Tatlı Kaçık oyununun ilk gecesi yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Naşit Özcan’ın yönettiği Tatlı Kaçık adlı oyunu sevenleriyle buluştu.

John Patrick’in yazmış olduğu, Ahmet Levendoğlu ve Hasan Levendoğlu’nun çevirisini  yaptığı, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yaptı.

Oyunda usta oyuncu Ayşe Kökçü’nün yanı sıra Çağlar Polat, Eylül Soğukçay, İbrahim Can, Mehmet Soner Dinç ve Mert Aykul rol aldı.

Müziğini Orçun Tekelioğlu’nun yaptığı oyunun kısaca özetine bakacak olursak :

“Mr. Tanner ile paylaştığı evinde, çöp toplayarak yaşayan, çevresindeki her şeye sonsuz bir sevgi ve şefkatle bağlı Opal’in kendi halindeki yaşamı, üç davetsiz misafirin gelişiyle umulmadık şekilde değişir. Sol, Gloria ve Brad kendi hesaplarının peşinde Opal’in huzur dolu yaşamına giriverir. Kendi kendine yetmeyi becerse de yalnızlıktan muzdarip Opal, onları hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz ancak sonsuz bir iyi niyetle evinin kapılarını açtığı misafirleri, sevgilerini paylaşmak konusunda Opal kadar istekli değildir.”

Eserin dramaturgisini Hande Ören, sahne-kostüm tasarımını Eylül Gürcan, ışık tasarımını Özcan Çelik, efekt tasarımını Metin Taşkıran, hareket düzenini ise Özge Midilli yaptı.

Biletleri günler öncesinden tükenen oyun, yarın ve 15 Aralık ile 19-22 Aralık tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde yeniden sahnelenecek.