Uluslararası Suç Ve Ceza Festivali başlıyor

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan ‘Uluslararası Suç ve Ceza Festivali’ için düzenlenen basın toplantısında festival başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer ile festival direktörü Prof. Dr. Bengi Semerci, festivalin amacı ve bu yılki program hakkında bilgi verdi.

8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin basın toplantısı yapıldı. Crown Plaza Otel’de yapılan toplantıda 9 – 15 Kasım arasında gerçekleştirilecek festivale katılacak olan filmler ve yarışma jürileri tanıtıldı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Öğretim Üyesi olan festivalin başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi  ve festival koordinatörü Prof. Dr. Bengi Semerci’nin katıldığı basın toplantısında festival programı da açıklandı.

İstanbul üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin işbirliğiyle düzenlenecek olan 8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde ‘Madde ve Alkol Bağımlılığı’ konusunda dünyanın birçok ülkesinde gelecek olan hukuk psikatri sosyoloji ve politika alanlarında önemli isimlerin katılacağı bir dizi panel de düzenlenecek.

Toplantılar İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt’taki ana binasının salonlarında ücretsiz olarak izlenebilecek. Festivalin ‘Altın Terazi Uzun Metrajlı Film Yarışması’nın Derviş Zaim Başkanlığındaki jürisinde Bulgaristan’dan Pavlina Jeleva, İsviçre’den yapımcı İvan Madeo, Rusya’dan yapımcı senarist yönetmen Evgenia Tirdatova, Türkiye’den tiyatro ve sinema oyuncusu Bennu Yıldırımlar yer alıyor.