Rus-Türk Ortak Resim Sergisi Ziyaretçilerini Ağırlamaya Devam Ediyor

,
İstanbul’da, 14 Eylül’de açılan resim sergisi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 14 Ekim tarihine kadar devam edecek olan sergi Türk ve Rus Kültür iş birliği çerçevesinde, ‘Sanat ve uzay: Aynı çatı altında’ isimli uluslararası karma resim sergisi düzenleniyor.
Sergide, Rusya’dan Katerina Kaya ve Cornelia MarganTürkiye’den de Mustafa Albayrak ve Musa Günay’ın eserleri yer alıyor.
Bu sergiyle, iki farkı kültürden beslenen sanatçıların aynı çatı altında bir araya gelerek sanatın evrensel dilinin mesafeleri yakınlaştıran kucaklayıcı yüzünü İstanbullu sanatseverlerle buluşturmayı amaçlandığı belirtildi.
Rusya ve Türkiye’nin iki önemli stratejik partner olduğunu dile getiren sergi organizatörleri, iki ülke arasındaki ilişkilerin, Rusya’nın İstanbul’da büyükelçilik açtığı 1701’de kurulduğunu belirterek, “Bu sergiyi açarak ülkelerimiz arasındaki dostluğa değer verdiğimizi göstermek istedik. Rusya ve Türkiye’den ressamlar, sanat yoluyla Rus-Türk bağlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyor” ifadesini kullandı.
Serginin organizatörü ve sponsoru Root Invest gayrimenkul yatırım şirketiyken Toplumsal Diplomasi Derneği bilgi desteğini üstlendi.