Çocuk resim kursu Bakırköy’de Nar Sanat’da

Kurumumuzda verilen tüm kurslarda olduğu gibi Çocuk Resim Kursunda da amaç sadece çocuğa sanat öğretmek değildir. Resim çalışmaları elbette çocuğun kişilik gelişimine katkı yapmaktadır. Aynı zamanda çocuk için kendini ifade etmektir…

çocuk resim kursuBildiğiniz gibi çocuklar duygularını ve güncel olaylar yada aile içinde etkileşimleri oynadıkları oyun ile ya da örneğin bir masal , bir öyküye eklemeler  olarak dillendirebilmektedirler.

Bu açıdan bakıldığında içsel duyguları, hayalleri, o gün veya daha önce etkilendiği ya da aile içi/dışı olayların bıraktığı izleri çocuğumuzun çizdiği konularda renk veya biçim olarak yakalamamız da mümkündür.

Çocuğumuzun içindekilerinin dışa yansımasının en sade yolu resim uğraşıdır. Elbette sadece bunlarla sınırlı da değil resmin faydası. Çocuğun yaratıcılığını teşvik, ellerini ve parmaklarını daha rahat kullanmayı öğrenmek, el becerilerinin artması gibi pek çok şey sayılabilir.

Özellikle günümüzün en büyük sorunlarımdan biri çocuklarımızla vakit geçirmek. Çünkü çoğu zaman Anne ve Baba da çalışmakta hal böyle olunca çocukla kimi zaman sınırlı vakit geçirile bilmektedir. Bu tür olaylar ister istemez çocuğumuzu etkilemektedir. Kaldı ki çocukla çok vakit geçirmek değil kaliteli vakit geçirmek önemlidir. Bu etkinin çocuğun iç dünyasına etkilerini anlamamızı da sağlayabilir resim.

İşte tüm bunları düşünerek Anne ve ben resim çalışmasını çocuğunuzla birlikte sizleri de bekliyoruz, isterseniz çocuğunuzu bizlere bırakır iki saat boyunca dolaşabilir veya kahvenizi çayınızı içebilirsiniz veya çocuğunuzla birlikte derste vakit geçirir yaratıcılığını paylaşır ve birlikte bir şeyler üretmenin hazzını hissedersiniz.

Demek istiyorsanız bize ulaşmak çok kolay…LÜTFEN  TIKLAYINIZ.