Hollanda Büyükelçiliğinden Yarışma duyurusu

 Hollanda Büyükelçiliğinden:

Bu sene Hollanda ve Türkiye arasında, diplomatik anlamda işbirliğinin 400. yılı olması nedeniyle kutlamalar yapılmakta ve çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir.

Hollanda Büyükelçiliği olarak “Orange Film Yarışması”  düzenledik. Orange Film Yarışması, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve NIHA (Hollanda Yüksek Eğitim Kurumu) işbirliği ile gerçekleşmekte ve ayni zamanda Hollanda’da da düzenlenmektedir.

Film, Hollanda veya Türk ekonomisini konu olarak ele almalıdır ve 3 dakika ile sinirlidir. Amacımız, halkın bakış acısından Hollanda veya Türkiye ekonomisini ekrana taşımaktır.

Organizasyonunuzun bu yarışmaya ilgi göstereceğini ümit ediyoruz. Kazanan filmler elçiliğimiz tarafından çeşitli organizasyonlarda tanıtım amaçlı kullanılacaktır. Ayrıca kazanan en iyi 3 film Hollanda’ da tecrübeli bir yapımcı tarafından verilecek bir “workshop” ile ödüllendirilecektir.

Orange Film Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.facebook.com/orange.project.2012 web sayfasından da ulaşabilirsiniz. www.hollandturkeytrade.com