Yazılar

Nar Sanat Çocuk resim grubumuzdan yıl sonu sergisi bugün

nar sanat sergi

Çocuk hobi grubumuzun bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar bugün Nar Sanat Galeride sergilenecektir.

IMG_2404201-2015 eğitim dönemi boyunca çizim, kolaj ve benzeri çalışmalar yapan çocuklarımız çalışmalarını sergileyecekler.  Çocuk gelişiminde resim çizmenin pek çok faydası vardır. Özellikle grup derslerde çocuk bir sosyal gruba ayniyet geliştirmesi ve bunu sanat ile yapması elbette önemlidir. Söz konusu olan sadece teknik çalışma değil aynı zamanda çocuğun kişisel gelişimi de önemlidir. Resim, çocuğun küçük kas gelişimine yardımcı olduğu gibi bilişsel gelişimine de yardımcı olur, zekâsını geliştirir ve kişilik özelliklerini dışa vurur.  Hatta çocuğun kişisel gelişimini ve ruhsal durumunu incelemek için dahi çocuğun çizdiği resimlere bakmak pek çok pedagog ve pisikanalistler için önemlidir.

Çocuğun kişisel gelişiminde resim bu kadar önemli olunca elbetteki çocuklarımızın gerek teknik olarak gerekse gelişimini gözlemleme için sergilerimizi ziyarete bekliyoruz.

 

Adres  : Nar Sanat Galerisi (Adresi İçin lütfen TIKLAYINIZ)

Tarih    : 20 Haziran 2015

Saat        : 18:00

Tatile çıkan öğrencilerimiz dışında sergide resimleri yer alacak öğrencilerimizin adlarını aşağıda bulabilirsiniz.

IMG_2405

Selen EKTRİCİOĞLU

Sezgi EKTİRİCİOĞLU

Tuana ALĞAN

Buğra GÜNDÜZ

Boran SEÇEN

Mert ALTUN

Beray DOĞAN

Deniz AKBAY

Deniz KOPMAZ

Tuna YÜCEL

 

Çocuk resim kursu Bakırköy’de Nar Sanat’da

Kurumumuzda verilen tüm kurslarda olduğu gibi Çocuk Resim Kursunda da amaç sadece çocuğa sanat öğretmek değildir. Resim çalışmaları elbette çocuğun kişilik gelişimine katkı yapmaktadır. Aynı zamanda çocuk için kendini ifade etmektir…

çocuk resim kursuBildiğiniz gibi çocuklar duygularını ve güncel olaylar yada aile içinde etkileşimleri oynadıkları oyun ile ya da örneğin bir masal , bir öyküye eklemeler  olarak dillendirebilmektedirler.

Bu açıdan bakıldığında içsel duyguları, hayalleri, o gün veya daha önce etkilendiği ya da aile içi/dışı olayların bıraktığı izleri çocuğumuzun çizdiği konularda renk veya biçim olarak yakalamamız da mümkündür.

Çocuğumuzun içindekilerinin dışa yansımasının en sade yolu resim uğraşıdır. Elbette sadece bunlarla sınırlı da değil resmin faydası. Çocuğun yaratıcılığını teşvik, ellerini ve parmaklarını daha rahat kullanmayı öğrenmek, el becerilerinin artması gibi pek çok şey sayılabilir.

Özellikle günümüzün en büyük sorunlarımdan biri çocuklarımızla vakit geçirmek. Çünkü çoğu zaman Anne ve Baba da çalışmakta hal böyle olunca çocukla kimi zaman sınırlı vakit geçirile bilmektedir. Bu tür olaylar ister istemez çocuğumuzu etkilemektedir. Kaldı ki çocukla çok vakit geçirmek değil kaliteli vakit geçirmek önemlidir. Bu etkinin çocuğun iç dünyasına etkilerini anlamamızı da sağlayabilir resim.

İşte tüm bunları düşünerek Anne ve ben resim çalışmasını çocuğunuzla birlikte sizleri de bekliyoruz, isterseniz çocuğunuzu bizlere bırakır iki saat boyunca dolaşabilir veya kahvenizi çayınızı içebilirsiniz veya çocuğunuzla birlikte derste vakit geçirir yaratıcılığını paylaşır ve birlikte bir şeyler üretmenin hazzını hissedersiniz.

Demek istiyorsanız bize ulaşmak çok kolay…LÜTFEN  TIKLAYINIZ.

3.NAR ÇİÇEKLERİ FESTİVALİNDEN GÖRÜNTÜLERİ (6)

Dernek ve Kursumuzun düzenlemiş olduğu Nar Çiçekleri Festivali görsellerini yayınlanmaya devam ediyoruz… Arzu eden Öğrenci ve Veli ile izleyicilerimiz görselleri indirebileceği gibi yanlarında getirecekleri Taşınabilir Belleklere yüklememizde mümkündür. Festivalde kaydedilen Videoların hazırlanması zaman alacağı için yükleme işlemi videolar için daha uzun olabilir. Videolara sahip olmak isteyenler Kursumuza uğrayabilir.

3.NAR ÇİÇEKLERİ FESTİVALİNDEN GÖRÜNTÜLER (4)

3.Nar çiçekleri Festivalimizin 4 grup fotoğrafları aşağıdadır. Bakırköy,Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Halkalı toplu konutlar, Sefaköy, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Küçükçekmece gibi semtlerden gelen tüm veli öğrenci ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz…