Avrasya’nın en büyük sanat merkezi açılıyor…

Küçükçekmece Arena, sanatseverlerle 1 Nisan’da buluşuyor. Mimarisiyle fark oluşturan merkez, dünyanın kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapacak

Avrasya’nın en büyük gösteri merkezi Küçükçekmece Arena, 1 Nisan’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 70 milyon TL’lik bütçeyle 30 bin metrekare alan üzerine kurulan, modern mimarisiyle fark oluşturan merkez dünyanın kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapacak. Merkezin son halini gezen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, merkezin Türkiye’yi ve İstanbul’u dünyada sanatın farklı bir noktasına taşıyacağını söyledi. Küçükçekmece Arena’nın 1 Nisan’da sanatsevere kapısını açacağını belirten Yeniay, “Perde demeye çok az zamanımız kaldı. Son bir ayın içindeyiz. Hummalı çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

TÜRK MİMARLARIN BAŞARISI 

Yeniay, sahne sanatları ve müzik için Türkiye’de dizayn edilmiş tek merkezin burası olduğunu belirterek şunları söyledi: “Müziği statlar ve kapalı spor salonlarından çıkarmak için, akustiği, efektleri, ışık sistemleri ona göre dizayn edilmiş bir merkez hedefliyoruz. Bu eser Türk mühendis, mimarlarının ve Türk işçisinin bir başarısıdır. Sadece çatıda kullandığımız malzeme miktarı Eyfel Kulesi’nde kullanılan malzeme miktarından fazla. İnanıyorum ki, bölgemizin gelişimine çok ciddi katkı sağlayacak.” Merkezde, spor aktivitelerine de yer vereceklerini belirten Yeniay, “Burada ihtisas kulüplerimiz olacak. Güreş, tekvando, judo kulüplerimiz alt katta yer alacak. Birkaç bin sporcusuyla yarının olimpiyatlarına talip olacağız” dedi.