesi sanat eğitimi nasıl olmalı?

Uzmanlar sanat ile eğitim arasındaki ilişkinin akıl ile tutkunun birleşiminden kaynaklandığını dile getirirken, bu ilişkinin akılcı düşünceyi de gösterdiğini savunmaktadır.

Çağımızın yeni öğrenme yöntemlerinin ve çoklu zeka kuramının daha da etkili bir biçimde verildiği sanat eğitiminin, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal, dilsel, bilişsel ve sosyal gelişiminin yetkinleşmesine önemli katkıda bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Okul öncesi çocuklar üzerinde Harvard Üniversitesi’nden Howard Gardner ve Jessica Davis’in gerçekleştirdiği araştırmaların sonuçlarına göre, 3-4 yaş grubu çocukların düşünce, duygu ve semboller dünyasıyla akıcı ve yaratıcı bir uyuma sahip oldukları fakat yaratıcılıkta parlayan bu çocukların esnek zekalarını, eğitim sistemi içinde kaybettikleri saptandı.

Yapılan bu araştırma, okulların, çocukların doğal düşünme ve öğrenme yöntemine saygı duyulması gerektiğini ve ancak bu şekilde çocukların sanatla ilk eğilimlerinin başarılı olacağını ortaya koymuştur.

Ünlü ressam Picasso’nun “Bir çocuk gibi resim yapmayı öğrenmek bütün ömrümü aldı” sözü de aslında bu araştırmayı destekleyen en önemli sözlerden biridir.

Nar Sanat Anaokulu’ndan kumbaram kampanyası

Nar Sanat Anaokulu ve Zeka Akademisi yayınları 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 10:00 ile 17:00 arasında dikkat çeken bir etkinliğe imza atıyor.

“Kumbaram” etkinliğimizde, dağıtılan kumbaralar ile çocuklarınız biriktirdiği paralarla Nar Sanat Anaokulu’nda açılacak stanttan bireysel kitap alışverişi yapabilecek.

Etkinliğin kumbaralarına Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’ndan da ulaşabilirsiniz.

Çocuklara kitapları sevdirmek, araştırmaya yöneltmek, harçlıklarını doğru şekilde kullanabilmelerini sağlamak, özgüven kazandırmak ve doğru seçim yapabilme yeteneğini kazandırmak amacıyla planlanan ‘Kumbaram’ etkinliği hakkında detaylı bilgi için ÖZEL NAR SANAT ANAOKULU MÜDÜRÜ Banu Evliyaoğlu ile 0212 572 05 53 numaralı telefondan iletişim kurabilirsiniz.

Nar Sanat Anaokulu öğrencilerimizden engellilere özel video

Bakırköy’de bir ilki gerçekleştiren Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika vermeye yetkili Nar Sanat Eğitim Kursu’nu hayata geçirmişti. Bilim ve sanatın birbirinden ayrılamaz parçalar olduğuna inanan Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Nar Sanat Anaokulunu geçtiğimiz aylarda Bakırköy’de açmıştı.

Bakırköy, Kartaltepe Mahallesi’nde hizmet veren Nar Sanat Anaokulu’nun öğrencileri,engellilere özel bir video hazırladı.

Video Nar Sanat Anaokulu’nun Facebook ve Youtube sayfalarında paylaşıldı.

Videoda, Nar Sanat Anaokulu öğrencileri konuşmadan, işaret dili ile “Engelli olmak, engel değildir. Engelli olmak, suç değildir. Engelli olmak, yaşamak için engel değildir. Her insan engelli adayıdır.” dedi.

Bu anlamlı videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

10 Kasım Etkinliğimize Davetlisiniz

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde hasret, özlem ve saygıyla anıyoruz.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu Resim ve Yaratıcı Drama öğrencileri ile Özel Nar Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı resimlerden oluşan resim sergisini Atamızın ölüm yıl dönümünde sizlerle buluşturuyoruz.

10 Kasım 2017 Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek serginin hemen ardından da Nar Sanat Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi de izleyebilirsiniz.

Tarih: 10 Kasım 2017
Saat: 18.00
Yer: Özel Nar Sanat Eğitim Kursu

Nar Sanat Anaokulu Sizleri Bekliyor

Okul öncesinde sanatın ışığını bilimle birleştirerek kendiliğiyle ve çevresiyle barışık, araştırmacı, öğrenmekten keyif alan, üreten, seven, sevgiyi paylaşan, ileri görüşlü bireyler yetiştirmeyi hedefleyen NAR SANAT ANAOKULU eğitime başladı.

Okul öncesi dönem insanın gelişim sürecinde en büyük etkileyici aşamadır. Bu önemli aşamayı bizimle geçirmenin farkını yaşayacak öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.

Onları hep birlikte sahnede piyano çalarken, modern dans ve bale gösterileri sergilerken alkışlamak, gelişimlerini izlemek bizi onurlandıracaktır.

Kendilerini tanıyan mutlu bireyler olarak hayata başlayacaklar. Bu mutluluğu paylaşmak için sizleri bekliyoruz.

Bakırköy’de 2009 yılında açılan Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika vermeye yetkili Bakırköy’ün ilk sanat derneği kursu olma özelliğini taşıyan” Özel Nar Sanat Eğitim Kursunu”nun yeni teşebbüsü olan Nar Sanat Anaokulu sizleri kucaklamayı bekliyor.

Nar Sanat Anaokulu‘nun Bakırköy, Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Zeytinburnu, Güngören, Bağcılar ve Yenibosna‘ya servislerimiz mevcuttur.

Bilgi için:

[email protected]

Telefon: 0549 570 8068

İnternet Sitesi: narsanatanaokulu.com

M.E.B Özel Nar Sanat Anaokulu Açılıyor!

2016-2017 Eğitim öğretim yılına heyecanla ve özenle  hazırlanıyoruz.Çocuklarınızın hakkettikleri  ortam ve eğitim kalitesi, kendini gerçekleştirebilecekleri ,sanatın tüm dallarını bilimle bütünleştiren  eğitim programımız  sizleri de heyecanlandıracak…

ana okulu bakırköy

Bakırköy’deki  alanımız yaklaşık 480 metrekare iç alan ve 350 metrekare dış alandan oluşmaktadır. okul öncesi dönemdeki çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılmıştır.İç alan çizimleri 2016 da çıkarılan anaokulu standartlarına uygun olarak mimarımız tarafından düzenlenmiştir.Bizim için sıfırdan yapılandırılmış olması ideal fiziki şartları yakalamamıza olanak sağlamıştır.anaokulu

Günlük öğretim programız ve eğitim anlayışımızı  detaylarıyla sizlerle paylaşmaktan  mutluluk

duyarız. Bilgi almak ve ön kayıt için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır,

İlginiz için teşekkür ederiz.

 

Sitemiz sizler için hazırlanıyor :

http://www.narsanatanaokulu.com

İletişim :0549 570 80 68   

Ön bilgi: 0212570 80 68