Senfonide tenor ve soprano gecesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında soprano sanatçısı Iva Ionova ve tenor sanatçısı Ömer Türkmenoğlu’nun muhteşem performansları geceye damga vurdu. Sunay Muratov’un orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

2002 yılında kurulan ve Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz dinletiler sunmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu hafta yine muhteşem bir konser ile Eskişehirli sanatseverleri büyüledi.
Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen ve konuk solist olarak soprano sanatçısı Iva Ionova ve tenor sanatçısı Ömer Türkmenoğlu’nun katıldığı konserde birbirinden önemli bestekarların eserleri başarıyla seslendirildi. Performansları ile Eskişehirlileri kendilerine hayran bırakan konuk solistler konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Eskişehir’e yıl içerisinde sık sık geldiğini belirten Türkmenoğlu, her geldiğinde dolu salonlara konser vermekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, sanata ve sanatçıya değer veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

Senfoni Orkestrası’nın gelecek hafta yeni yıl özel konseri ile Eskişehirliler ile buluşacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, biletlere büyük ilgi olduğunu ifade ederek satışın internet üzerinden ve bilet gişelerinden devam ettiğini belirttiler.