“Küçük Gece Müzikleri” Pera Müzesi’nde

Serinin üçüncü konseri CSO Cello Quartet ile gerçekleşecek.  Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, konser serisi “Küçük Gece Müzikleri” Nisan ayında da devam ediyor.

küçük gecelerMehmet Mestçi’nin danışmanlığında düzenlenen “Küçük Gece Müzikleri” oda müziği konserleri  serisinin üçüncüsü 27 Nisan Cumartesi günü Onur Şenler, İbrahim Aydoğdu, Yaz Irmak ve Köklü Yiğit Tan’dan oluşan CSO Cello Quartet Konseri ile gerçekleşecek. Quartet, konser kapsamında Bach, Rossini, Gershwin, Shostakovich’den, Duke Ellington, Mendelssohn ve John Lennon’a geniş bir repertuvar sunacak.

Müzisyenlerin her konserde birer sanatçı artarak sahne almalarıyla, duet, trio, quartet, quintet, sextet, septet ve octet dinletileri şeklinde oluşturulan program, birbirinden güzel ve nadir seslendirilen eserlerden hazırlandı.

CSO Cello Quartet, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yetenekli ve başarılı dört genç viyolonselcisi tarafından kuruldu. Grup kendi düzenlemelerinden de oluşan klasikten tangoya, jazz’dan film müziklerine ve tanınmış türk ezgilerine kadar uzanan geniş repertuvarı ile Türkiye’nin en renkli ve beğenilen gruplarından biri olma yolunda ilerliyor. CSO Cello Quartet, gerçekleştirdiği konserler ile dört viyolonselin güçlü ve eşsiz tınısını seyirci ile buluşturuyor.

27 Nisan Cumartesi günü saat 19:30’da başlayacak konser, Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu , “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisinin yer aldığı katta düzenleniyor.