Oyunlarla matematiği sevdiriyoruz

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, çocuklara matematiğin önemini, anlamını ve faydalarını erken yaştan itibaren anlatabilmek, oyunlarla matematiği deneyimlemelerini sağlayabilmek amacıyla bu yaz OYUNLARLA MATEMATİK atölyemizi sizlerle buluşturuyoruz.

Oyunlarla Matematik atölyemiz 4, 5-6 ve 7-10 yaş gruplarına farklı ve özel bir programla verilecektir.

4 YAŞ GRUBU OYUNLARLA MATEMATİK PROGRAMI
Diğer yaş gruplarından farklı olarak 4 yaş grubu Oyunlarla Matematik programı 6 haftalık bir program olarak sizlere sunuluyor. Haftada bir gün iki ders saati şeklinde uygulanacak olan bu programda hedef erken çocukluk döneminden itibaren çocukların matematiği sevmesidir.

4 yaş grubu programımız Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 11:00 ile 11:30 arasında yapılacaktır. İşte bu yaş grubuna özel hazırladığımız programımız:

1. hafta : Sayılar
2. hafta : Çoğalma
3. hafta: Azalma
4. hafta: Ritmik sayma
5. hafta: Geometrik şekiller
6. hafta: Örüntüler

5-6 YAŞ GRUBU OYUNLARLA MATEMATİK PROGRAMI
Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, 5-6 yaş grubu (okul öncesi) öğrencilerimize hazırladığımız Oyunlarla Matematik programımız da sayılar, ritmik sayma, toplama, çıkarma, geometrik şekiller ve uzlamsal düşünce gibi temel matematik kavramlarını vermeyi hedefliyoruz.

5-6 yaş grubu programımız Pazartesi – Çarşamba 16:00-16:30’da gerçekleşecektir. İşte bu yaş grubuna özel hazırladığımız aylık programımız:

1. hafta: Sayılar – Ritmik sayma
2. hafta: Toplama – çıkarma
3. hafta: Geometrik şekiller – örüntüler
4. hafta: Uzlamsal düşünce

7-10 YAŞ GRUBU OYUNLARLA MATEMATİK PROGRAMI

İlkokul öğrencilerinin matematiğin aslında çok eğlenceli olduğunu anlatabilmek adına oyunlarla hazırlanan bu atölyemizde çocukların belkide en büyük korkulu rüyası olan çarpma işleminin aslında ne kadar da kolay olduğunu gösteriyoruz.

7-10 yaş grubu programımız pazartesi ve çarşamba günleri saat 17:00 ile 17:30 arasında gerçekleşecektir. Hafta sonunu değerlendirmek isteyen ebeveynler için ise pazar günleri derslerimiz saat 11:00 ile 12:00 arasında yapılacaktır.

İşte bu yaş grubuna özel programımız:

1. hafta: Toplama – Çıkarma
2. hafta: Bölme – Çarpma
3. hafta: Kesirler
4. hafta: Örüntü – Simetri ve uzlamsal düşünce.

Ayrıca atölyelerimizin gerçekleştiği her günün sonunda eğitmenimiz, velilere bilgilendirmede bulunacak ve uygulama programını açıklayacaktır.

 

Detaylı bilgi ve ön kayıt için: 0212 570 80 68