Çocuklar için Dans Eğitimleri Başladı

 

 

Dans kavramı; tüm vücudun bir müzik ritmi eşliğinde estetikle birlikte çalıştırılabildiği bir geleneksanat, bir tedavi şekli veya sadece bir ifade şekli olabilir.

Dans insanlık tarihinin ilk sanat eylemidir. İnsanlar, müzik, resim, şiir ya da tiyatrodan önce; dansla ifade gücünü yakaladılar. Dansın akademik anlamda bir sanat oluşu yani eğlence ve ayinlerde halk tarafından bire bir yapılan bir eylem olmanın yanında, bir de “seyirlik” biçim kazanması oldukça geç bir döneme rastlar. XIV. Louis döneminde Fransa’da, ilk kez sözden arınmış, hareket diline dönüşmüş bir tiyatro olarak icra edildi.

Bir sanat olarak dans, yaklaşık 4000 yıllık geçmişi içinde çok hızlı bir gelişim gösterdi. Bale, modern bale, neo-klâsik bale, modern dans, çağdaş dans, dans tiyatrosu, video-dans, yeni dans, postmodern dans gibi çok çeşitli kollarda; unutulmaz yapıtlar, unutulmaz yıldızlar ortaya çıktı. Bugün artık, türler ve öğretiler iç içe girmiş durumda.

Ülkemizdeki Covid 19 salgını ile beraber hepimiz çok zor zamanlar geçirdik. Normalleşme süreci ile beraber salgından öncesine nazaran biraz daha fazla sosyalleşmeye ihtiyacımız var. İçsel buhranlarımızdan sıyrılmaya, psikolojik olarak toparlanmaya ve rahatlamaya, hem bireysel hem de ailelerimizle, sevdiklerimizle farklı aktiviteler ve öğrenimler elde etmeye ihtiyaç duyuyoruz.

 

 

Özellikle çocuklarda bu pandemi süreci yetişkinlere nazaran daha zor çünkü hem zihinsel hem bedensel rahatlama yerleri olan sokaklar, kurumlar, spor merkezleri, eğitim merkezleri bu süreçte kısıta tabi tutuldu ve evlerden çıkamaz, gerekli deşarjı gerçekleştiremez oldular.

Bakırköy Nar Sanat Eğitim Kursu olarak bu düşünce minvalinde çeşitli dans kursları ile sizlerle bir araya gelmek ve keyifli vakit geçirmek istiyoruz.

Bakırköy Nar Sanat Eğitim Kursu ‘nda derslerimiz  vücut esnetme ,ısınma ve kondisyon hareketleriyle başlayıp, teknik ve ritmik hareketler in ardından dans koreografisiyle devam etmektedir.

 

Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunan dans eğitimimiz, çocuğumuzun doğru duruş, hareket bilgisi ve müzik kulağının gelişimini de etkilemektedir. Çocukların yaşları göz önüne alınarak haftanın değişik günlerinde farklı saatler de yapılmaktadır.  Çocuklarımız tüm yukarıda sayılan dans hareketlerinin yanı sıra  sosyalleşme konusunda da farkındalığa sahip olmaktadırlar. Derslerimizin yanı sıra çocuklarımız sene sonunda etkinliklere çıkmakta bunun yanı sıra da zaman zaman TV. Programlarına da konuk olabilmektedirler.

 Derslerimiz : Bakırköy Nar Sanat Eğitim Kursu’nda eğitimimiz haftada birgün 2 ders saati şeklinde olup çocuklarımız kendi yaş grupları içersinde değerlendirilmektedir. Talepler doğrultusunda hafta sonu ve hafta içi eğitimler mümkündür.

Çocuk Dans Eğitimi için ÖN KAYIT formunu doldurabilirsiniz.